Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok arról az ismerős...

Mit gondoltok arról az ismerősötökről, aki kismamafotókat tesz ki a facebook-oldalára?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 14:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
57%
#19: apró tanács: Ha mindig arra készülsz az életben, hogy mi fog sz@rul végződni, sosem leszel boldog. Egyébként számomra elképesztően furcsa, hogy itt többen totál ki vannak akadva azon, ha valaki naponta posztol képeket magáról, vagy arról, hogy mit csinál, vagy mije van ami új. Én szeretem látni, hogy mi történik a távoli ismerőseimmel, látni, ha gyarapodik egy ügyfelem családja és örülök neki ha boldogok, szeretek segíteni ha kérdésük van, vagy ötletre van szükségük és baromi jól esik ha ezt visszakapom. Igen, egy-egy lájk baromi sokat jelenthet, főleg olyanoknak akik ezer kilométerekre vannak egymástól. A mai világban amikor ennyi felé szóródnak szét komplett családok, akkor ez egy nagyon hasznos időtöltés. Valahogy sikk és menő lett utálni azt aki a közösségi hálón lóg, vagy a telefonját nyomkodja. Honnan tudod, hogy nem egy e-könyvet olvas, vagy olyasvalakivel beszél akivel más csatornán csak nagyon ritkán tudna? Szánalmas ez a "van okostelefonod, tehát bunkó vagy" hozzááállás.
2016. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
77%

én örülni szoktam, ha rég nem látott ismerőseim kismama fotóit látom. főleg, ha a képek jó igényesek, ízlésesek és jó minőségűek és általában sajnálni szoktam, hogy olyan rég nem láttam őket...


a Facebook arra való, hogy megossza az ember az ismerőseivel, hogy mi történik vele. azért találták ki, mert egyszerűbb egyszer kitenni a számodra fontos dolgokat, amik másokat is érdekelhetnek és ott az összes ismerősöd láthatja, mint mindenkinek elküldözgetni, meg neked magadnak nyilvántartani, hogy ki kérte és ki nem. kiteszed és aki akarja megnézi, aki nem akarja nem nézi.


ahány ember, annyi féle képpen használja ezt. van aki magáról posztol, van aki a gyerekéről, van aki a macskájáról, kajájáról, kedvenc filmeiről, hobbijáról, a szakmájáról, vagy épp arról, hogy mennyire unatkozik. az ismerősei meg ennek függvényében vagy örömmel követik, vagy egy idő után letiltják, ha nem érdekli őket.


hogy az ismerősöknek mi érdekes az is egyénenként és főleg a kapcsolat típusától függően változik. ha együtt dolgoztok, akkor a szakmai posztokat élvezed, a családiakat meg vagy unod, vagy jobb esetben beletörődve átlapozod és reménykedsz, hogy a téged érdeklőkből van több, vagy legalább ellensúlyozzák a többit. a rokonok meg pont fordítva vannak ezzel...


a kismama fotók (ugyanúgy, mint bármilyen más fotó is) lehet magamutogatás és megerősítésre vágyás is. de ugyanúgy lehet az örömhír bejelentése, vagy csak egy állapot dokumentálása is. ezt igazán még az sem biztos, hoyg meg tudja ítélni, aki ismerő őt, mert a másik szándékait nem ismeri más csak ő maga, mindenki más leginkább saját magából és a másikról alkotott véleményéből kiindulva találgat.

2016. jan. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
21es, nem készülök mindig erre, örülök, hogy leszűrted a lényeget :) ennyi erővel nem tennék ki magamról nyaralós képeket, mert lehet hogy hazafelé lezuhan a repülőm, na aztán nagy bajban lennék, hogy ki offolja a profilomat halálom után. Ezt egyszerűen csak azzal osztanám meg, aki közel áll hozzám (mások meg úgyis láthatják, ha véletlenül összefutok velük az utcán nagy pocakkal). Ettől függetlenül látok szép és ízléses kismama fotókat, vagy cuki grimaszolós 4D ultrahang képeket, a kérdező is nyugodtan megoszthatja, nem hiszem, hogy bárki megszólná ezért. Akkor ez lesz a 7. képe és kész, nagy esemény az életében, ha meg szeretné mutatni büszkén mindenkinek, szíve joga.
2016. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

szerintem tedd ki nyugodtan.Akinek nem tetszik letilt és kész.Más meg szívesen megnézi és veled örül. Ha nem osztod meg minden nap és nem félpucér és ízléstelen képek akkor szerintem nyugodtan.Legyél büszke arra, hogy kismama vagy. Ha más megoszthat magáról, a nyaralásáról,a kutyájáról, a reggelijéről vagy a kávéjáról képet te is megoszthatsz olyan képet ami jelzi az ismerőseidnek, hogy a te kis életed fontos változás előtt áll,hamarosan anyuka leszel. Aki pár kép miatt így kiakad mint sokan itt a hátrányos lelki helyzetű kommentelők közül, szerintem nem is fog hiányozni az ismerősi körödből.

Én még csak 22 hetes kismama vagyok, de rólam is van fent pár direkt pocakos kép.Az egyik barátunk próbálná beindítani a fotós karrierjét és megkért, hogy hadd legyünk már a promós anyaga. Későbbre terveztem, meg nem a facebookra a képeket, de ha segíthetek neki ezzel szerinte akkor miért ne :-) Akinek nem tetszik letilt, vagy kidob az ismerősei közül, nekem sincs olyanra szükségem aki nem örül velem .Kölcsönösen jól járunk.

2016. jan. 16. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én is kitettem pocakfotót mikor fiammal voltam várandós és most a 2.al is kifogok tenni. Csak olyan ismerősöm van akit tényleg ismerek!!

Engem us érdekel ha ismerősnél gyarapodik a család. Időhiány miatt személyesen sokat nem találkozunk de igy tudom mi van velük.

Akinek ez nem tetszik úgy is töröl :)

Fiamról is ugyanúgy felteszek képeket.

Aki ezt elitéli az foglalkozzon magával, komolyan nem értem miért kell mindenbe belekötni!!

Engem jobban zavar ha félpucér képeket látok, itt egy csöcs ott egy csöcs... erre bezzeg kevesebben fújjoznak!!

És nem a féltékenység.....

2016. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!