Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig szedte a terhesvitam...

Ki meddig szedte a terhesvitamint?

Figyelt kérdés
Én nem tervezem, hogy a terhesség végéig szedjem.
2015. szept. 9. 09:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szedtem még a szoptatás alatt is. 2,75-tel született a babám, a második 3,20-szal, mindkettő időre. Szóval nem igaz, hogy óriásbébik születnek tőle, ha ettől aggódsz. Egyébként ha be tudod vinni gyümölccsel, zöldséggel a megfelelő vitaminokat, akkor nincs rá feltétlen szükséged. Én rengeteget hánytam a terhesség végéig, szoptatás alatt a baba hasfájása miatt nem tudtam olyan változatosan táplálkozni, ahogy szerettem volna, szóval én ezt láttam jobbnak.
2015. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kb 24 hetes koromig, aztán jött a nyár, ettem sok zöldséget és gyümölcsöt.
2015. szept. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A terhesség alatt végig, majd szoptatás alatt még egy darabig (kb. a baba 9-10 hós koráig).
2015. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

9 hetes vagyok, hányós. Minden nap többször. Amíg hányok, feltétlen szedem.

Aztán meg majd jön a tél, úgyhogy nem tudom, szedjem?

Ti mit szedtetek?

2015. szept. 9. 10:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok, először gravidát, utána femibiont.

Igazából a folsav 12 hetes korig fontos. Utána pedig (kivéve a vas) nagyon hasonló a vitamin igény mint nem terhesen. Szóval ez a meddig szedjem kérdés függ attól is, hogy egyébként terhesség előtt hogy álltál ezekhez. Télen is be lehet ezeket vinni, nyilván nem ha valaki menüje mcdonalds meg fagyasztott pizza minden nap de változatos táplálkozással be lehet vinni ezeket a baba pedig "elveszi" azt, amire szüksége van. Ha terhesség előtt is szedtél sima vitamint, akkor az is jó egyébként.

2015. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A hányásra nekem bejött a kóla, attól mindig elmúlt. Amúgy a terhesvitamintól nagyon sokaknak van hányingere, nekem is volt, az vált be, hogy este szedtem, nem reggel.
2015. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én femibiont szedek, este későn elalvás előtt kapom be, semmi bajom tőle. Kólát is kihànytam már:) én az a kismama vagyok, akinek semmi nem hasznàlt érdemben, mindenfélèt kipróbáltam már...
2015. szept. 9. 10:51
 8/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Pharmaton Matruelle-t szedtem. Soha nem volt hányingerem, nem hánytam, de úgy érzem, engem kicsit feltöltött, mivel napi közel 2 órát utaztam a munkahelyem miatt, sokszor este értem csak haza, ráadásul a terhesség egy része a téli időszakra esett. Szoptatás alatt aztán sok ételt nem tudtam fogyasztani, mert egyből érződött a babán, emellett kicsit hullott a hajam szülés után, ami gyorsan helyrejött. Akkor hagytam abba, amikor már csak reggel és este szopott a gyerkőc.

2015. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

12. hétig minden nap

12 hét után minden másnap

20. héten hagytam el. elevitet szedtem. Majd szoptatás alatt újra el kell kezdenem

2015. szept. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is vhogy így tervezem, ahogy az utolsó!
2015. szept. 9. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!