Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az Elevit mellé kell szedni...

Az Elevit mellé kell szedni külön folsavat?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Én nem szedek Elevit mellé semmit. A babóca szépen fejlődik. (Sőt, nekem mindenféle vitamin nélkül fogant meg, csak miután megtudtam, hogy úton van a baba, akkor kezdtem el szedni.)

De kérdezd meg az orvosodat is.

2010. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem kell mellé szedni, az én dokim azt mondta, vagy valami terhesvitamint szedjek, vagy csak folsavat, de a kettőt nem kell együtt. A baba nekem is mindenféle vitamin nélkül jött össze, és nem is jó szerintem a túlzott bevitel ezekből sem. Tehát egy féle bőven elég, ezek komplex termékek, nem kell mellé más. És az ajánlott adagot sem kell túllépni.
2010. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is akkor kezdtem el szedni az Elevitet, amikor a tesztem pozitív lett. Az én orvosom nem Elevit párti, azt mondta, azért nem javasolja, mert hízni fogok tőle, és amúgy is hajlamos vagyok a hízásra (ez igaz). Helyette Folsavat, e-vitamint javasol. Hízás ide vagy oda, én a 12. hétig mégis szeretném szedni az Elevitet. Ezért nem tudom, hogy kell e még mellé a folsav is:.
2010. máj. 19. 10:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nyáron estem teherbe (június közepe), és azt mondta a dokim, hogy nem kell terhes vitamint szedjek, mert itt a rengeteg zöldség, gyümölcs, azokkal viszek be elég vitamint. Folsavat, viszont kötelezően előírta a fejlődési rendellenességek elkerülése végett!!! Úgyhogy én az elején csak folsavat szedtem. Mikor jöttek a hűvösebb napok, beköszöntött az ősz, na akkor mondta a dokim, hogy mostmár szedjek valamilyen terhes vitamint! Én csak akkor kezdtem el szedni az Elevitet!
2010. máj. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is hízásra hajlamos vagyok Elevitet szedtem végig, és csak 8 kilót híztam összesen(nem diétáztam)

Most megint terhes vagyok. A dokim azt mondta az első 12 hétig szedjek Elevit mellé folsavat is.

Boldog pocakosodást!

2010. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, Nektek is!
2010. máj. 19. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!