Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megnézessem orvossal, kivizsgá...

Megnézessem orvossal, kivizsgáltassam?!?

Figyelt kérdés

isfiam 8 hónapos, gyönyörű, nagy egészséges baba. Viszont a családban az én oldalamról az összes férfi szívbeteg. Édesapám, öcsém, nagybátyám, nagypapám is beteg volt, különböző szívpanaszaik voltak, vannak. Azt mondta a doki amikor a terhesség során ezt mondtam, hogy nem örökölheti. De mi van ha mégis?

Elvigyem szakorvoshoz, szív UH-ra? Kérjek tejes kivizsgálást, csak, hogy megnyugodjak?


2010. febr. 12. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak te tudod.

Ha téged az meggyugtat hogy ki van vizsgálva akkor hajrá.

Amúgy az egyik ismerősőm szivbeteg volt és örökölte a kislánya:(de nála már születésénél észrevették, és meg is műtötték.Azóta szerencsére semmi baja.

2010. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne, ha van is valami időben látják, kezelik esetleg, meg Téged is megnyugtat, hogy tudod nincs semmi baj!
2010. febr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Saját megnyugtatásodra elviheted szakorvoshoz, kérd ki a gyermekorvos véleményét is, hogy mit szól a családodban előforduló szívbetegségek örökölhetőségéhez. Attól is függ, hogy milyen jellegű az a szívbetegség. Mert a mi babánknak születésétől fogva lyuk van a szívén a 2 pitvar közt, 5x4 mm - rel kezdtük, most 16 hó után 2x3 mm. De ezt szívzörej formájában már hallani kellett volna az orvosotoknak. Eddig 3 havonta jártunk ellenőrzésre (EKG és echokardiogramm), most már félévente fogunk. Ennek a szívhibának is vannak súlyosabb formái, ahol gyógyszeres kezelésre van szükség, de van, hogy operációra kerül sor. Nekünk még figyelni kellett, hogy szopizáskor nem kékül - e a babánk (pici korban ez a legmegterhelőbb munkavégzés) vagy hogy nem viselkedik - e furcsán (nyűgös + nagyon sírós). Ilyen szívhibám volt nekem is, de kinőttem, valószínű a babánk is kinövi. Más szívbetegséghez nem tudok hozzászólni.

Végülis nem veszítesz vele semmit, ha elmentek szakorvoshoz, de szerintem azért beszéld meg a gyerekorvosotokkal.

2010. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

12:35 - ös vagyok

Azt még elfelejtettem írni, hogy a terhességem 25. hetében is voltam olyan UH - n, ahol megnézték a babánk szívét, ott akkor rendben találtak mindent. Valószínű csak ezután alakult ki az a lyukacska.

2010. febr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha sokan szívbetegek és fiatal életkorukban már jelentkeztek a tünetek, (angina, infarktus magas vérnyomás stb.) akkor nagy valószínűséggel öröklődő dologról van szó. Az is lehet hogy egy magas koleszterin és triglicerid szint familiáris jelenléte van.

Én tuti kivizsgáltatnám, ha nem is most csecsemő korban, de gyerekkorában biztosan!!

Mert a magas kol.szint, magas vérnyomás gyógyszerekkel jól kezelhető, szinten tartható és nem kell megvárni míg harmincévesen szívproblémái lesznek.

2010. febr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szívbeteg vagyok(27 éves) és már születésem után rögtön észrevették és másnap kivizsgáltak, ha a fiadnál valami gond lenne biztosan őt is elküldték volna kivizsgálásra.

2010. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! :) A magzati UH-on mindent rendben találtak, többször mondták hogy nagyon szép, szabályos szívecskéje van :) De tesóm pl. lyukas szívvel született, de valami csoda folytán az benőtt. Nagybátyámat műtötték, komoly billentyű problémái vannak. Apunak szívizom gyulladása volt ha jól tudom. De nagyon sokszor hallottam, olvastam hogy csecsemő vagy kisgyermek korban komolytalan, megfázások, betegségek nem múltak, és a komolyabb kivizsgálás során derült fény a "rejtett" szívbetegségekre. :( És semmi előzménye nem volt. Ezek miatt kérdeztem. Akkor legközelebb konzultálok dokival.
2010. febr. 12. 16:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!