Van valaki akinek 140 körüli lett a Down arány a
kombinált/integrált szűrésen és nem csináltatta meg az
amniocentézist?
1/16 A kérdező kommentje:
A kombinált 1:300 volt, sajnos továbbmentünk pedig az alacsony kockázat volt, igy lett az integrált 1:140 aminek ugye része az afp, ami 0.4 lett de 15+4 naposan lett levéve, hiába mondtam azt mondták nem fontos a betöltött 16.hét.Hát tényleg...így jött ki az 1:140 magas kockázat.35 éves vagyok,4.terhességem.
Nekem 1:189-hez lett és nem csináltattunk amnio-t. Ikreket vártam, tehát dupla szúrás lett volna. Genetikai uh megnyugtatott. Azóta megszülettek egészségesen az ikrek. Nem mondom, hogy nem izgultam végig emiatt, de az amnio-ról annyi rosszat hallottam. Az érdekessége még az volt, hogy az 1. szűrés eredménye negatív, 1:3957 lett, majd 3 hét múlva pozitív.
2014. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
3/16 A kérdező kommentje:
Igen én se szeretném ha véletlen elvetélnék pláne egészséges babával
Lombik, a szűrésem 1:170-hez, elmentünk az Istenhegyi Géndiagnosztikába egy nagyon alapos genetikai uh-ra, és annak tükrében nem csináltattuk meg az amniocentézist.
37+3
2014. febr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
5/16 A kérdező kommentje:
És mivel nyugtattak titeket?Mert nekem nagyon alaposan átnézték a babát, combcsont,ujjak,szív,agy,vesék,gyomor,lábujj közök,állkapocs,orrcsont,köldökartéria,stb.minden,de azt kiemelték hogy az UH nem tudja a Down kórt 100% szűrni.
Hát szerintem menjetek el az Istenhegyi géndiagnosztikára, ott konkrétan megmondják úgyis, ha indokolt az amnió.
Bár a betöltött 16. hét kellett volna a a normális afp-hez, aminek amúgy is nagyon nagy a szórása, nem egy pontos vizsgálat. Ha előbb mész, általában alacsonyabb a szám.
Én megértem az aggodalmad, én nem választanám az amniót.
A prenatest eredménye mikor lesz meg? Úgy tudom az eléggé pontos vizsgálat.
2014. febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/16 A kérdező kommentje:
Pécsi vagyok,itt voltunk a legjobb genetikus UH-s nál magánban.
Prenatest 10 munkanap,csak ha a 20. hétig nem lesz meg (ami kevesebb mint 1.5 hét) akkor az amnioról lecsúszok (ami a dg.alátámasztásához kell,és ha beteg a baba,az esetleges beavatkozáshoz,de biztos nem az!!!)
Nekem 1:26 volt az arany. Elmentem magzatvizvetelre es egyaltalan nem volt szornyu pedig en is rettegtem elotte. A veteles kockazata rendkivul alacsony. Nezz utana ennek is. Vegul nekem minden rendben lett. Angliaban lakok, penteken vettek le a mintat es hetfo reggel mar hivtak hogy minden ok!
2014. febr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
9/16 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, úgy 1 %al emeli a terhességi korból amúgy is adódó vetélési kockázatot. Szívesen elkerülném,ha lehet.Örülök h neked minden rendben.
Neked is minden rendben lesz! Szurkolunk neked es picurnak is!
2014. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: