Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhes vagyok. Lehet...

6 hetes terhes vagyok. Lehet fürdőkádban fürödni?

Figyelt kérdés
2008. okt. 5. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Nem szabad,mert elmehet a babád!!!!!!!!!!
2008. okt. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon meleg, forró vízben nem szabad, mert vetélést okozhat.
2008. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Én végig kádban fürödtem, mert nem szeretek zuhanyozni. Semmi bajom nem volt. Azért nem ajánlatos, mert nagyobb az esény valami fertőzésre. Ha nem nagyon meleg a víz, és nincs semmi hüvelyi problémád, akkor lehet. Boldog babavárást!

6 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én fürdőmániákus vagyok,ugyhogy egyszer-kétszer megengedem magamnak.Csak nem túl forró vízben és nem sokáig.Azt hallottam igazán a viszereknek nem tesz jót.

Szerintem nyugodtan.

2008. okt. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szabad, ha nem túl meleg a víz, ill. zárt a méhszájad.
2008. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

A dokidat kérdezd meg, hogy javasolja-e.

Én az elején rákérdeztem, és azt mondta, hogy nyugodtan. Csak arra figyelj oda, hogy ne legyen forró a víz, mert alhasi vérbőséget okoz. Ez az elején terhességhez vezethet, később pedig koraszüléshez. Ha a víz hőmérséklete kellemesen meleg, akkor nyugodtan vehetsz ülőfürdőt. Én minden este 10 percet tutira áztatom magamat. :)

Viszont azért órákig ne feküdj benne, mert később tapasztalni fogod, hogy a lábad vérkeringése nem éppen a legjobb, miután kiszállsz a kádból.

23 hetes kismama

2008. okt. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Mindenképp kérdezd meg a dokidat, mert nem minden esetben lehet fürdeni. Nekem pl nem lehetett sajna, mert az elejétől nyitva a méhszájam.

Off. Az utolsó válaszon jót mosolyogtam, ne haragudj, de aranyos az elírás, hogy a forró víz terhességet okoz. Erről a régi Bravóba írt kérdések jutottak eszembe. Bocsi.

2008. okt. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Én is végig kádba fürödtem, és meleg vízbe is, mert tél volt, és jól esett. A vége felé már majdnem forró fürdőt vettem, hátha megindul a szülés. Sajna nem segített, mert 1 héttel túlhordtam a babát.

Szóval szerintem, ha minden oké, akkor ülhetsz kádba.

2 gyerekes anyuka

2008. okt. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

A forró víz nem terhességet okoz, hanem vérbőséget. Az pedig könnyebben hozzásegít a terhességhez, ha akció is van :-)

Amúgy jobban is élvezed utána (csak nem közvetlenül utána, mert előbb nedvesedni is kell).

2008. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!