Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hajolni vagy guggolni? Hanyatt...

Hajolni vagy guggolni? Hanyatt vagy hason?

Figyelt kérdés

Sokat beszélünk itt erről, de egyik válasz se győz meg igazán ezzel kapcsolatban.

Ha guggolunk, azzal nyílhat a méhszáj, nem? Hiszen amikor szül a nő, akkor is guggoló pozícióban tágul csak igazán... viszont a többség mégis azt "okoskodja", hogy hajolni nem, helyette guggolni.


Oldalt vagy hanyatt fekve? Magam részéről hanyatt fekszem. 2 nagypárna, 2 kispárna van a fejem alatt, a lábam alatt egy nagy díszpárna, és így rávéve, felhúzott lábakkal alszom. Oldalt próbáltam, de valószínű a kisfiam "lecsúszhatott" az ágy felé, mert a májam, vesém, beleim olyan nyomásnak voltak kitéve, hogy azt hittem menten megszülök. Azóta oldalt fekvés kizárva.

28 hetes kismami vagyok :)


2010. febr. 24. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit olvastam hogy nem teljesen gugolni, de hajolni is csak behajlított térdekkel. nekem ez megy.

hanyat fekvést én is hallottam hogy nem lehet a 20-ik héttöl, de nem tudom miért.

2010. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha guggolsz, attól nem nyílik ki a méhszáj, viszont lazulnak a gáttáji izmok, szóval ezzel is készülhetsz a szülésre. Ha hajolsz, azzal kikészíted a derekadat, akár előre is eshetsz. Ráadásul egy bizonyos pocakméret után már egyszerűen nem lehet áthajolni a pocakon... :-) A guggolás akkor segít a kinyílásban, amikor a babád már be van ágyazódva, nyomja a méhszájat, elindult a vajúdás. Ekkor azonban minden függőleges helyzet segít: a járás, az állás, az ülés, sőt, még a négykézláb is (ebben a pozícióban a legnagyobb a csípő és a szülőcsatorna átmérője).


Hanyatt fekve a nagyra növő méh elszoríthat fontos hasi ereket, amik felelősek a baba és a te vérellátásodást. Háton fekve nehezebben kaphatsz levegőt, sőt, akár el is űjulhatsz az oxigénhiánytól. Nem is beszélve arról, milyen megterhelő ez az ágyéki csigolyáknak. (Nekem legalábbis..) A legtöbb terhességi szakkönyv és orvos már a 16. héttől tiltja a hosszabb ideig való háton fekvést.


33h km

2010. febr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

de miért kap valaki kevésbe levegöt fekve? ez olyan furi, mert pl a korházakban is mindig fekve vannak a betegek.

meg pl dohányoztam régen és mikor bulikból haza jöttem és féldoboz cigit elszívtam mindig arra ébredtem hogy háton fekszem mert így egyszeübben lélegzem.

2010. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt még az orvosom se tudta megmagyarázni sőt, a belgyógyász se nagyon, akihez elküldött. De tény: ülve jó, fekve fulladok. Háton fekve pláne. Ugyanakkor minden belgyógyászati eredményem (pl a szívem) tökéletes.


33h km

2010. febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia én még csak 27 hetes vagyok de hanyat fekve 15 percnél tovább én sem tudok lenni mert szintén fulladok.minden eredményem tökéletes lett nekem is.ez van ugylátszik nemvagyok egyedül de aztmondják a kismamáknak nem is ajánlatos mert elzárja a gyerefelé jutó oxigént is.
2010. febr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hajolni nem szabad, mert árt a hátadnak, meghúzhatod, és akkor még megmoccanni sem fogsz tudni, és a babának sem tesz jót az ilyen jellegü mozgás, mivel nincs hasizom...

Hanyatt feküdni meg azért nem lehet, mert nyomhatja a baba a méhlepényt, a hasi eret és akkor nem kap vért és meghal. De 4 párnával már nem hanyatt feszel, hanem ülsz inkább, és baromira nem egészséges.

A legjobb a bal oldalon feküdni párnával a láb között.

Amnúgy meg kinek hogy jó...Ha most ilyen "finnyás" vagy mi lesz még 10 hét mulva? ...

2010. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát én végig félig hason aludtam, szopipárnával a hasam alatt, máshogy nem tudtam... És a baba sem jelezte hogy rossz neki, míg ha oldalt feküdtem folyton rugdosott:)

Emellett én szinte mindent csináltam, persze óvatosabban.

Hajolni is hajoltam, igaz nagy hassal nehezebben. Egészséges babám született, könnyen...

2010. febr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!