Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor menjek a védőnőhöz a...

Mikor menjek a védőnőhöz a kiskönyvért?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok.
2010. ápr. 28. 08:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szia! én annó 12 hetesen mentem, bár lehet előbb is. én egyszerűen csak lusta voltam, és a dokim is mondta, hogy ráérek. ezért mentem csak kicsit később. De a barátnőm pl 8 hetesen elment már.
2010. ápr. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráérsz 10-11 hetesen,de 12 hetesen már vannak olyan vizsgálatok amihez a védőnő adja a beutalót.
2010. ápr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már hivatalos a terhességed, tehát van róla az orvosodtól papírod. Szerintem lassan érdemes elmenned, mert- bár nálunk nem úgy volt-többször is olvastam már ezen az oldalon, hogy ő adja a beutalókat.
2010. ápr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő nem igen ad beutalót. Legalábbis nekem sosem adott, mindig az orvos. A védőnő csak adott egy A4-es lapot, amin rajta volt, hogy mikor milyen vizsgálat lesz.

Egyébként szerintem a 10 hét körül már elmehetnél a kiskönyvért, meg csak úgy mutatóba :) Felveszi az adataidat meg minden és majd a 12. heti ultrahang eredményét is be tudja már írni. Jó babavárást!

2010. ápr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 8-9 hetesen mentem és a védönö adta a vérvételre a beutalokat.

kaposvár

2010. ápr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a védőnő tutira nem ad beutalót. amikor nekem valami kellett, akkor a háziorvoshoz küldött, mert ő még 1 vérvételhre sem küldhet el. szóval emiatt nem kell sietni hozzá. ő csak vérnyomást és vizeletet néz, ennyi.
2010. ápr. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 8 hetesen mentem, és nem bántam meg, mert rögtön kaptam kismama újságokat :) És meglett a kiskönyvem is, plusz szerintem érdemes jó kapcsolatot kialakítani a védőnővel, mert nagyon sok mindenben tud segíteni, tanácsot adni.


Nálunk (Nógrád megye) az összes beutalót a védőnő állítja ki és a fogadott orvos vagy az sztk-s orvos (akinek ugye nincs fogadott) pecsételi le és írja alá. Tehát nekem a 8.héten a védőnő odaadta a 12 hetes kombinált tesztre a beutalót, és volt még bő 3 hetem, hogy menjek a fogadott orvosomhoz pecsételtetni.

Összességében azt javaslom, hogy 8-9.héten már érdemes elmenni a védőnőhöz.

Gratulálok a babához!


33 hetes kismama

2010. ápr. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első perctől fogva mindenre a védőnő ad beutalót, vérvételre, uh-ra. És orvosi pecsét nélkül. 12 hetes kor előtt érdemes felkeresni.
2010. ápr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetesen voltam először minden beutalót a védőnő adott. (Van neki egy stóc előre lepecsételt beutaló a körzetéhez tartozó orvosoktól)
2010. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

én 12 hetes terhesen mentem el...nem mondta hogy későn őszintén félős voltam nem akartam semmit elkapkodni ki tudja alapon...

Jelenlegi 24 hetes kismami vagyok.

2010. ápr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!