Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rossz lett a 16 hetes downkór...

Rossz lett a 16 hetes downkór eredményem. Pontos eredményt nem mondtak, csak azt, hogy nem jó. Holnap kell tanácsadásra mennem. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 16:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
68%
a rosz eredmény még nem garancia arra, hogy nem lesz egészséges a babád, legalábbis ha figyelembe vesszük azt, hogy jó eredményeknél is kiderül a szülés után, hogy down szindrómás a baba...Ráadásul a pakliban az is benne van hogy nem biztos, hogy pont a 16. héten vették le a vért.Egy hét eltérés is téves eredményhez vezethet. Ezenkívül, ha mégis down szindrómás a baba,akkor se ess kétségbe, akiknek ilyen a gyermekük, elképzelni se tudnák milyen lenne, ha más lenne, és válltig állítják-már aki tényleg szereti a gyerekét és nem csak a pénz miatt neveli,hogy sokkal több örömöt hoz az életükbe,rettentő okosak is... nem panaszkodnak.
2010. febr. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
90%
afp-ről van szó? akkor nincs miért aggódnod, rengeteg fals eredményt hoz, a 18 hetes genetikai ultrahangon alaposan átnézik a babát és magzatvízvételre küldenek ha valami rendellenességet látnak.
2010. febr. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekem az edwards szindrómára lett pozitív,plusz nagyon alacsony lett:0.3 .Elmentem magzatvíz vizsgálatra és igaz hogy 4 hetet kellet várnom az eredményre de megérte mert a vizsgálat nem mutatott ki kromoszóma rendellenességet és azt is 100%-ra mondták hogy fiam lesz.Én nem tudtam volna bizonytalanságba lenni a hátralévő időben,úgy hogy én megcsináltattam.Remélem ha neked is ezt javasolják és meg is csináltatod akkor minden rendben lesz és egészséges a babád.Szorítok hogy így legyen.
2010. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Az én eredményem se volt jó, és voltam tanácsadáson, ami nekem nem sokat segített, mert mi kellett eldöntsük, hogy csinálunk vagy nem magzatvízvizsgálatot, nem vállalják a felelőséget, egyik szavával a doktornő azt mondta, hogy ő 28 évesen, (mert én annyi vagyok), meg se csinálta volna ezt a szűrést, másik szavával, hogy ha meg akarok nyugodni, akkor csináljuk meg, de végül, úgy döntöttünk, hogy mégsem. Elijesztett egy másik orvos, hogy nagyobb az esélye annak hogy elévetélek az amniocentézis után, mint, annak ,hogy egszséges a baba. Elég határértékem volt, de 3 orvos is megnézett Uh-val és mindent rendben találtak, így NAGYON REMÉLEM jól döntöttünk.Ha gondolod írj priviben, kíváncsi lennék a te eredményedre, majd ha megkapod.

28 hetes km

2010. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok,hogy ilyen gyorsan válaszoltatok.Erőt ad holnapig,bár folyamatosan potyognak a könnyeim.Köszönöm!
2010. febr. 16. 17:38
 6/28 LN09 ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon kevés kismamának rossz az eredménye. Nekem a 16. hetes afp: 10.51 MOM lett.

Jó, tény, hogy ikereket várok, de ez magas akkor is.

Csütörtökön megyek genetikára, megUh-oznak, és egy genetikussal kell elbeszélgetnem...


Múlt héten voltam Uh-on, de minden oké. Csak ugye ilyenkor kötelező megnéznie egy másik orvosnak is. Genetikushoz feleslegesnek tartom, hogy elmenjek. ( nem vagyok 35 év felett, nincs genetikai betegség egyikünk családjában sem, az eddigi vizsgálatok is rendben voltak ). A magzatvíz vételbe meg nem egyezem bele. 11. héten már 2x megbökték a méhemet, soha többet!!! Kevés a vetélés esélye ugyan, de a genetikus is mondta, hogy szerinte nincs rá szükség, de ha akarom... Hát nem szeretném!


Szóval a magas/alacsony afp nem jelent semmit. Elavúlt sz@r vizsgálat! Csak a kismamák paráztatására jó.


Egyik ismim járt úgy, hogy magas afp miatt telefonáltak neki, hogy menjen be a klinikára, a telefonba röhögtek végig, szegény megijedt. Bement, vitte magával a párját, az meg majdnem rábúrította az asztalt a nőre, hogy lehet ilyen bunkó!


Nyugi!

2010. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 LN09 ***** válasza:
66%
*Nagyon sok kismamának rossz az eredménye.
2010. febr. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Most végeztem a dokinál.Az AFP 0,64 MOM lett.A papíron 0,40-2,50 érték szerepel.Így ez elvileg nem rossz.A 21-es kromoszóma kockázatom viszont 1:104 lett.Hétfőn mennem kell Debrecenbe,genetikai uh-ra és magzatvíz vételre.Nem tudom mit tegyek.A doki szerint 3% a vetélés kockázata.
2010. febr. 17. 14:56
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 hete küzködtem igy mint most te. Szintén Downra jött ki + teszt. 1:130 hoz. Nagyon megijedtem, nagyon nehéz volt döntenem, hogy vállaljam -e a magzatvizvételt, féltem az eredménytől, hogy mivan ha..., én nem tudnám elvetetni. De viszont rettegtem attól, hogy a következő 5 hónapot rettegésben, bizonytalanságban töltsem. Igy bevállaltam. Nagyon féltem, hogy nehogy elmenjen a baba, de szerencsére nem lett baj, és azóta már tudjuk, hogy a baba rendben van. :-)

Nekem a genetikán azt mondta a primárnő, hogy általában fals eredményt ad ez a vérvizsgálat (szerencsére), de ugye ő azt nem mondhatja, hogy ne menjek magzatvizvételre,mert ugye az ördög nem alszik, és ha valami mégis van, akkor őt vádolnánk.

Borzasztó az a pár hét, de amikor megmondták, hogy rendben van a baba egész nap sirtam örömömben. Jövő hétre várjuk a többi eredményt is, remélem azok is rendben lesznek (a tripleteszt nálunk megvan pár nap alatt, ha fizetsz).

Sok sikert neked is, meglátod rendben lesz minden! A dokim pl. azt mondta, nála még nem jött vissza rossz eredmény a magzatviz után. Tudom ez sovány vigasz most.

De sok helyen olvasgattam, és szerencsére mindenhol jó eredményeket olvastam.

2010. febr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Mi úgy döntöttünk,megcsináltatjuk a vizsgálatot.Jobb biztosat tudni,mint hónapokat várni a bizonytalanságban.Pont úgy,ahogy te is írtad.Kicsit megnyugtat a válaszod.Köszönöm.
2010. febr. 17. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!