Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor nem késő még elmenni a...

Mikor nem késő még elmenni a védőnőhöz a kiskönyvért? Elmehetek másik kerületbe védőnőhöz és mondhatom Neki, hogy én majd eljárok Hozzá, ahogy kell?

Figyelt kérdés

Mikor nem késő még elmenni a védőnőhöz a kiskönyvért? Mi az a legkésőbbi idő, amikor már kötelező meglennie? Igazából nekem csak az egyszeri támogatás miatt lenne szükséges.

Előző gyermekemnél nagyon összevesztem Vele, mert vagy nem jelentkezett be vagy késett, ha időpontot is mondott és addigra begyulladt a mellem, mert rá vártam és minden alkalommal átnézte, hogy mi van meg a kisbabámnak és az összes helyiséget is.

Ez minden védőnőnél szokás???

Elmehetek másik kerületbe védőnőhöz és mondhatom Neki, hogy én majd eljárok Hozzá, ahogy kell?

Vagy létezik valahol magán védőnő, Aki csak a kiskönyvet adja, ha nekem csak arra van szükségem?


2011. jan. 14. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom, nem vagy köteles védőnőhöz járni, az elsőnél én sem jártam. A 4 pecsétet amúgy sem adhatja Ő, csak az orvos. Ha olyan dokid van, aki minden laborbeutalót ki tud adni, és olyan háziorvosod, aki megméri a vérnyomásodat, megnézi a vizeletedet, akkor elég ha a kiskönyvet felmarkolod. De azt minél hamarabb, mert ha bármi ér, és kórházba kerülsz, jó ha az nálad van.
2011. jan. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem ilyen szörszálhasogató.


a 12. hét körül már érdemes mert a vizsgálatok eredményét be kell másolni.


a pecsétekkel kapcsolatban az elsőnek teljesen igaza van azt a doki adja nem a védőnő.

2011. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hol tudnék vásárolni kismama könyvet?

A laborbeutalót és a vizeletvizsgálatokat szerintem nem a védőnő végzi.

A kiskönyvet hol lehet "felmarkol"-ni?

Most voltam 1 hetet kórházban a sok hányás miatt.

Ma lettem 11 hetes, 24.-én megyek a 12. hetes genetikai UH-ra.

Ha Valaki nem jár védőnőhöz Azt jelentik valahol???

2011. jan. 14. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a 14. héten voltam, nem volt késő. A védőnőt lemondhatod amúgy, nem kötelezhetnek, hogy járj, csak ajánlott. Sajnos a területileg illetékeshez kell menni, másik kerületbe nem mehetsz. :(

Kérd ki a kiskönyvet és jelezd, hogy nem akarsz járni. El kell fogadnia. Azt hiszem már írásban kell nyilatkozni, hogy nem tartasz rá igényt. Viszont akkor figyelj rá, hogy a doki mindig pontosan bevezessen mindent a könyvbe, mert azt nézik a szüléskor is, meg ha ne adj isten rosszul leszel az utcán, nem lesz idő a leleteidet böngészni, a könyvedből néznek ki minden adatot. A 4 pecsétet, ami a támogatáshoz kell, a dokid leigazolja, nem a védőnőnek kell.

2011. jan. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

13:22-es vagyok


Venni nem tudsz, mert a védőnő tölti ki az adataidat. Jelenteni nem jelentik, mert mint már írtam, lemondhatod, ha nem tartasz rá igényt.

Sajnállak, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak, az én védőnőm egy angyal.

2011. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A kiskönyvet a védőnő állítja ki, de azt az egy látogatást vagy kibírod valahogy, vagy másiktól kéred.

A laborvizsgálatoknál arra gondoltam, hogy általában a védőnő tartja számon, mikor, milyen vizsgálat van soron, nálunk Ő tölti ki a beutalókat is, a doki csak aláírja. Ha ezt megteszi a dokid, akkor nincs gond.

Amúgy teljesen megértelek. Az én költözés előtti védőnőmre azért rágtam be, mert állandóan rohangáltatott.

Bár nála voltam bejelentkezve, hétköznap Pesten dolgoztam és aludtam. Elvárta, hogy megjelenjek nála rendelési időben azért, hogy a kiskönyvemből a kartonomra vezesse a doki által korrektül vezetett eredményeket. Ez 2 hetente 140 km-es vonatozást jelentett. Nem felelt meg neki, hogy 2 hetente lefénymásolom, és hétvégén, amikor otthon vagyok, bedobom a postaládába. Pedig tényleg nem csinált mást, még vérnyomást sem mért.

2 alkalom után nem mentem többet.

Meg is bosszulta magát a dolog. Amikor megszületett a babám, rám akarta kényszeríteni, hogy teáztassam, adjak neki gyümölcsöt, főzeléket 3 hósan. Annyi tejem volt, hogy még le is adtam belőle. Végül kidobtam a nőt a házamból, mert jelentette a gyermekvédelemnek, hogy kiszáradással veszélyeztetem a gyerekemet. Mondjuk a doki, akit kiküldtek jót röhögött, amikor meglátta a "kiszáradt" gyerekemet.

2011. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A védőnőt, ha lemondom nem lesz kiskönyvem? Ha írásban nyilatkozom, hogy nem tartok igényt rá, akor jelentik a Család vagy Gyermekvédelmi Központban??

A 4 pecsét milyen időközönte kell, hogy meglegyen?

A 12 hetes kötelező UH után mi a következő valami, ami kötelező?

Köszönöm szépen.

2011. jan. 21. 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!