Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már nem birom! Hogyan tovább,...

Már nem birom! Hogyan tovább, jól döntöttünk?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,26+3 hetes kismama!Nem terveztük a babát ugyan,de úgy döntöttünk,hogy így lesz a legjobb ha itt lesz velünk,ha már így alakult!Viszont a nagyszülők!Anyu úgy kezeli a helyzetet,mintha neki lenne majd még egy gyerek!Azt mondogatja,hogy majd ő fogja eltartani,meg felnevelni,csak a gond lesz neki,4 hete még azt is mondta,hogy dögöljek meg a gyerekemmel együtt!A párom anyukája,ő meg nevelni akarja,meg majd ő lesz a pótanyuka,megilyenek!Egyikük sem érti meg,hogy a mi babánk és mi szeretnénk nevelni!Van egy biztos párom,dolgozik,csak sajnos nincs itthon csak 7végente,mert ilyen a munkája,így kezdem érezni,hogy nem megy tovább nekem,ez az állandó küzdelem a piciért,úgy kezelnek,mintha beteg lennék!Anyu állandóan ellenem van!Nem tudom hol lenne jobb!Nem tudom,hogy jó lesz-e a picinek idekint!Olyan biztos voltam eddig,de tegnap azt mondtam,hogy kész,nem megy tovább!Mit tegyek?Hiába beszélgetek vele,csak kiabál és nekem ehhez már nincs energiám!
2010. márc. 23. 14:00
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%
Remélem te majd angyali mosllyal fogadod ha lesz egy pár gyereked plusz az egyik hazaállít egy unokával, hogy na most itt fogunk lakni mer így alakult. Én csak arra mutattam rá hogy nem illik követelőzni meg értetlenkedni, mert szerintem épp elég nagy dolog az hogy ott lakhattok, másrészt neked tudnod kéne hogy miért ideges anyukád hiszed terhes vagy. Vagy azt észre sem veszed amikor te hisztizel és veszekedsz a hormonok miatt csak másé zavar? Neki nehezebb dolga van, több gyerekkel...
2010. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Na,jó állítsd le szerintem magad,senki nem kiváncsi rád,nem azért kérdeztem,hogy ilyen undorító módon válaszoljanak!Először is Ő mondta,hogy tartsam meg,hogy így lesz a legjob!Másodszor Ő mondta,hogy lakjunk itt és segít,amiben csak tud!Te nekem ne oszd az észt,nem is értem,hogy vagy képes így viselkedni!Úgy beszélsz egy vadidegen ember gyerekéről,mintha az egy tárgy lenne!Miért te mégis mit tettél volna!Jaj,gondolom te az vagy,aki SOHA nem követ el hibákat,mert tökéletes vagy,igaz!?Mit kellett volna tenni???Hm???Megölni?Mivel lett volna jobb!?Csak magyarázd meg nekem jó!?Itt pont,hogy semmi vita nincs vele,semmiféle bolond hormonom nincs,pont,hogy megbeszéltünk mindent és nem vitáztunk,aztán ő neki állt balhézni,és semmi előzménye nem volt!Marhára megköszönném,ha nem irkálnál!Nem is értem mit balhézol itt!Minek írsz,ha te így gondolod,engem nem érdekel,hogy te éppen engem felelőtlennek vagy csitrinek tartassz,marhára nem!Azért írtam,hogy hátha van vkinek hasonló tapasztalata és megosztja,nem azért,hogy ilyen emberek írjanak,mint te!Ha meg így gondolkodsz,hát jó,nem érdekel senkit!CSak gondolj ebbe bele,majd ha ne adja az isten,így alakul nálatok is,majd te is mond a gyerekednek,hogy milyen idióta és felelőlten volt,majd aztán ne lepődj meg,ha kizár mindenből!
2010. márc. 23. 16:37
 23/24 anonim ***** válasza:
47%

Az idiótája már bocsánat.....(70%-os)

A legjobb az lene ha totál külön mennétek.Akár albérletbe is ha a párod is dolgozik és gondoskodik rólatok akkor semmi akadálya.Vannak már kisebb fajta garzon lakások amik nem olyan vészes áron vannak kiadók.És 3-an bőven elfértek.Tudom nem egyszerű egyedül egész héten de mire a baba érkezik esetleg a párod is kereshet a közelben munkát hogy mindennap haza tudjon menni.

Anyós sem jó megoldás attól csak gyomorfekéjt kapsz:PTuti.

Én ijesmiben gondolkodnék.Anno én 189 voltam mikor szültem albiba mentünk.Azóta van szép saját házunk és +2gyerekünk

Sok sikert

2010. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyértelmű, hogy az lenne a legjobb ha külön mennétek. én pedig az ilyen szülőket nem értem, ne aggódj az én anyám sem különb, soha nem segített semmiben, sőt inkább úgy éreztem, hogy irigy rám. Amikor 29 éves önálló lakással, kocsival egyetemi diplomával, és 14 év párommal eltöltött idő után bejelentettük, hogy összeházasodunk, úgy tett mintha 16 lennék és otthon laknék, olyan reakciója volt. A múltkor pedig azt ecsetelte, hogy amikor én megszülettem annó, hogy nem tudott velem mit kezdeni és nem jöttek az anyai érzések (hát ezért ilyen a kapcsolatunk). Amikor a tesóm született még otthon laktam, hát szinte nekem kellett a gyerek körül mindent csinálni. amióta pedig külön lakunk, sose kérdezte, hogy hogyan tudunk megélni, kifizetni pl: az illetéket, inkább azt várja hogy mi segítsünk és álljunk ott haptákban hogy mit szeretne. A férjem szülei ennek az ellentéte, mindenben segítenek, amire rá is szorulunk mert nem könnyű, főleg így (pénzügyileg). Anyámtól egész életemben semmit nem kaptam, még a főiskolát és egyetemet is nekem kellett fizetni, munka mellett. (Volt hogy a tandíjamat adtam neki kölcsön, persze mire be kellett fizetnem nem adta vissza): Szerintem anyukád fő baja az, hogy elvárta volna, hogy ne családot alapíts, hanem neki segíts (mivel kishúgod is van) adj haza több pénzt, ehelyett most a babára költesz, ami neki nem tetszik, ennyi az egész, vannak ilyen nem igazán szülőnek való, önző emberek, mint pl: a 70%-os hozzászóló. Az én példáim az anyósomék, akik jó kapcsolatot tudtak kialakítani a gyerekeikkel, és tényleg a céljuk, hogy ahogy tudják, akár jó szóval, vagy egy csomag pelussal (ki mit engedhet meg magának) segítség a gyerekeiket. Remélem én is ilyen szülő leszek.


23 hetes km

2010. márc. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!