Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kikérjem a záróm és megnézesse...

Kikérjem a záróm és megnézessem máshol, vagy várjak?

Figyelt kérdés

Az orvosok a 28. hét óta 2 héttel kisebbnek látják a babámat.

Most 38 héten a bpd 87, fl 71 mást nem mérnek, súlyt még soha nem becsültek. Az elmúlt 5 hétben kb 5 mm-t nőtt a pici bpd értéke.

Semmi mást nem csinálnak csak kórházi megfigyelés alatt tartanak, keringésjavítót adnak (amit a tájékoztatója szerint már nem szedhetnék, de ők szülésig adnák: aspirin protect) és naponta küldenek nst-re, hetente ultrahangra. Az okot hogy miért kisebb még mindig nem tudják.

Nem tudom hogy ki lehet-e vizsgálni pontosan hogy mi okozza mindezt, azt sem tudom hogy mennyire nem normálisak a pici méretei. Hol nyugtatnak hogy az uh adataira nem lehet adni, hol meg ijesztgetnek hogy már nagyobbnak kéne lennie...

Teljesen tanácstalan vagyok. Ha valaki volt hasonló helyzetben vagy tud megoldást ajánlani szívesen olvasnám.



#IUGR #méhen belüli retardáció #növekedés visszamaradás
2015. júl. 23. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Szia! A 12. héttől mashogy fejlődnek a babák. Megnyugtatásként csináltatnék teljes körű genetikai UH-t mellé pedig magzatvíz vizsgálatot. Van benne kockázat de ebben az esetben én vállalnám. Fizetős vizsgálatok de megnyugtató lenne szerintem.

Az is könnyen lehet, hogy ikerterhességnek indult a baba és azért ilyen picur. Szerintem ha amúgy minden rendben az NST-n meg a szűréseken akkor nincs ok aggodlomra, de elmennék ezekre a szűrésekre, jogod van minden eddigi vizsgálati eredményt megkapni és egy genetikushoz fordulni!! Illetve a gyógyszerelést én átnézetném más orvosokkal is...ok nélkül nem értem miért kell keringésjavító, az, hogy kissebb a baba nem ok. Nem kapsz megfelelő tályékoztatást szerintem!!!

2015. júl. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

38. héten már sok értelme nem lenne orvost vagy kórházat váltani - ha egyáltalán van lehetőség pl a kórház valtasra.

A betegtajekoztaton valószínűleg szerepel a kockázatok és előnyök egyedi elbiralasa mellett kifejezés

2015. júl. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

De csípem mikor a laikus beteg kétségbevonja az orvos(ok) döntését.

A tájékoztatóban persze hogy benne van.

Amúgy pedig úgy tudom, hogy a 2 hét még pont az a határ ami miatt nem írják át a szülés várható idejét.

De azt biztos megkérdeztem volna már, hogy pontosan mi a céljuk.

2015. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok feltétlenül kórházat váltani, de ennél azért egy fokkal több odafigyelést és tájékoztatást akarnék ha egyszer IUGR-el ijesztgetnek


A gyógyszerről csak ennyit: Idézet a betegtájékoztatóból:


Ne szedje az Aspirin Protect tablettát,

- ha allergiás (túlérzékeny) a szalicilátokra vagy az Aspirin Protect (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére,

- ha korábban volt asztmás reakciója, amelyet szalicilátok vagy más, rendszerint láz- vagy fájdalomcsillapításra szedett, úgynevezett nem-szteroid gyulladáscsökkentők váltottak ki,

- ha heveny gyomor-, bélrendszeri fekélyben szenved,

- ha fokozott vérzékenységben szenved,

- ha súlyos vesekárosodásban szenved,

- ha súlyos májkárosodásban szenved,

- ha súlyos szívelégtelenségben szenved,

- ha 15 mg/hét vagy nagyobb dózisban kap metotrexát-kezelést,

- a terhesség utolsó harmadában.


Terhesség, szoptatás és termékenység

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Ha az orvos másképp nem rendelkezik, ne szedjen Aspirin Protect tablettát a terhesség és szoptatás időszakában.

A terhesség első és második harmadában az Aspirin Protect tabletta a lehető legalacsonyabb adagban is csak akkor szedhető, ha feltétlenül szükséges.

A terhesség utolsó harmadában az Aspirin Protect tabletta szedése ellenjavallt.


mikor rákérdeztem azt a választ kaptam hogy a betegtájékoztatót nem szabad elolvasni...

2015. júl. 23. 08:47
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező!

A betegtajekoztato azért van, hogy a hülye laikus ne szedje ész nélkül. Minden gyógyszernek van mellekhatasa és a szerek 90%a terhesség és szoptatás esetén ellenjavallt. Nem azért, mert baja lesz tőle a babának, hanem azért, mert nem tudják, hogy árt e neki, hiszen terhes nőn nem tesztelnek gyógyszert. Vannak olyan helyzetek, amikor az esetleges mellekhatasok ellenére is szükséges a kockázatot vállalni. Nem kötelező a kórházi ellátás, nem kötelező a gyógyszerek beszedése, fel lehet állni és lehet a saját felelossegedre távozni.

2015. júl. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jesszus!


Az aszpirin IGAZOLTAN növeli a baba súlyát azokban az esetekben, amikor a magzat elmaradt fejlődése (IUGR) a lepény csökkent keringése következtében jön létre. Ismert tény az is, hogy használata kimutathatóan csökkenti az ismétlődő vetélések gyakoriságát is (első harmad).


A tájékoztatóban azért szerepel az, ami, mert normál terhességben nem indokolt a szedése.


A babád UH adatai egyébként (még!) rendben vannak, belefér a szórásba, DE valószínűleg baj van a lepénnyel, ezért is kezelnek!

2015. júl. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amit tehetsz:

Átmész másik kórházba, ahol lehet, ugyanezt teszik vagy még ennyit sem.

Megkéred az orvosodat, hogy magyarázza el, pontosan mi a bajod. Ehhez jogod van, neki meg igazából magától is illet volna tájékoztatnia Téged, de nem mindegyik doki teszi meg. (Nekem volt olyan, aki semmit nem mondott és volt olyan aki nekiállt lerajzolni és bár eü-t végeztem háromszor visszakérdezte, hogy értem-e.. ez inkább vérmérséklet, megszokás, stb. kérdése, hogy mennyit magyaráznak.)

A gyógyszerrel kapcsolatban az előző két hozzászólóval egyetértek.

A 2 hetes eltérés a határ, ami épp elfogadható. Ráadásul ekkora terhességben már nem fognak ide-oda küldözgetni és tovább stresszelni, hiszen már "bármikor" szülhetsz.


Az ijesztgetést engedd el a füled mellett amennyire tudod. Azért is kellene tudni orvostól, hogy pontosan mi van, hogy az ilyeneken ne húzd fel annyira magadat.

2015. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem, miért cseszitek le a kérdezőt.

Szerintem az a felháborító, hogy nem tájékoztatják!

Nem arról van szó, hogy nem bízik meg bennük, hanem hogy elfelejtik a munkájuk lényegét, s letojják az orvos-beteg kapcsolatot.

2015. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%
Vagy arról, hogy a kedves beteg nem kérdez. Volt szerencsém már pár orvoshoz, egy se volt, aki ne válaszolt volna, ha kérdeztem.
2015. júl. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!