Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van mód, hogy leváltsam a...

Van mód, hogy leváltsam a védőnőt? Körzetileg ő tartozik hozzám.

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok. A 8-ik héten találkoztam vele először. Eddig kétszer hívott terhesgondozásra (10 és 12-ik héten). Azt mondta ha bármi kérdésem van, nyugodtan hívjam fel. De soha nem veszi fel a telefont, pedig nem gyakran hívom (eddig 2szer próbáltam. És mégcsak vissza sem hív. 20 éves vagyok, ő 26. Rettentően lekezelően bánt velem már az első találkozáskor is. Viszont a srgítsége nélkül nem tudom mikor milyen vizsgálatra kell mennem. 18 hetesen voltam uh-on utoljára. Azóta nem hagytam ki semmi fontosat, ugye?
2008. szept. 2. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem válthatsz védőnőt. Aki körzetileg hozzád tartozik, az van és kész.

Én is megtenném. Nagyon fiatal, nagyon kezdő, semmilyen tapasztalatok nem állnak a háta mögött, a telefont nekem sem veszi fel sosem, ha bármit kérdezek, csak hallgat, de segíteni nem tud szinte semmiben sem.

És évekig ő fog "gondoskodni" rólunk.

2008. szept. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. a 24-26 héten lesz a terheléses vércukor vizsgálat vizelettel, orvoshoz pedig havonta egyszer el kell menni. Legalábbis nálunk.

boldog babavárást!

2008. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el hozzá, mert kell beutaló a terheléses cukorvizsgálatra, utána pedig nekem elkellette mennem a dokihoz megmutatni az eredményt és akkor csinált egy uh-t is. Ez volt a 25.héten.

És nekem 4 hetente kell mennem a védőnőhöz a vizelet-ellenőrzés miatt és mostantól 4 hetente kell mennem a dokimhoz is uh-ra. Szóval menj el vagy a dokidhoz vagy a védőnőhöz beutaló miatt.

Egyébként nem maradtál le semmiről.

2008. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2008. szept. 2. 11:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Vizsgálatok:

25-27.hét II:rutin Vérvétel,cukorterheléses vizsgálat,vérkép,ellenanyagszűrés.

30.hét UH,III.rutin,vérkép

36.hét Cervixtenyésztés(orvosi vizsgálat)

36.hét Ellenanyagszűrés véradóban

38.hét UH,NST

39.hét NST 3 naponta

40.hét kórházi befekvés

Minden hónapban vizelet rutin,testsúly,vérnyomásmérés

Nálunk így működik.

Sajnállak,rossz lehet így,az én védőnőm olyan rendes mindig visszahív és külön azért is telefonálgat,hogy ne felejtsem el,hogy menjek vizsgálatra.

2008. szept. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudsz védőnőt váltani, ha van másik bejelentett lakcímed! Nekem sikerült, mondjuk ezzel se vagyok nagyon megelégedve, de jobb mint az előző!

Boldog babavárást kíván 3,5 hónapos anyuka

2008. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Erre már én s gondoltam, csak ezek utánkissé bizalmatlan vagyok. Nem tudom milyen lenne az, akit máshol ,,kapnék". Elég, ha csak ideiglenesre jelentkezek be valahova?
2008. szept. 2. 12:19
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, hogy nem válthatsz védőnőt! De igenis válthatsz! Én sem ahhoz a védőnőhöz járok, akihet területileg tartozom, mert elköltöztem onnan, és ide nem vagyok bejelentve!
2008. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a lakcím szerint illetékes védőnőhöz tartozik mindenki, ha nem ott tartózkodik a kismama, akkor a tartózkodás helye szerint illetékes védőnő, akkor is, ha tartózkodási helyére nincs bejelentkezve. Választani sajnos nem lehet.
2008. szept. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az egyik védőnő ismerősöm mondta, hogy lehet védőnőt választani, pontosabban nem kötelező a lakcím szerinti védőnőhöz menned. Ő azt mondta nekem, hogy egy kérvényt kell benyújtani a védőnők körzeti vezetőjéhez (nem tudom, hogy mi a pontos titulus), amelyben kéred, hogy x-y-hoz helyezzenek át. Szerintem érdemes utána járni, mert tényleg nem mindegy, hogy ki foglalkozik veled, illetve később a babáddal.

2008. szept. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!