Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én nem szedek terhesvitam...

Csak én nem szedek terhesvitamint?

Figyelt kérdés

sziasztok! én még csak 9 hetes leszek. terhesség előtt kezdtem el szedni a Folsavat.

Múlt héten voltam orvosnál,mondtam hogy nem szedek vitamint csak ezt. azt mondta ezt nagyon jól tettem, és nem mondta hogy köteklezően szednem kellene valami mást is, kivéve még a Jodidot mondta.


Olvasom hogy mindenki szed/iszik valamit...csak én nem. nem vagyok híve.

Reggelire a barna kenyeres szendvicsemhez paradicsomot eszem. napközben megeszek egy almát és egy kivit. otthon estefelé szintén narancsot, almát, kivit vagy banántot eszem, illetve sok zöldséget. sárgarépát, borsót, krumplit, káposztát. édességet nem vagy csak ritkán eszem, kólát nem igazán iszom.


olyan elítélendő hogy nem szedek vitamint? 4 hét múlva lesz az első kombinált vizsgálatom. akkor kiderül ha esetleg valami vitaminhiányom lenne?


2010. febr. 18. 09:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

Ne aggódj, nem lesz gond.

Csak megjegyzem, hogy egyszer szánj rá 10 percet és keress a neten mérési adatokat, hogy ezeknek, amit felsoroltál, MA mennyi a vitamintartalmuk. Mondjuk a 30 évvel ezelőttihez képest. Meg fogsz döbbenni, szerintem. Aztán lehet, hogy elkezdesz szedni valamit, a baba érdekében.

2010. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szai!Szerintem nem baj ha nem szedsz semmit!Ha így eszel ahogy leírtad akkor az tökéletes!Nekem sajna szednem kell mert vékony vagyom meg vérszegény és így én a Femibiont szedem!Ha valami hiányodvan az a vérvételből kiderül!Nyugi!Nem kötelező szedni vitamint!21 hetes kismama
2010. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

a folsav az elengedhetetlen a baba fejlődéséhez, úgyhogy már ez nem állja meg a helyét, hogy egyáltalán nem szedsz vitamit. Mert a terhesvitaminoknak ez az alapja, igazándiból emiatt kell szedni.

Én szedtem, mert nem táplálkozom egészségesen. És végig szedtem, elevitet és nem kellett más mellé. A másodiknál már hanyagabb voltam, nem végig szedtem és nem mindennap és nála kellett a végén vasat is szednem.

De ha nem szedsz vitamint akkor a hiányzó dolgokra (pl vasra) úgyis írnak valamit. Vagy nem is lesz vashiányod.

2010. febr. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó!Azt írta a kérdező,hogy szed folsavat!
2010. febr. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy írtatok..más esetleg?


nekem a dokim mondta hogy egyek meg két almát egy nap héjával és ott a szükséges napi plusz, meg kiwit, citrusfélét, abban sok a vitamin. Banán max egy legyen egy nap mert nqagy a szénhidrát tartalma.

meg sok zöldséget egyek...sosem ettem gyümölcsöt,nem szerettem, ez nagy kihívás hát tőlem!


most a Hipp natalt nézegettem bevallom, de ha lehet természetes úton vinném be, hogy én is érezzem az ízeket!

2010. febr. 18. 09:34
 6/25 A kérdező kommentje:

igen, folsavat 3 hónappal előtte kezdtem el szedni. a doki azt mondta hogy nekem nem árt ha végig szedem, mert van egy kis problémám. csak én addig azt valahogy nem vitaminnak tekintettem :-))


de nyugi, jól olvasta és értelmezte a 9,32-es is.

2010. febr. 18. 09:37
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

olvasd vissza mit írtam: pont azt ha folsavat szed, akkor teljesíti a terhesvitamin iránti követelményeket, mert a folsav a lényeg a terhesvitaminban.

Úgyhogy a folsav mellé, nyilván nem kell ugyanazt a vitamint tartalmazó vitamint szednie.

2010. febr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
ÓÓÓÓÓÓ!Bocsi tényleg!Én értelmeztem rosszul!Ne haragudj!De a Hipp Natal az nagyon jó!Természetes!Mégegyszer bocsi az utolsónak!
2010. febr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Jó neked hgy tudsz ilyeneket enni!!!!

Én mindig rosszul voltam a nyers zöldségektől, főzve csak csak megeszem, de az köztudott, hogy főzéskor nagyon sk vitamin kimegy belőlük! Gyümölcsöt az elején csak a narancsot tudtam megnni, a többi kijött belőlem, én ezért szedtem elevitet. A vérképeim tökéletesek lettek, el is hagytam a 2. trimeszterben a vitamint, egyre több gyümölcsöt tudtam megenni, aztán a 24 hetes vérképemnél kiderült, hogy kevés a vasam, és minden értékem az alsó határon van, most ott tartok, hogy szedek napi 2 vasat, és megint szedem az elevitet.

Sokan rigatnak az óriás babától, meg hogy sokat fogok hízni, na és? Majd leadom :) Inkább legyen egy egészséges babám, minthgy jó alakom (megjegyzem nem is híztam sokat)

De ez csak az én véleményem, mások lehet máshogy gondolják! Bocsi ha hosszú voltam.

28 hetes km

2010. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem pedig az első három hónapban nagyon fontos a terhesvitamin szedése. Ekkor alakul ki a babának jóformán mindene, ilyenkor minden vitaminra szüksége van!!!

Ha utána nem szedsz már nem okoz olyan nagy gondot, bár vérszegénység, kálcium, magnézium hiány is okozhat a későbbiekben problémát!

Miért nem bírod ki azt a három hónapot? Ártani nem árt, csak is kizárólag használ! Vagy a pénzt sajnálod rá? Vagy esetleg olyan önző vagy, hogy félsz elhízol három hónapi vitamintól?! Akinek kicsit is fontos a babája, az megtesz mindent azért, hogy egészséges legyen!Nem hiába találták ki ezeket a vitaminokat mert tudják mi szükséges a baba rendes fejlődéséhez!

Három hónapi adag mindenképpen ajánlott!!!

2010. febr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!