Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki szedte a terhesvitami...

Mindenki szedte a terhesvitamint már a teherbeesés előtt?

Figyelt kérdés
Én ma reggel teszteltem pozitívat, és mivel nemigen figyeltem rá ebben a hónapban, hogy mikor volt a peteérésem, nem is számítottam rá, hogy terhes lehetek. Aztán múlt héten utánaszámoltam, és gondoltam, elkezdem szedni az Elevitet, ártani nem árt. Szóval péntek óta szedem, ha jól számolom, kb. 4 hetes és 3 napos vagyok. Még nem késő ugye?
2010. okt. 4. 15:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én 12 hetesen kezdtem terhesvitamint szedni. Persze, hogy nem késő, sőt én ismerek olyat, aki végig nem szedett vitamint, és teljesen egészséges lett az ő babája is.
2010. okt. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem késő. Én 8 hetes voltam, amikor doki megállapította, hogy baba lesz, és csak utána kezdtem el vitamint szedni. De sokan egyáltalán nem is szednek. Az a lényeg, hogy vagy így, vagy megfelelő táplálkozás által, de sok vitamin jusson a picinek. Gratula!!
2010. okt. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem késő, én sem tudtam, hogy terhes vagyok, így nem is szedtem semmit. Aztán mikor kiderült, hogy baba lesz, én is elkezdtem szedni az Elevitet. A baba úgyis elvon mindent tőlünk, így végülis nekünk van szükségünk utánpótlásra. Neki jut elég vitamin, ne aggódj!
2010. okt. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem szedtem csak egy kis ideig, Elevitet valahogy nem bírtam a hányingertől bevenni.... A Folsav viszont fontos, azt szedd!
2010. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az elsőnél 6 hónaposan tudtam csak elkezdeni szedni, mert hányingert okoz, én így is hánytam 6 hónapig, már kórházba akartak fektetni vele. A másodiknál meg a megmaradtat beszedtem és annyi. Két egészséges gyerek. Szóval ne aggódj, semmi baj nem lesz, ha most kezdted. az idegcsőzáródáshoz már késő, mert az már akkor megtörténik, amikor még gőzöd nincs arról, hogy baba van, de az ásványi anyagokat jól pótolja terhesség alatt.
2010. okt. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Még nem késő. Én körülbelül 5-8 hetes voltam (hihetetlen, de nem emlékszem), mikor elkezdtem szedni. Egyik ismerősöm egyáltalán nem szedett semmit, és teljesen egészséges lett a babája:D
2010. okt. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Semmiképpen sem késő.

Az Elevittel óvatosan. Én 6 hetes terhes voltam amikor a doki is megerősítette a terhességet. 3 hétig szedtem az Elevitet, napi 1-et akkor csinálták az első labort és a vasam 32-es volt, 26 a felső határ. Azóta nem szedem. Ha rám hallgatsz csináltass egy teljes vérképet, mielőtt elkezded szedni. A folsavat azért kezdd el szedni.

2010. okt. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én csak azt szedném amit a doki kifejezetten kér, mást nem. anyum sem szedte csak ami elő volt írva és 2 egészséges gyereke van, keresztanyámnak 4. Nem egyszer hallottam, hogy rosszul vannak sokan a terhesvitaminoktól. Nem lenne az a pénz, amiért beszedném. Inkább rendesen eszek. Szóval nyugi, semmit nem ártottál a gyereknek :):)
2010. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én sem előtte, sem terhesség alatt nem szedtem.


úgyhogy nem késtél még te sem le!Gratulálok :)

2010. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Gratula! Biztos, hogy nem késő. Én egyébként előtte kezdtem el szedni, de nem sokkal.
2010. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!