Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Ti is ennyire...

Kismamák! Ti is ennyire védtétek a pocitokat és féltettétek a babátokat?

Figyelt kérdés
Még csak a 6.hétben járok de már lazábbra csatolom az övem,ha érzem hogy nyomja a hasam a nacim vagy az öv(csípő nadrág)akkor feljebb húzom,nem merek hason aludni a hasamra fordulni,nem veszem fel a feszesebb bugyijaim,igyekszem minnél többet pihenni,ha érzem hogy a méhszalagok nyúlásától fáj a pocim meg a derekam vagy ugye kisugárzik néha a lábamra is egyből beveszek egy Magne b6-ot és lefekszem pihenni,a napot úgy kezdem beveszem a folsavat...tehát mindentől óvom a pocim megne nyomja üsse pedig még nincs is nagy pocim sőt szinte semmi változás...:)A történetbe télleg az is bele tartozik hogy már veszítettem el kisbabát és nagyon nehezen jött össze ez a picurka:( Más is volt így vele hogy ennyire féltette a kis csöppséget?!
2010. márc. 31. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:

:D persze, mindenki félti, vigyáz a picurkára.

Én is ilyen voltam.Aztán mikor már alig volt hátra pár nap a szülésig, utaztam a buszon, és ahogy ott álltam, ténfergett egy részeg, és teljes erajéből bele könyökölt a hasamba.Azt hittem, ott helye kinyírom.

2010. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hasonlóan óvatos vagyok én is:) Szerintem normális, ha egy várva várt babával így éljük meg a terhességet.

25 hetes km

2010. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Persze. A fő, hogy mindig kényelmes legyen a pocakodnak. Ezekete a dolgokat én is alkalmaztam. Aztán fokozatosan hozzámnőtt a hasam a maga méreteivel, és mára egész másképp fogom fel, simán veteményezek, cipőt kötök az utcán, és semmi kényelmetlenséget vagy nyavajgást nem produkálok a "teherrel" kapcsolatban. Pedig 106 cm-es pocakom van, és holnap leszek 31 hetes...

De te még az elején vagy, ez teljesen normális.

Én is veszítettem már el egy babát, és akkor kezdtem megnyugodni, mikor a hetek száma nem nőtt, hanem fogyott, valahol a 24. hét körül...

Boldog babavárást!

2010. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem a bevásárolóközpontokban a kocsik voltak a fóbiáim. pont e fejéig értek, és az emberek annyira nem fogyelnek! tényleg sokszor majdnem neki tolták.
2010. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
akkor ez természetes:D
2010. márc. 31. 15:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nem, eléggé fóbiás vagy, pláne a hatodik hétben. Ha megtapadt a baba, akkor csinálhatsz bármit nem lesz baja, ha meg nem csinálhatsz bármit nem marad meg. DE nem is ezzel van a baj, mert ezen csak mosolyogni lehet. De ha nem fordulsz hasra és nem fordulsz a hasadra, pont ezzel teszel rosszat (legalábbis az én értelmezésemben ez háton fekvést jelent) mert akkor elnyomhat a baba valami ért és megfulladhat. Nem most persze mert még nincs akkora súlya, de nem tudom én hányadik héttől egyáltalán nem javasolják ezt az orvosok. És a bal oldaladon sem, mert akkor meg a szívedet terheli. Vagy valami ilyesmi. De nézz utána. Jó persze biztos van ellenpélda, de én meg azt gondolom nem véletlenül javasolják ezeket.
2010. márc. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Magyarul a kismamáknak csak jobb oldalukon szabadna feküdniük??Ennyi erővel akkor meg a tüdőt terheli nem?
2010. márc. 31. 17:43
 8/9 A kérdező kommentje:
na mindegy:)ti tudjátok:)
2010. márc. 31. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia!Az hogy félted a babát természetes.Én is ha pl vásárolni megyek és sokan vannak,már egyből fogom a pocakom,nehogy beüssem valahova,illetve nekitolják a kocsit stb.Aludni aludj úgy ahogy jól esik,úgyis majd észreveszed mi a kényelmes és mi nem.Ahogy nő majd a pocakod,akkor nem ajánlják pl a háton alvást,de nekem pl a tvzés úgy kényelmes.Aludni pedig szintén mikor már nő,a bal oldalt javasolják,de ha a másik oldalon alszol se lesz semmi baj:-)Érzed majd hogy kényelmes,és ugy fogod csinálni!Boldog babavárást!33+2 hetes kismami
2010. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!