Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én nem szedek terhesvitam...

Csak én nem szedek terhesvitamint?

Figyelt kérdés

sziasztok! én még csak 9 hetes leszek. terhesség előtt kezdtem el szedni a Folsavat.

Múlt héten voltam orvosnál,mondtam hogy nem szedek vitamint csak ezt. azt mondta ezt nagyon jól tettem, és nem mondta hogy köteklezően szednem kellene valami mást is, kivéve még a Jodidot mondta.


Olvasom hogy mindenki szed/iszik valamit...csak én nem. nem vagyok híve.

Reggelire a barna kenyeres szendvicsemhez paradicsomot eszem. napközben megeszek egy almát és egy kivit. otthon estefelé szintén narancsot, almát, kivit vagy banántot eszem, illetve sok zöldséget. sárgarépát, borsót, krumplit, káposztát. édességet nem vagy csak ritkán eszem, kólát nem igazán iszom.


olyan elítélendő hogy nem szedek vitamint? 4 hét múlva lesz az első kombinált vizsgálatom. akkor kiderül ha esetleg valami vitaminhiányom lenne?


2010. febr. 18. 09:20
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

köszönöm a válszokat!


és az infót, hogy milyen vitamin a folsav..... :-)eddig nekem csak így élt a köztudatban :-D


akkor kicsit nyugisabb vagyok, rmeéljük a 12 hetes vérviszgálatnál sem mondanak rosszat

2010. febr. 18. 11:43
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

A terhesvitamint igazából nem csak a baba miatt ajánlott szedni, hanem azért, hogy neked ne legyen vitamin hiányod. A baba elveszi ami a fejlődéséhez szükséges. Ha sok zöldséget, gyümölcsöt eszel és még folsavat is szerintem beviszed a szükséges vitamin mennyiséget így is.

Én kevés ilyesmit ettem ezért 6 hónapig szedtem Elevitet. Egyáltalán nem híztam tőle, összesen 9,5 kg jött fel.

2010. febr. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szedtem terhesvitamint. Szedtem folsavat, vasat néha c vitamint meg magnéziumot. A dokim mondta hogy ha egészségesen eszem nincs rá szükség és azt is mondta hogy "ugye egyikünk sem akarja hogy elhízzon?" Tudom nem mindenki hízik a t.vitamintól és nem mindenkinek lesz óriásbébije!!! Nekem mindig jó volt az eredményem, 38 hetes vagyok,10 kilót híztam eddig, a baba méretei is végig teljesen átlagosak voltak, ahogyan a nagy könyvben meg van írva! Nem kötelező a terhesvitamin, a vérvételen úgyis kiderül ha valami nem jó! Ha nem akarsz szedni ne szedj!
2010. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Na,én is csak folsavat ettem,meg 16 hetes koromig Hipp Natalt ittam,nagyon merem ajánlani,mert természetes gyümölcsvelőből áll,és inni kell,nem egy bazi nagy kapszula.....16 hetes korom óta csak oda figyelek ,hogy miket eszek,legyen minden,amire szüksége lehet a babának...gyümölcs,zöldség,tejtermék,magvak,kaukázusi kefír,joghurt stb....egyedül vashiányra kell szednem gyógyszert,de az nekem már terhesség előtt is volt...A babám szépen fejlődik,a 31 hetes UH-on 1900 gr-ra becsülték,úgyhogy biztos nem csinálom rosszul....nagyon ritkán eszek édességet,de egyébként mindent eszek ,amit megkívánok és rajtam csak öt kiló plusz van:)32 hetes km
2010. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

szia!


én amióta eszem a terhesvitamint, azóta nem vagyok abszolút kívánós! persze nem azt mondom, hogy zabáltam össze-vissza, de amióta szedem, teljesen normálisan tudok enni!

mert a szervezetünk megkap így mindent! egyszerre.


ez teljesen ugyanolyan kérdés, mint az ún.tápos csirke vs. otthon nevelt kapirgáló tyúk esete!!!!

2010. febr. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!