Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki nem csinált...

Van itt olyan, aki nem csináltatta meg a kombinált tesztet?

Figyelt kérdés

Annyiszor hallani h téves eredményt mutat.

Ennyi pénzért ez h lehet?

Utána meg megkell csináltatni más tesztet ami gondolom fizetos úgyszint és izgulhat az ember hetekig?


Nemtudom eldönteni megcsináltassuk-e

Mennyire gyakori a téves eredmény? :/


Felelőtlenség lenne kihagyni és csak genetikaira elmenni?


22N


2017. aug. 14. 23:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szia, egyik babamnal sem csinaltattam, most sem fogom. Hála Istennek, eddig mindenki egészséges. Az eredményekről épp ezert nem is tudok nyilatkozni, bocsi.
2017. aug. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem csináltattam, és nem éreztem felelőtlenségnek. Egészséges a gyerek.

Az eredményekről így én sem tudok nyilatkozni.

2017. aug. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt csináltattam, mert közel sem biztos eredmény. Nincs értelme. Integrált tesztef érdemes vagy prenat.
2017. aug. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
70%
Semmi fizetőset nem csináltatunk, sőt, AFP-re sem mentem, pedig itt Vácon még elvileg szokták kérni, meg is lepődött a dokim. Szerintem tök fölöslegesek ezek.
2017. aug. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem a magyarországi, fizetős formában óriási lehúzás. Nálunk, Szlovákiában nem kell érte fizetni, automatikusan a terhesgondozás része, de a nőgyógyászom azt mondta, mikor levette a vért, hogy kb.csak arra jó, hogy stresszelje a kismamákat. A nő életkorával arányosan mutat nagyobb kockázatot, önmagában nem több, mint egy statisztikai adat.
2017. aug. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
52%

Én megcsináltattam, de ha nem lett volna lehetőségem annyiért és ott csináltatni, ahol csináltattam, akkor lehet hagyom a fenébe. Nekem az FMF protokoll szerinti FMF minősített orvos által elvégzett fél órás UH vizsgálat (ami azért volt ennyi, mert mindig pont jól feküdt a baba, ha nem jól feküdt volna, akkor tovább tartott volna, meg mindenféle praktikát bevetettek volna, hogy úgy forduljon) elég meggyőző.


Nekem az, amit a kórházban megy egy-két helyen művelnek, hogy 5 perc alatt megUH-z, aztán annyit bír meg mérni, hogy 3mm alatt vagy felett van a tarkóredő meg lát-e orrcsontot és akkor ebből, meg a vérből plusz a koromból számítanak kockázatot, az nekem nem meggyőző. Nekem nagyon sok mindent néztek és nagyon személyre szabott kockázatot számoltak, amibe a koromat bele se kellett venni. Ráadásul ezeket az orvosokat folyamatosan képzik, meg auditálják a nemzetközi szervezetnél, szóval ja.


Eü közlöny, 2010-ből


"Az első trimeszteri ultrahangvizsgálat eredménye csak akkor fogadható el kockázatbecslésre, ha a vizsgálat az FMF kritériumoknak megfelelően történt, és a vizsgálatot végző személynek FMF licence-e van. Bár az irodalmi adatok alapján ez a leghatékonyabb módszere a 21-es triszómia szűrésének, megfelelő hatékonyság csak akkor érhető el, ha a mérés a megfelelő síkban, 0.1 mm-es pontossággal történik, aminek alapvető feltétele a megfelelő készülék, megfelelő szaktudás, gyakorlat és a korrekt beállításhoz szükséges idő"


Ezt amúgy előtte egy évvel a Magyar Szülészeti Nőgyógyászati Ultrahang Társaság határozta így meg.


Olyan helyre nem mennék, ahol ez nem adott, nekem nem lenne elég az eredménye. Én pl. egy megyeszékhelyen lakok és ha jól tudom ebben a városban márpedig egy darab ilyen szakember sincs, aztán jönnek is jobbnál-jobb eredmények, ami alapján hajtják invazív vizsgálatokra feleslegesen a nőket. Meg mindig látom mikor egy-egy itteni orvosról írogatják, hogy a legjobb ultrahangos az országban meg stb. Hát érdekes akkor a fenéért nem bír egy ilyen vizsgát szerezni? De lehet csak én vagyok ilyen mániákus, hogy nekem nem elég, ha a doki x éve ultrahangoz oszt jó.

2017. aug. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
27%
Mielőtt megcsináltatod, válaszolj magadnak arra a kérdésre, mit tennél, ha poz lenne? Vagy ha álpozitív,elveteted és kiderül,hogy egészséges lett volna?
2017. aug. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Na errol beszelek en is kedves utolso , ezért nem szeretném , ha megcsinálnánk,olvastam h közel sem biztos h valós eredményt ad.

Egy becslésért adjak ki ennyi pénzt??

Lehet álpozitív , álnegatív is az eredmény. Hát ezzel kilennénk segítve, úgy gondolon ha olyan fontos lenne ez a teszt, akkor nem lenne fizetős hanem ingyenes és kötelező, mint pl a genetikai uh.

A prena pl nekünk drága :/

Az orvosom azt mondta hogy ha baj van az kiderül genetikai uhn minimum és akkor kuld további vizsgálatokra.

Koszonom mindenkinek a választ, jó h nem vagyok tök egyedül ezzel kapcsolatban!

2017. aug. 15. 08:32
 9/26 A kérdező kommentje:
7# azért azt hozzáenném, h csak a kombinált miatt nem döntenék sehogy. Pontosan ezert semnszeretnem megcsinaltatni, mert nem bizom az eredményben
2017. aug. 15. 08:34
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nem csak az ára vagy a megbízhatóságának kérdőjele miatt nem csináltatom, hanem mert megbeszéltük ezt az egészet a férjemmel és így is-úgy is megtartanánk. de remélem a legjobbakat :)
2017. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!