Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes mamik, szabad ilyenko...

15 hetes mamik, szabad ilyenkor meg hasalni, hason aludni, hajolni, vagy csak gugolni?

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 16:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt csináld, ami jól esik. Hajolni nem terhesen sem egészséges, sokkal jobb a guggolás!

Ha neked jól esik hason, akkor feküdj úgy nyugodtan!

Én akkor már nem tudtam :(

2009. okt. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Épp nem régen olvastam hasonló kérdésre egy szülés orvos válaszát. Ő azt írta, hogy amíg Neked kényelmes, nyugodtan alhatsz hason. A baba amúgy nagyon védett helyen van odabent ( a méh olyan, mint egy vízzel töltött lufi, amibe betesznek egy kis játékszert. Akárhogy is nyomod, a játékot nem tudod megnyomni.), így neki nem eshet semmi baja, ha meg neki nem kényelmes, akkor azt úgyis jelzi :))) A hajolgatás még nem terhesen is megterheli a gerincet, így az ortopéd orvosok akkor is a guggolóhelyzetet ajánlják.
2009. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én a 20.-22. hétig tudtam. Hidd el, megérzed, amikor már nem tudod mindezeket megcsinálni. Én most, 26 hetesen már nem tudom egyiket sem ezek közül.
2009. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 hetesen még hason alszom:)
2009. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Hason nem szabad feküdni!!!!!! Hajolni sem tanácsos, keményedést okozhat.Inkább gugolj.

34km-védőnő

2009. okt. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
bocsi,lehet tudatlanka vagyok,de mit okozhat a kemenyedes,az miert baj, a babanak?
2009. okt. 22. 08:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Én még 33 hetesen is tudtam hason aludni!!

Soha egyetlen egy keményedésem és jóslóm nem volt egész terhességem alatt, 40+2 hétre szültem!

Hajolni pedig sokkal könnyebb volt, mint guggolni, pedig nem is volt nagy hasam. Úgyhogy nem értek egyet az utolsó válaszolóval.


3hetes baba anyukája

2009. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!