Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Már nem birom! Hogyan tovább,...

Már nem birom! Hogyan tovább, jól döntöttünk?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok,26+3 hetes kismama!Nem terveztük a babát ugyan,de úgy döntöttünk,hogy így lesz a legjobb ha itt lesz velünk,ha már így alakult!Viszont a nagyszülők!Anyu úgy kezeli a helyzetet,mintha neki lenne majd még egy gyerek!Azt mondogatja,hogy majd ő fogja eltartani,meg felnevelni,csak a gond lesz neki,4 hete még azt is mondta,hogy dögöljek meg a gyerekemmel együtt!A párom anyukája,ő meg nevelni akarja,meg majd ő lesz a pótanyuka,megilyenek!Egyikük sem érti meg,hogy a mi babánk és mi szeretnénk nevelni!Van egy biztos párom,dolgozik,csak sajnos nincs itthon csak 7végente,mert ilyen a munkája,így kezdem érezni,hogy nem megy tovább nekem,ez az állandó küzdelem a piciért,úgy kezelnek,mintha beteg lennék!Anyu állandóan ellenem van!Nem tudom hol lenne jobb!Nem tudom,hogy jó lesz-e a picinek idekint!Olyan biztos voltam eddig,de tegnap azt mondtam,hogy kész,nem megy tovább!Mit tegyek?Hiába beszélgetek vele,csak kiabál és nekem ehhez már nincs energiám!
2010. márc. 23. 14:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Ja és azért mert anyád is eltartották vagy nem tudom, még akkor sem szép dolog amikor a megesett fiatal lányok gondolkozás nélkül elvárják hogy akkor tartsák el őket (oké te nem várod el, de ha ilyen nagy vagy akkor tessék elköltözni hogy mindenki elférjen) és nem értik miért nem lehet...
2010. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%
14: 35 mi van? esküszöm nem értem, mire akarsz kilyukadni
2010. márc. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
65%
Szia, én 20 éves vagyok és 15 hetes kismama. Amikor elmondtuk a szülőknek, nálunk is ez volt a helyzet pár hétig. Ám én akkor azt mondtam, hogy most befejezik, vagy nem fognak látni többet. 4 éve vagyunk együtt a párommal, védekeztünk most is, amellett lettem terhes. Szóval nem tartom magunkat felelőtlennek, mint anyámék. Ez a baba hozzánk akart jönni és most, hiszek benne, hogy nem véletlen csúszott be, mert akkor 4 éven keresztül miért nem jött? szóval mi a kezdeti ijedtség után nagyon örülünk a babának. Idén végzek a fősulival és nyáron összeköltözünk a párommal, KÜLÖN a szülöktől, mindekinek igy lesz a legjobb. Igaz nekünk nem lesz könnyű az elindulás, de megéri a nyugalom és boldogság és hogy végre külön család vagyunk mi is! Párom dolgozik és meg kapom majd a gyest és a családit, csak megleszünk! :) Ne legyél elkeseredve, ha tehetitek költözzetek külön a szülöktől! Vigyázz magatokra és örüljetek a babának! :)
2010. márc. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Arra hogy van egy új kishúga a kérdezőnek ezért az anyja fél, hogy hogyan fognak elférni! Szerintem ilyen helyzetben legyen már benne annyi tisztesség hogy ne adjon még ő is egy terhet az anyjának, elég neki a kishúg! Neki kell elköltözni, mert ő már nagy, legalábbis annak hiszi magát, gyerek lesz stb...
2010. márc. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
A hugom születéséhez nem sok közöm van!Senki nem beszélt arról,hogy a húgom menjen megilyenek,csak nekem mivel van kevesebb jogom itt lenni!?Mert nagykorú vagyok?Akkor a nagyobbik húgom is pakoljon,mert nem sokára nagykorú?Jó,hogy elgondolkodom rajta,hogy mégis jól döntöttünk-e,hisz mióta betöltöttem a 12.hetet ő csak támad,addig meg semmi baj nem volt!
2010. márc. 23. 14:52
 16/24 anonim ***** válasza:
49%
lőjje már le valaki a 70 %-os válaszadót!!!!!!!!!már kezd eléggé irritálni!!!!!
2010. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
19%
Ez is az éretlenséged mutatja hogy neked semmi közöd hozzá. Le van tojva... Te is ilyen leszel szülés után ha most még nem vagy. Hormonok, tudod... Ott a pici gyerek anyádnak és akkor azt várod még neked is segítsen meg minden? Hát jó hogy ideges és néha olyat mond amit nem kéne! Persze hogy jogod van ott lenni de pl ahhoz nincs jogod hogy csak úgy szüld a gyereket más házába, aztán még te legyél felháborodva. Az egész írásodból látszik hogy milyen gyerek vagy még.
2010. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem b@szogatni kellene szegény kérdezőt, hanem tanácsokkal segíteni.

Felesleges itt elemezgetni szerintem a szitut, befolyásolni úgysem tudjuk. A leendő nagymama ha jól számolom 35 évesen ott áll 4 vagy 5 gyerekkel, nyilván nem épp a legsimábbak az idegei.

Kedves kérdező, Te is érzed, hogy ez így ebben a formában otthon nem működik tovább. Ha anyósodék befogadnak, akkor költözzetek oda, és a legelső pillanatban kristálytisztán magyarázzátok meg anyósnak, hogy ő itt CSAK a nagymama szerepben tündökölhet, és sürgősen tegyen le az anyai ambícióiról.

Másik lehetőség, hogy tényleg elmentek teljesen külön. Ha meg tudjátok engedni magatoknak anyagilag, akkor ez lenne a legjobb megoldás. Így persze számolnod kell azzal is, hogy TÉNYLEG neked, nektek kell egyes-egyedül gondoskodni a bébiről és magatokról, hiszen ilyen drámázás után nyilván nem várható el, hogy akármelyik nagymama majd pátyolgasson titeket.

2010. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
65%

A 70%-osnak üzenem tuttira nem volt gyerekszobád!!!

Mért kell bántani?? Mivel lenne jobb ha 30 évesen szülne?

Igy legalább közelebb kerül a gyermekéhez és tapasztalatból mondom hogy,szerintem nagyobb türelme van egy 20 év körülinek mint sem pl 30-35 év körülinek!Persze ne értse félre senki! Ezzel nem azt mondom hogy aki 30 évesn szül az rossz anya! csak szerintem köztudott hogy a szülés optimális ideje 20-25 körül van és nem 30-40 között! Elnézést ha valakit megbántottam! A feladónak üzenem ha gndolja szivesen beszélgetek veled akkár msn-en is! 23 éves 2 családos Boldog feleség.Vigyázz magadra és a picidre.

2010. márc. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Remélem,hogy estleg van egy lányod,és ha majd hazaállít,hogy babát vár,majd te pozitívan állsz hozzá!Mert az enyém nem!Amúgy meg olvasd el még egyszer,hogy mit írtam,mert igenis nem tehetek,arról,hogy a húgom megszületett,hisz én nem voltam jelen a fogantatásakor!Itt nem arról van szó,hogy nem lenne hely,hanem arról,hogy miért kell ilyen durvákat a fejemhez vágnia!Amúgy meg téged sem értelek,hogy minek válaszolsz,ha csak te is kötözködsz!És látod akarva vagy akaratlanul(nem tudom),de Te is leírtad,hogy egy teher!Már miért lenne az?Az enyém,nem másé!Meg nem értem,hogy most én azzal,hogy csak 19 vagyok,mivel lennék kevesebb a babám számára,mint 30 évesen!?Igen,nem vagyunk önállóak MÉG(már,hogy másnál lakunk)!De szerintem sokan vannak ezzel még így és én sem így terveztem!
2010. márc. 23. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!