Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért aludhat ilyen sokat?...

Miért aludhat ilyen sokat? Megnézessem orvossal?

Figyelt kérdés
Három napja, 8hónapos lányom, rengeteget alszik, legalábbis nekem és a páromnak soknak tűnik... Éjjel 11-12 órát, délelőtt 3-at és délután is 2-3 órát. Eddíg nappal 2x1-1,5 volt, éjjel pedig max 10. Sokat mászik, feláll és lépeget, kompozik is de csak 10-15percet egy nap, szinte egész nap jön-megy. Ma is fél 2kor kelt fel 3 óra alvás után, és negyed5 kor már aludt mint a bunda. Nem lázas, a kedve is jó volt, de nem annyira mint szokott. Lehet a rengeteg mozgástól?
2009. okt. 29. 17:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, az én kisfiam is teljesen ilyen. Már megkérdeztem a doktor néninket, mert én is nagyon aggódtam. Megnyugtatott, mert azt mondta, hogy látja a gyereken, hogy nem beteges kinézetű, jó a hangulata, jön-megy, ha beteg lenne, akkor bágyadt, kókadt lenne, tehát lenne valami kísérő tünete.

A kisfiam 13 hónapos: éjjel 12 órát alszik (este 8-reggel 8-ig), majd még délelőtt is alszik 1-2 órát (igényli a napi kétszeri alvást), délután meg 1-3 órányit.

Szóval rengeteg. De azt mondják, hogy ilyenkor, alvás és pihenés közben dolgozza fel az agy a rengeteg új információt, ami éri őket ébrenlét alatt.

Megnyugodtam, már nem aggódom emiatt. Neked sem kell aggódnod, ha vidám, boldog és kiegyensúlyozott a babád! Nálunk tökéletesen rendben van az összes laboreredmény, rendesen eszik, állandó jövés-menés van, tehát egészséges.

2009. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató választ!!!

Ha észreveszek valami más "tünetet" is akkor viszem majd az orvoshoz. Örülök neki hogy jól alszik, csak furcsa volt. Lehet hogy tényleg csak nagyon elfárad a sok tornában :o)

Köszönöm szépen mégegyszer!

2009. okt. 30. 06:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Amikor először említettem ezt a "problémát" az orvosnak, mosolyogva ennyit mondott:

"Anyuka, majd összeismertetem én olyan szülőkkel, akik örömmel cserélnének önnel gyereket legalább egy pár napra, amíg kialusszák magukat..."


Ezen jót nevettem, és akkor már tudtam, hogy nem olyan nagy probléma ez, mint amilyennek én éreztem.

Minden gyerek igényei mások, mint ahogy nincs két egyforma alvásigényű felnőtt sem. Egyébként az alvókáját valószínűleg tőlem örökölte: ha tehetném, én is ennyit aludnék, apukájának meg elég 6-7-8 óra, és fitt és üde.


Nincs semmi baj, tényleg örülj, hogy van időd magadra, a lakásra, a saját dolgaidra, egymásra..." Én ezt teszem! =oD

Természetesen én is figyelem az egyéb jeleit, és ha változást veszek észre, akkor megyek az orvoshoz. De már 13 hónapos, és kezdettől fogva rengeteget alszik, tehát biztosan semmi gond nincs.

2009. okt. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!