Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szedek terhesvitamint!...

Nem szedek terhesvitamint! Más van még így?

Figyelt kérdés
Csak az első trimeszterben szedtem Gravidát. 24 hetes vagyok, már nem is tervezek szedni semmit. Más van még így?
2011. febr. 7. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Tesóm sem szedett. Neki amúgy az orvos is azt mondta, hogy a legtöbb esetben felesleges, illetve 30 évvel ezelőtt nem voltak ilyenek és mégis mindenki megszületett. :D
2011. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem létszükséglet,plusz nem csinál semmit,szóval mindegy szeded-e vagy sem.
2011. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első babámnál én sem szedtem,a vérképem is mindig jó volt!
2011. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én se szedtem, csak a 28. héttől mondta a doki, hogy heti 2-3at vegyek be, mert akkor kezd el olyan ütemben hízni a baba, hogy annyi vitamint nem tudok megenni a kajákból... meg is lett, 6 hét alatt 1300 g-ról 2550 g lett! :)

35 hetes km

2011. febr. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha egyébként megfelelően táplálkozol akkor fölösleges szedni.

Ez inkább a lusta vagy beteges (vérszegény stb) anyukáknak van kitalálva illetve azoknak akik elhiszik, hogy ettől semmi baja nem lehet a gyereküknek.

Kicsit rosszindulatú, de sajnos igaz.

2011. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Sem lusta, sem vérszegény nem vagyok, viszont olyan ütemben nőt a babám, hogy a vérkép alapján javasolta a doki, hogy szedjek heti 2-3 szemet.

Sok gyümölcsöt eszem, és normálisan kajálok is, mégis szükségesnek látta az orvosom.

Jók az ilyen általánosító, okos kommentek.

2011. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én folyamatosan szedem. Nagyon egyszerű okokból. Táplálkozás útján nem lehet elegendő vitamint és ásványi anyagot bejuttatni a szervezetbe, mint amennyire szükség van. Mivel az élelmiszere minősége sokkal rosszabb, mint évekkel ezelőtt, mikor még nem volt terhes vitamin. Ártani nem árthat, inkább segíthet és nem is drága.


(dietetikusként én ajánlom) még akkor is, ha emberek szentül meg vannak győződve, hogy ezek a vitaminok nem olyanok mint, amik a zöldségekben vannak, de abból nyerik ki

2011. febr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

elárulok neked vmi amit tanulmányok mutattak ki de a védőnök ezt nem szeretik elfogadni de ha belegondolsz logikusan máris van benne vmi. tehát:

vagy te x mennyiségű vitaminnal a szervezetedben. teherbe esel. elkezded magad tömni midneféle vitamin bombával gyogyszer formájában. ezt a szervezet elraktározza, a baba megkapja. ezzel nincs is gondd de mikor megszületik midneki abba hagyja és a baba szervezete a nagyfokú vitamin mennyiséghez szokott, hirtelen megvonás következtében pedig folyton beteg lesz.

ugy az van avval hogy majd ha szoptatsz nem szabad karalábét meg epret enni a magja maitt mert a baba érzékeny rá. igen ez igy is van abban az esetben ha a várandósságod alatt sem etted ezeket. de ha igen akkor a babának már felismeri a szervezete ezen anyagok összetételét és már nem is lesz hasfájós. persze itt nem azt mondom hogy zabáldd magad teli karalábéval de ha a levesbe bekapsz belölle 5-6 szemet akkor attol még semmi baja nem lesz. anyósom 3 gyerekkel igy volt várandós és ez a stratégia bevált nálla. édesanyámnál szintúgy. tehát msot én 35 hetes babásként sem teszek mást:)

2011. febr. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

anencephalia

emiatt kellett szednem mivel az elsö terhességem igy végzödöt:(

2011. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!