Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 36. heti vércukoreredményem...

A 36. heti vércukoreredményem 6,2 lett, a dokim szerint magas. Azt mondta, figyeljek rá oda. Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Egyébként már 38 hetes vagyok azóta, a korábbi terheléses vércukrom meg tök jó lett, nem kellett diétáznom. Érdemes elkezdeni erre a két hétre? egyáltalán mit takar a diéta? (vagy az "odafigyelés")
2010. márc. 11. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:
A 6,2 az éhgyomri cukor? A diéta azt jeleni, hogy szénhidrát bevitel csökkentés.
2010. márc. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, éhgyomri érték. A leleten referenciatartománynak 3,5-6 van feltüntetve, ahhoz képest szerintem a 6,2 nem olyan gáz, de hát nem én vagyok az orvos:)
2010. márc. 11. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Erre a 2 hétre már felesleges idegesiteni magadat. Nyugodtan várjátok a végét. Már nem lehet semmi baj.

34h kismama

2010. márc. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is oda kell figyelnem magas cukor miatt,hanyagolnom kell a cukros dolgokat(csoki,süti,azért be-be csúszik),kevesebb fehér kenyér,burgonya,tészta.
2010. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért érdemes/kell odafigyelni a terhesség végén (is) a cukorra, mert a baba cukorszintje, ha megszületik, nagyon leesik majd a Te esetleges magas cukorszintedtől. És az nem jó. Én mindenképp betartanám, amit az orvos mond, nem nagy doldog, csak figyelj oda, hogy ne egyél lisztet, és abból készült dolgokat, cukros mindenfélét, egyél husit zöldséggel, meg gyümit, amúgy is ez az egészséges.
2010. márc. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Próbáld kerülni a lisztes ételeket, a cukrot. Fehér kenyér helyett legyen inkább barna kenyér vagy teljes kiőrlésű kenyér. Sajtokból az alacsonyabb zsírtartalmúakat részesítsd előnyben, pl. óvári sajt vagy köméynmagos sajt. Tejből is 2,8 zsírtartalmú helyett jobb most a 1,5%-os. Gyümölcsből is jobb kerülni az édeseket, pl banánt és szőlőt most inkább ne egyél. Helyette alma, vagy fagyasztott meggy, narancs.
2010. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, lányok!

Jobban már nagyon nem tudok odafigyelni, amiket tanácsoltatok, eddigis így táplálkoztam. Kivéve a tésztaételeket, mert azokat imádom...de akkor figyelek.

2010. márc. 11. 13:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6,5 volt, és semmi édességet nem ehettem. Persze olykor megszegtem 1-2 Sport szelettel :), de "muszáj" volt, mert már sokszor annyira leesett a vércukorszintem, hogy szédültem.
2010. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!