Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyitott méhszájjal mit lehet...

Nyitott méhszájjal mit lehet sportolni, mozogni?

Figyelt kérdés

Van valami, amit így is szabad, vagy teljesen 0-ra kell redukálni a mozgást?

Orvosom még nem nézte a méhszájat, terhesség előtt többször voltam másik nőgyógyásznál, aki mondta, hogy az előző szülésnél úgy összeszakadt minden, hogy nyitva vagyok teljesen, majd a következő szülésnél kérjem, hogy varrják össze, addig nem tudnak csinálni semmit.

10 hetes terhes vagyok és van egy másfél éves kisfiam, aki után szaladgálok, emelgetem, de az nem olyan, mint egy úszás, vagy torna. Sajnos szaladnak fel a hurkák és a kaját nagyon nehezen szorítom vissza, mindig a mozgás volt nekem könnyebb.

Szóval lehet így valamit mocorogni?


2015. dec. 28. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
hacsak nem vetélésre gyúrsz akkor nem. sőt, ha nagyon ki vagy nyílva szigorú ágynyugalmat szoktak javasolnié
2015. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

10 hetesen ha nyitva a méhszáj, egyetlen sportot lehet űzni, a vízszintesen fekve pislogást...

ha tényleg nyitva vagy akkor feküdnöd kell majd

2015. dec. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 25. hetesen nyílt a méhszáj és rövidült a méhnyak. Az orvos attól kezdve szigorú pihenést írt elő, amit én nem tartottam be, csak módjával (nem feküdtem). Most 35. hetes vagyok és sikerült eddig elkerülni a koraszülést.

A Te helyzeted más: csak 10 hetes vagy és ha tényleg nyílik a méhszájad, akkor vetélés vagy koraszülés is lehet a vége. Szóval, várd meg az orvosi szakvéleményt.

2015. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szeretném, hogy a kicsinek baja essen, ezért kérdeztem. Köszi a válaszokat.
2015. dec. 28. 12:25
 5/9 mandiga ***** válasza:

Jól értelmezem, hogy nem voltál még nődokinál? Az esetedben sürgősen keresd fel, mivel nagyon is fenn áll a vetélés kockázata. Ha össze kell varrni, azt minél elöbb, mert így nincs garancia, hogy kihordod a babát. A másik, hogy a fertőzés veszélye is magas. A héten mindenképp keress orvost, ha a tiéd nem rendel, akkor másikat, én biztos, hogy nem kockáztatnék, ha meg akarod tartani a babát.

A sportolásról és a mozgásról mondj le, nagy rizikófaktor.

Nyitott méhszájnál a burok is pillanatok alatt megrepedhet.

Nálam 33 hetesen a doki megállapította, hogy egy kúpnyira vagyok nyitva, éjjel szivárgott is a magzatvíz, 10 napig voltam visszatartáson, így koraszülött lett a lányom.

2015. dec. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is hamar nyílni kezdett sajnos. A 16. héttől, így végig ágynyugalomra voltam ítélve. Kit érdekeltek a kilók? Próbáltam vigyázni természetesen és picit sétálni, mert azért egy felfekvés sem lett volna jó. Elvégeztem otthon amit tudtam, de ennyi. Így is a 36. hétig húztuk csak, de azzal már teljesen meg voltam elégedve.
2015. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Voltam már nőgyógyásznál, 5. hét óta 2 hetente mennem kellett, így már 3-szor is jártam bent. Viszont manuális vizsgálatot ő csak 12. héten csinál, előző terhességnél is 2-szer vizsgált összesen.

Ultrahanggal nézett, a méhszájra nem tért ki szóban, nem tudom, hogy ettől megnézte e, csak nem mondta. Én meg elfelejtettem kérdezni. Január 4-én megyek legközelebb, akkor kérdezem majd.

2015. dec. 28. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Fura, hogy nem vizsgált meg,főleg az előzmények tekintetében. Ha nyitva van a méhszáj, akkor arra azért jobban oda kellene figyelni.

A hurkák miatt ne aggódj, majd lemennek. A baba egészsége a legfontosabb. Viszont nyitott méhszájjal a kisfiadat sem egy okos dolog emelgetni, bár másfél évessel ez hogy megy.

2015. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annyi beteg közül valószínűleg nem emlékezett rá, hogy nálad mi volt. Mondanod kellett volna. Mindenképp, minél előbb elmennék, ha már így alakult bárkihez, hogy nézzék meg, mert ez így tényleg veszélyes.
2015. dec. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!