Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már nem birom! Hogyan tovább,...

Már nem birom! Hogyan tovább, jól döntöttünk?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,26+3 hetes kismama!Nem terveztük a babát ugyan,de úgy döntöttünk,hogy így lesz a legjobb ha itt lesz velünk,ha már így alakult!Viszont a nagyszülők!Anyu úgy kezeli a helyzetet,mintha neki lenne majd még egy gyerek!Azt mondogatja,hogy majd ő fogja eltartani,meg felnevelni,csak a gond lesz neki,4 hete még azt is mondta,hogy dögöljek meg a gyerekemmel együtt!A párom anyukája,ő meg nevelni akarja,meg majd ő lesz a pótanyuka,megilyenek!Egyikük sem érti meg,hogy a mi babánk és mi szeretnénk nevelni!Van egy biztos párom,dolgozik,csak sajnos nincs itthon csak 7végente,mert ilyen a munkája,így kezdem érezni,hogy nem megy tovább nekem,ez az állandó küzdelem a piciért,úgy kezelnek,mintha beteg lennék!Anyu állandóan ellenem van!Nem tudom hol lenne jobb!Nem tudom,hogy jó lesz-e a picinek idekint!Olyan biztos voltam eddig,de tegnap azt mondtam,hogy kész,nem megy tovább!Mit tegyek?Hiába beszélgetek vele,csak kiabál és nekem ehhez már nincs energiám!
2010. márc. 23. 14:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz elköltözni? Ha anyukád kiabál, talán még az is jobb ha anyósod babusgató társaságát választod. Oda nem mehetsz? Mert ezek szerint ő legalább várja a babát, és talán figyelne is rád, hogy ne állandó stessz és kiabálás között élj. Ez most neked nem tesz jót, és a kicsinek se.
2010. márc. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%

sajnos még egy jó ideig gyerekként fognak kezelni. ebbe a hibába sok anya beleesik. nálad pedig ez fokozottan jelentkezik, mert fiatal vagy. (mármint a mostani időkben fiatal anyának számítasz)


egy drasztikus megoldást tudok: minél távolabb költözni a nagyszülőktől és megkezdeni önálló, felnőtt életeteket. így ha akarnak, se tudnak a nap 24 órájában terelgetni titeket. ti kénytelenek lesztek önállósodni, ők kénytelenek lesznek elengedni titeket. és egy idő után rá fognak jönni, hogy ti már egy külön család vagytok

2010. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
De,anyósom már mondta,hogy költözzünk oda,csak én hitegettem magam,hogy majd itt jobb lesz,de lehet,hogy még sem...!:/
2010. márc. 23. 14:09
 4/24 anonim ***** válasza:
0%
Párod el is tart téged? Mert ha nem akkor bizony anyádnak igaza van hogy neki kell... És akkor ha már ennyit megtesz érted akkor nem csinálsz mindig azt amit akarsz. Azért kezel fiatalként mert az is vagy. Ha már hibáztál és vállaltad akkor ezt is tűrd el. Hiszen nem 30 éves felnőtt vagy.
2010. márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Költözzetek el! Kezdjetek önálló életet! Anyósodéknál is csak egy ideig lesz jó, az önálló élet a legmegfelelőbb.
2010. márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha sehogyan nem sikerül rendezni a viszonyotokat és kiskorúként kezel, akkor valóban jó lenne, ha elköltöznél. Most az utolsó hetekben is, de a baba születése utáni első néhány hétben nagyon fontos lenne, ha nyugodt környezet venne körül és nem néznének továbbra is gyereknek. Igen, azzal, hogy vállaltad a babát és nem a "könnyebb " utat választottad, bizonyítottad, hogy felnőttél. A te babádat igenis neked kell majd nevelnie és nem a mamáknak. Erről azonban neked kell döntened és meg is kell mutatnod, hogy igenis meg tudod csinálni. nem értem, hogy manapság miért tartják hülyének azt a nőt, aki 20 éves kora körül vállal gyereket és nem 30-as korában. egy 20 éves is lehet felelősségteljes anyukája egy kisbabának és 30 évesen se nő be mindenkinek a feje lágya..ez nem a koron múlik. Úgyhogy, ha úgy érzed, anyósnál valamivel jobb lenne a helyzet, minél előbb költözz és állj a sarkadra, mutasd meg, hogy te is megfelelő anyukája leszel a picinek ilyen fiatalon is!
2010. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
A 3.válaszolónak üzenném!Ha tudnám,hogy nem birnánk megélni,nyílván nem tartom meg a babát!Megcsináltam a sulit,dolgoztam is míg lehetett!Anyunak pont nem kell eltartania,csak egy hely,ahol lakunk!Tavaly becsúszott egy 4.húgom,itt igazából ez a probléma,hogy akkor neki nem lesz helye,ha én nem megyek el,csak hogy erről nem én tehetek!Nem érzem magam túl fiatalnak hozzá,így alakult,mit kellett volna tennem,megölni???Kinek lett volna jobb?Felelőtlenek voltunk,tudom,és?Ha siránkozok rajta sem lesz jobb!Anyu 16 volt mikor terhes volt velem,anyukájánál lakott és még párja sem volt,dolgozni sem tudod!Kérdem,hogy ő nem volt fiatal?Őt kitartotta el?Csak ezért nem értem a kötözködését!
2010. márc. 23. 14:24
 8/24 anonim ***** válasza:
87%
egyetértek, hogy nem a koron múlik. ha visszagondolok a 19 éves énemre, ugyanaz a valaki voltam, mint most. (nem érzem, hogy éretlenebb lettem volna) most vagyok 25 éves... bár lehet, hogy sok 30-as azt gondolja, hogy még az is csitri, de nem érdekel. :)
2010. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
14.19-es vagyok. Egyébként én 20 évesen szültem az első babámat... semmivel se voltam rosszabb anya, mint a nálam idősebbek. Akkor lett volna a kedves kérdező felelőtlen, ha nem vállalja a tette következményét és elveteti a babát. Így épp az érettségét bizonyította... Bocs, az OFF-ért!
2010. márc. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj ha vele élsz akkor tényleg nem vagy önálló, és szerintem a húgod fontosabb anyádnak mint a te gyereked aki még várhatott volna... Még jó hogy fél hogy mi lesz a házatokban! Nem tehetsz róla? Talán a húgodnak kell elköltözni hogy te elférj ott?

Különben meg én nem mondtam hogy vetesd el, ellenben te kiírtál egy kétségbesett kérdést hogy jól tetted-e...

2010. márc. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!