Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell-e szedni folsavat az...

Kell-e szedni folsavat az Elevit mellett?

Figyelt kérdés
Ellentmondas alakult ki a haziorvosom es a nogyogyaszom kozott. A nogyogyaszom nem mondta, hogy szukseges- e szedjek kulon folsavat az Elevit mellett, de a haziorvos azt mondta, hogy feltetlenul szedjem, mert nem fejlodik jol a baba gerince es idegrendszere. Nem vitattam, de nem igazan gyozott meg. Kivancsi vagyok a velemenyetekre. Koszi! 21 hetes kismama.
2008. ápr. 2. 18:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szedtem az Elevit mellett folsavat, csak azon döbbentem meg, hogy 21 hetes vagy. A folsav a velőcsőzáródási rendellenességeket tudja megelőzni, viszont a velőcső a 12. hétig zárul. Nálatok ez már megtörtént. Nagy hülyeséget nem írhatok, mert gyógypedagógus vagyok, ezt tanultam. Tehát nekem ott az ellentmondás, hogy miért most kellene plusz folsavat szedni?

Kíváncsi vagyok a többiek véleményére is.

16 hetes kismama.

2008. ápr. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is meglepődtem, hogy ez 21 hetesen merült föl. Teljesen egyetértek az első válaszolóval, nálunk annyi volt a különbség, hogy mindkét terhességemnél a 16. hétig kellett szednem a folsavat (én ferro-folgammát szedtem). Utána elég volt a vas, nálam az indokolt volt vérkép alapján.

Boldog babavárást! :o)

2008. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szedem mellé, bár én is későn kezdtem el, de 1 olyan készítményt szedek, ami vas és folsav együtt. És a vasra szkségem van, a folsav meg bizti nem árt, az Elevitet pedig már nem szedem minden nap! Szerintem érdemes, mert ha jól tudom, akkor napi 4 mg folsav szükséges, az Elevitben 0,8 van, és a maradékot én legalábbis nem tudom táplálkozással kiegészíteni(nem mindig azt eszem, amit kellene, hanem ami jólesik :-))

Üdv: 32 hetes kismama

2008. ápr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta 20.hétig mindenképp szednem kell. Az elevitet is szedem.
2008. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 11 hétig szedtem folsavat mindennap,elevitet néha napján,nekem a nődokim mondta h szedjek folsavat az elevit mellé.Az első 3 honapban.Azota nem szedek semmit,mivel a szervei az első trimeszterben fejlődnek ki.16 hetes kismami
2008. ápr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én terhesség előtt 6 hónappal kezdtem szedni napi 1 Elevitet, és 2 Folsavat, ezeket azóta is szedem. A dokim is és a védőnőm is egyetért ezzel. Mindig utánaolvasok, hogy éppen mire van szüksége a babámnak, ezért már kb. a 3. hónap után (bocs, nem tudom pontosan) elkezdtem kálcim+C-vitamin, és magnézium+B-vitamin pezsgőtablettát is inni, minden nap egyet.

26 hetes kismama

2008. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia! :) nem vagy egyedül! én sem szedtem folsavat, nem mondta sem a védőnőm, sem a nőgyógyászom, se a háziorvosom. mind egyöntetűen azt mondta, hogy az elevit mindent tartalmaz, amire szükség van, és épp annyit , ami napi szükséglet. 26 hetes koromig naponta szedtem az elevitet, most egy kicsit visszavettem belőle és két naponta szedem, mellette magnéziumot (tabletta), kálciumot (pezsgőtabletta) és vasat pumpálok. az eredményeim jók voltak eddig, és én aztán jártam ám minden héten dokihoz, mert tiszta paragép voltam, hogy minden rendben van-e a babával. 4d uh-n is rendben találták a gerincét, sőt azt mondták kivételesen szép, egészséges gerince van, rendesen záródik, nincs deformáció, sem nyitott gerince. bajt szerintem sem okoz ha szeded pluszban, de gondoltam, jelzem nem vagy egyedül ezzel a dologgal és nekem sem volt egyértelmű mit szedjek mit ne szedjek, hallgattam az orvosaimra.

üdv

28 hetes mami

2008. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!