Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem lehet terhesen...

Miért nem lehet terhesen forró vízben fürödni?

Figyelt kérdés
Már 38 hetes vagyok, beindulhat tőle a szülés? Nem tudom, hogy most nyitva van-e a méhszáj. Ha nyitva van, akkor is fürödhetek?
2011. jan. 18. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
NEM!
2011. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Melyik nem? Nem szabad, ha nyitva vagyok? Milyen értéknél nem szabad? A neten meg azt olvastam nagyon sok helyen, hogy ha fájások vannak, vegyünk egy jó meleg fürdőt. Nem értem...
2011. jan. 18. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem szabad egész terhesség alatt forró vízben fűrdeni!!!

Vérbőséget okoz és a méhlepény ellátását befolyásolja, de a szülést is beindíthatja! A babának pedig végképp rossz lenne!

2011. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Zuhanyozz.A meleg víz méh összehúzódásokat okozhat.
2011. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vetelest vagy koraszulest idezhet elo, attol fuggoen hany hetes vagy.
2011. jan. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amíg a terhesség korai szakaszában vagy akkor azért, mert még nagyon kevés a magzatvíz és ugye azt is felmelegítheti annyira, hogy vetélést okozzon.

Ha nyitva van már a méhszáj, nem szokták a fürdést javasolni, mivel könnyen megfertőződhetsz. Így a terhesség vége felé én már kizárólag csak zuhanyoztam.

2011. jan. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Óvatosan kell bánni a forró fürdővel, mert vérbőséget okozhat. A terhesség vége felé tényleg jobb a zuhany a fertőzésveszély miatt.

Tudod mikor szokott a védőnő forró fürdőt javasolni? Túlhordott babánál, hátha megindítja a szülést.

Igaz ez nekem nem jött be, bár a lépcsőzés és a szex sem. 11 nappal hordtam túl a babámat:)

2011. jan. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!