Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy vejem ki a gyerektémát a...

Hogy vejem ki a gyerektémát a fejemből?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, a párkapcsolatom nem stabil mégis gyereket akarok. Tudom, hogy nagy hülyeség lenne ilyen fiatalon, ráadásul stabil kapcsolat nélkül szülni, mégis azt érzem, hogy szükségem van egy gyerekre. Nemrég összejött a baba úgy, hogy nem terveztük, de elvetéltem. Az apuka mellettem állt és örült neki annak ellenére, hogy nem terveztük. Jó apa lenne belőle és tudom hülyén hangzik, de jó géneket szeretnék a gyerekemnek. (Egyébként 9 évvel idősebb)

Májusban fogok érettségizni és óvónőnek jelentkeztem. Úgy gondoltam, hogy szülnék de a sulit attól még elvégezném. Tudom, hogy nem könnyű, de szerintem meg tudnám oldani.

Mit gondoltok erről?


2015. márc. 3. 17:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hat szerintem varj meg vele. Dolgozz legalabb 1 evet a baba elott. Ugy legalabb kapsz egy olyan osszeget ami penznek nevezheto, merthat valljuk be a gyes az vízre valonak nem eleg. Es hiaba keres jol a parod, barmi tortenhet az eletben. Es a babadolgok nem olcsok sajnos.

Utana ha van hova szulni, akkor belevaghattok. De mondom azert dolgozz elotte szerintem...

2015. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

" Jó apa lenne belőle és tudom hülyén hangzik, de jó géneket szeretnék a gyerekemnek."

hülyén hangzik, és hülyeség is. Szeretetteljes apát és anyát vár a kisbaba, aki megszületik, nem táltudományos génezést.

2015. márc. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

*ál

Szerintem legyetek egy boldog család, nyugodtan, békében, remélhetőleg nem megy el a baba. Az óvónői el tudod végezni valóban később is.

2015. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hogyha nem szeretnénk az előzőt sem vállaltuk volna be, de sajnos ő elment. :-(

Amúgy meg ha nem szeretném a gyerekeket, akkor nem mennék óvónőnek.

2015. márc. 3. 17:46
 5/17 anonim ***** válasza:
52%
Keress egy pszichológust! Komolyan!
2015. márc. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nem azt mondom,ha becsúszik vállaljátok,de amúgy még várj vele,még nagyon fiatal vagy, előbb még végezd el a sulit,dolgozz pár évet,és aztán jöhet a baba :-) pároddal is erősődik még jobban a kapcsolatod mert hát valljuk be,ilyenkor még nem biztos,hogy a leendő férjedet találod meg,meg te is belejösz a gyerekekkel hiszen óvónő leszel,plussz legalább kapsz pénzt,mert a gyessel már bocs,de kitörölheted azért egy babának kell pelus,törlőkendő,fürdető,babaolaj,gyógyszerek,tejnél tejtároló tejszaporító,tápszernél maga a tápszer.lehet,hogy hasfájós lesz,akkor a fél gyógyszertárat fogjátok megvenni havonta tízezrek mennek el rá,ha meg refluxos még a sűrítőt is veheted. a terhesgondozás se olcsó ha magánhoz akarsz menni,plussz fogadott orvosnál a szülés szintén nem olcsó. arról ne is beszéljük,hogy kb 3 havonta 1 ruha méret váltás. szerintem még várjatok,gyüjtsetek rá,nem lesz semmi baj,ha mondjuk 2 év múlva visszatértek rá :-) egy baba sok áldozattal jár ám hidd el,még neked egyenlőre nem ezen kéne gondolkoznod. pl.jön majd a szoptatás,a sebes mell,az éjszakai kelések,a hasfájás,a fogzás... persze a gyerek értelmet ad az életnek,de azért írom ezeket,hogy lásd nem csak rózsaszín vattacukor felhőből áll ám :-)
2015. márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%
Most fel akartam sorolni 40 indokot, hogy miért ne szülj 18 évesen, szakma nélkül, suli mellett, egy 9 évvel idősebb pasinak, aki szerintem 2 éven belül elhagy, de inkább nem. Azé a Kárpát-medence, aki tele szüli, hajrá!
2015. márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Most lehet hogy hülyén fog hangzani de szerezz egy háziállatot akiről tudsz gondoskodni. Segíthet. :-)
2015. márc. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Van egy cicám, sőt egy unokahúgom is.
2015. márc. 3. 22:21
 10/17 anonim ***** válasza:

Hát úgy hogy írtad van egy cicád, meg kisgyerek a családban egyelőre rajtuk éld ki magad, aztán úgyis mész ovónőnek ott aztán pláne lesz lehetőséged kiélni magad :) és majd úgy 10 év múlva mikor lesz egy stabil kapcsolatod és már te is dolgozol több éve jöhet a baba. Így kapsz mindenféle juttatást, meg talán már lesz is addig lakásotok. Azért ilyen feltételekkel jobb lenne belevágni nem?

Korai még hidd el! Nem baj, hogy szereted a gyerekeket, de még ne sajátot akarj.

Lehet inkább az a gond, hogy terhes lettél és elvetéltél és így jobban rákattatnál a gyerek témára.

2015. márc. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!