Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell zavarba éreznem...

Miért kell zavarba éreznem magam, mert én drága babakocsit vettem?

Figyelt kérdés

Rengeteg babakocsit megnéztünk,sok szempont volt,aminek meg kellett felelnie..(könnyű legyen,beférjen a kocsiba stb. ...nem sorolom) Kezdem kínosan érezni magam az itt feltett kérdések miatt! Senkitől nem kértem rávalót,így nem tudom miért kell ezen problémázni...nem azért esett erre a választás,hogy legyen mivel "dicsekedni" :-(

Mondjátok ekkora nagy bűn,hogy drágább babakocsit vettem? :-(


2010. ápr. 27. 19:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%
Hogy érted, hogy nem kellene kérkedni? Te tényleg találkoztál már ilyennel az életben?
2010. ápr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
36%
Miért szerinted aki nincs sz@rásig pénzzel annak nem sz@r érzés,hogy neki csak ócskára tellik,és emiatt szégyelli magát?Ismerek ilyen kismamát,bár nem a babakocsi a lényeg,de akkor sem kell kiteregetni ki mennyiért vesz babakocsit.Vegyen mindenki aztán jól van,az ára maradhat tabu,nem?
2010. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
De, teljesen egyetértek, csak nekem még soha senki nem kérkedett azzal, hogy mennyiért vett babakocsit. Olyan helyen lakom, ahol rengeteg a kisbabás anyuka, de még egyszer sem közölte velem senki, hogy mennyiért vett babakocsit. Nekem ez az egész mondvacsinált probléma, mint ahogy az a kérdés is, ami ennek a kérdésnek az előzménye volt.
2010. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nekem is van babakocsim, de nem mondom meg mennyiért vettem!!!!

ÉÉÉs nem nézem a többi kismamát, hogy ki milyen olcsó vagy drága babakocsit tól, max, hogy milyen szép!

Ez tényleg kérdés????

Szomorú!!

2010. ápr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Elég szomorú.A múlt héten voltam tanácsadáson,és ott is az volt a téma,hogy az egyik várandós kismama 100ezerért a másik meg 70ezerért vesz babakocsit,és még hozzá is tette az egyik,hogy "én megtehetem".Na ez nem pofátlanság?Tanácsadásra jöttek és ott beszélték meg azt,ami senkit nem érdekel.Nem szeretem az ilyen nagyképű embereket.
2010. ápr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Miért kell kijelenteni,hogy "drága babakocsit vettem"?
2010. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Wow...nállunk minden használt lesz szinte. Bölcső, kiságy, ruhácskák, babaülés, kenguru de egy új lesz az pedig a babakocsi. Én nagyon sokat megyek. Nem mindegy hány kiló a kocsi, mekkora, hogyan pakolhatok bele, mennyire navigálható egy kézzel amikor boltból vagy postáról akarok kievickélni.

Ja és szempont, hogy 2 gyereket kiszolgáljon max egy kerékcserével.

Az nagyon buta aki lenéz mást. Sosem szabad lebecsülni senkit.

2010. ápr. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Tudom nem vagyunk egyformák, vannak akik a külsőségek alapján ítélnek,vannak akik kíváncsiak a belsőre is. Kívánom mindenkinek,hogy ami számára fontos,azt meg tudja adni a gyermekének! Örömökben gazdag babázást mindenkinek!
2010. ápr. 28. 05:16
 19/22 anonim ***** válasza:

Én is válaszoltam az általad belinkelt kérdésre, én voltam ott a 18.56-os.

Senkinek nem kell amiatt rosszul éreznie magát, hogy drága vagy éppen olcsó kocsit vesz-e. Ez szinte mindenkinél a pénztárcától függ. Nekünk nincs a családban kisbaba, azaz mindent magunknak kellett megvenni, a kocsitól az ágyon keresztül a ruhákig, tényleg mindent. A Párom dolgozik 3 műszakban, de sajnos nem keres többet mint nettó 90-95 ezer Ft. Én sajnos a terhesség elejétől táppénzen vagyok, nekem a táppénz nettó 75 ezer Ft. Ebből kell gazdálkodni. Fogadott orvosom van, alkalmanként 5.000 Ft, és a szülésre is félretettünk 40-50 ezret.

Konkrétan a babakocsira kb 40.000 Ft-ot tudtunk szánni. De ha ugyanazt a kocsit megkapjuk 20.000 Ft-ért, akkor nekünk egyértelmű volt, hogy azt vesszük.

Én azt írtam a másik topicban, hogy láttam én is sok kocsit jóval 100.000 Ft felett és hogy ez durva. De itt nem arra gondoltam, hogy az a durva, aki megveszi, hiszen mindenki a legjobbat szeretné a picinek. Hanem az a durva, hogy némelyik gyártó elszállt az árakkal!

Szóval egyáltalán ne érzed magadat rosszul, amiért Te drágábbat vettél. A legjobbat szeretnétek a babának, és ez így van jól.


Boldog babavárást!

33 hetes kismama

2010. ápr. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
szia! örülj neki hogy a legjobbat veheted a picinek!!! nekem ugyan no-ból hoztak ismerősök(nem kérkedés ingyen volt)de nem is biztos hogy megtudtam volna venni amilyet kinéztem:( tök mind1 h mennyiért vesz az ember az a lényeg h neki és a babának megfeleljen! aki meg egyből azon van fenn akadva h mennyi volt az .....be! különben sincs hozzá senkinek semmi köze!!! ez miatt ne szomorkodj!!! amúgy meg biztos minőség és jó lesz a következő babának is:)
2010. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!