Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én nem szedek terhesvitam...

Csak én nem szedek terhesvitamint?

Figyelt kérdés

sziasztok! én még csak 9 hetes leszek. terhesség előtt kezdtem el szedni a Folsavat.

Múlt héten voltam orvosnál,mondtam hogy nem szedek vitamint csak ezt. azt mondta ezt nagyon jól tettem, és nem mondta hogy köteklezően szednem kellene valami mást is, kivéve még a Jodidot mondta.


Olvasom hogy mindenki szed/iszik valamit...csak én nem. nem vagyok híve.

Reggelire a barna kenyeres szendvicsemhez paradicsomot eszem. napközben megeszek egy almát és egy kivit. otthon estefelé szintén narancsot, almát, kivit vagy banántot eszem, illetve sok zöldséget. sárgarépát, borsót, krumplit, káposztát. édességet nem vagy csak ritkán eszem, kólát nem igazán iszom.


olyan elítélendő hogy nem szedek vitamint? 4 hét múlva lesz az első kombinált vizsgálatom. akkor kiderül ha esetleg valami vitaminhiányom lenne?


2010. febr. 18. 09:20
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

:-))


tulajdonképpen attól is félek hogy nagyobb lesz az étvágyam. most extrém módon híztam az elején normál étkezés melett,megyek jövőhéten ez ügyben vérvételre és nem tenne jót ha még a vitamintól is éhes lennék! :-(

2010. febr. 18. 09:50
 12/25 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Én Femibiont szedek és összesen híztam tőle 2 kg-t!

De nekem még 20kg-t is megér, csak egészséges legyen!!!

2010. febr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Mielőtt vita lenne!! félreértenek egyesek! nem a pénzt sajnálom, és igen minden pénzt megér a baba!


de szerinted a doki nem tudja hogy mégis mi a jó a babának és nekem? egy nagy tekintélyü, jó szaktudású dokim az orvosom....akkor ő rosszul praktizál?


én az első 6 hét alatt 5 kilót híztam!!! pedig nem ettem többet mint addig, nem ettem édességet. most ott tartok hogy már fulladok, ugynais asztmás is vagyok! tehát nekem abszolút NEM mindegy hogy mennyit hízok!!!!!!!!! úgyhogy ez nem önzőség és nem hiszem hogy támadni kell. mindenki olyan kedvesen elmondja a véleményét, de van aki lekiabálja az ember fejét csak mert mást tesz!


egyébként neked is köszönöm a választ!

2010. febr. 18. 09:55
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Szióka!

Én 12 hetes kismami vagyok,és soha nem szedtem semmilyen vitamint.Megpróbáltam,de sajnos én gyerekkorom óta érzékeny vagyok ezekre a multivitaminokra...egyik fajtát se viseli el a gyomrom.Én is minden nap eszek gyümölcsöt...plusz gyümölcscentrifugával csinálok magamnak vegyes gyümilét és azt iszom.Eddig minden eredményem tökéletes,a babóm fantasztikusan fejlődik,nem vagyunk lemaradva,és a vérképem is tökéletes.Én is aggódom emiatt,de az orvosom és a védőnőm is megnyugtatott,hogy nem lesz baj...ők amúgy se hívei a sok vitaminnak...!Az tény és való,hogy a gyümölcsök,zöldségek már nem olyanok,mint rég...de higyjétek el ezek a szintetikus kapszulák sem sokkal jobbak..én iszonyúan érzem magam tőlük...gondolom ennek is oka van!

Szóval nyugodj meg kismami,az orvosok vigyáznak rátok,és ha hiány van valamiből a szervezetedben azt ugyis megtudod.

Boldog babavárást mindenkinek!

puszi nektek

2010. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

belőlem soha semmi nem jött ki. nem hénytam, mondhatni nem is émelyegtem. az éves gyümölcs adagon összesen kb. 1 kiló volt. de mióta babát várok, ügyelek arra hogy minden nap legyen friss gyümölcs.


a zöldséget én párolni szoktam, de van hogy megfőzöm...szintén a doki ajánlotta.

2010. febr. 18. 09:59
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Félreértettél!Nem sértésnek szántam!

Egyébként én is asztmás vagyok, de magamból indultam ki és azt hiszem hiba volt, ne haragudj!Nem megbántani akartalak ezzel!

Viszont én valószínűleg érzékenyebb vagyok a témára, mert hat évet vártam erre a babára, és ezen az oldalon akad sok olyan kismama akik csupán hiúságból nem szednek vitamint!

Vannak akik lekakilják, hogy mekkora a gyerek , csak ők megmaradjanak 50 kilócskák! Na az ilyen embereket semmibe nézem!Az ilyen nem érdemli meg a gyerekét!

Szóval nagyjából azt hittem itt is ez a helyzet!

Bocs a korai ítélkezésért!

2010. febr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

9.57-es köszönöm :-)


akartam még írni hogy elején én is pépesítettem a gyümit, mert ugye nem szerettem. aztán egy hete már nincs erre szükség.


az én dokim sem híve a vitaminoknak, a védőnönél tegnap voltam, az sem erőltetett rám semmit!


De úgy látom mi ritka tábor vagyunk. én azt mondom ha a vérkép megköveteli akkor természetesen fogok szedni...

2010. febr. 18. 10:01
 18/25 A kérdező kommentje:

Semmi gond, örülök ilyen véleménynek is.


egyébként én 34 éves vagyok és tegnap már azt mondta a védőnőm hogy magas a vérnyomásom. ez adódhat abból hogy híztam, bár addig sem voltam lepkesúlyú. 170/74 voltam, de mosmtár 80 kiló vagyok :-( fulladok, nem bírok olykor sétálni sem. hétfőn megyek maszek alapon EKG-a, terhelésre, szív ultrahangra. kedden cukorra, ha az okés akkor irány a pajzsmirigy ha a hízás így halad. nem zabálok, nem eszek duplán, sem édességet, mégis jön fel rám a súly. a védőnő azt mondta akár kórház is lehet a vége. én attól félek hogy a szívem nem fogja bírni.


ezért is tartok a vitamintól aplusz étvágytól!


jó babavárást persze neked is...és mindenkinek!

2010. febr. 18. 10:04
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
éN IS CSAK FOLSAVAT SZEDEK KÉT HETE MEG FERRO FOLGAMMÁT MERT KEVÉS A VASAM!a KISFIAMMAL SZEDTEM AZ ELEVITET ÉS 5 HÓNAPOS KOROMRA FELSZEDTEM 12 KILOT!mOST MEGINT 5 HÓNAPOS VAGYOK DE CSKA 3 KILO PLUSSZOM VAN!éN EZÉRT NEM SZEDEM!éS HA RENDESEN ESZEL MINDEN NAP NEM SZÜKSÉGES A VITAMIN MERT A KAJÁBA GYÜMÖLCSBE ZÖLDSÉGBE EZ MEGVAN!
2010. febr. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy apró megjegyzés: a folsav más néven B11 vitamin.
2010. febr. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!