Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan űzzem ki a fejemből a...

Hogyan űzzem ki a fejemből a negatív, rossz gondolatokat?

Figyelt kérdés

3 év után, fél év Letrox rásegítés után sikerült teherbe esnem, csak kicsit kellett lejjebb vinnem a TSH-t. Kb. egy hónapja késik, a doki 1 hete 17x24 mm petezsákot látott, 5 hetes terhességet írt a papírra, jövő kedden megyek megint UH-ra, hogy legyen már embrió is. Időnként émelygek, meg-megszédülök, cicifájás múlóban, de pl. édesanyámnak az égvilágon semmilyen tünete sem volt anno velem, tudom, hogy ez nem mérvadó, amúgy jól érzem magam.

A problémám az, hogy a teherbeesés előtt olyan sok sz*rt elolvastam, most is itt bóklászok, pedig elvileg megtiltottam magamnak, és mindig olyan válaszokba botlok, amit nem akarok elolvasni, de mégis megteszem. (Vetélés, most épp az üres petezsák, szívhang nélkül a legnagyobb félelmem.) Holott tudom, hogy a szintén 2 héttel ezelőtti UH-hoz képest nagyon sokat nőtt a petezsák múlt hétre, és alapvetően nincs miért aggódnom, a családban senkinek sem volt vetélés, és a Sors nem véletlenül küldte hozzánk már ezt a babát, hiszen mindketten egészségesek vagyunk, és már rettenetesen el voltam keseredve.

Mégis, hogyan ne legyek ideges? Tudom, hogy ez az oldal koncentrált "gyülekezőhelye" a problémás eseteknek, és a % arányában eltörpül az egészséges terhesség mellett.

Ti hogyan véditek magatokat? Olvastam a Secret c. könyvet, tudom, hogy nem gondolhatok rosszra, mert azt is "bevonzom", és MINDENNEK RENDBEN KELL LENNIE. Ráadásul majdnem egyszerre estünk teherbe a kolléganőmmel, aki barátnőm is. Ő nehezen találta meg a párját, én nehezen estem teherbe. Oka van, amiért most egyszerre várunk babát.

Segítsetek, küldjetek pár + gondolatot!!!


2011. jan. 20. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagok, mi is 3 évet vártunk a bébire. Én is mindig üres petezsákokat láttam magam előtt :-( Meg a 12. heti uh-n elhalt babákat :-( Most voltam 12. heti uh-n, minden rendben van, de még mindig nem vagyok nyugodt, leginkább az influenzától rettegek, de persze mástól is. Ha van jó ötleted, oszd meg.
2011. jan. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértem az aggodalmadat, nekem lombikkal sikerült teherbe esnem, sokat vártunk mi is a picire.

Ugyanezeken mentem keresztül én is. Egy megoldás létezik: erőszakold meg magad és NE OLVASGASS az interneten ilyen fórumokat, főleg a gyakorikérdéseket felejtsd el:)

Nekem ez segített: kizárólag vidám dolgokkal foglalkoztam, nézegettem babás dolgokat, kisruhákat, ábrándoztam, utónévkönyveb böngésztem a férjemmel és jókat mulattunk a neveken, ötleteltünk stb.

Ha elkapott a rosszkedv vagy az aggodalom akkor felhívtam a testvéremet és ő megnyugtatott:)

2011. jan. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Nekem két sikertelen terhesség után született meg egy évvel ezelőtt a kisfiam.

A korábbi két terhességem spontán szakadt meg a 9-10 héten.

Sajnos mindkét esetben műteni kellett.

Ezt nem azért írtam le, hogy megijesszelek, hanem azért, hogy biztassalak!

Amikor a két vetélés után megint sikerült teherbe esnem, nagyon más volt minden. Aggódtam mindenen, de valahogy amikor behunytam a szemem és mélyen befelé figyeltem, nyugalmat éreztem. Tudtam, hogy minden rendben lesz.

Voltak aggódós "rohamaim", de ez a 20. hétre el is múlt.

Akkor átgondoltam sok mindent, és rájöttem valamire, ami azóta mély érzéssé változott bennem.

Úgy gondolom, ha őszintén, teljes szívvel szeretnéd ezt a babát, úgy, hogy nem valamiért, csak önmagáért, nem valakiért, csak önmagáért, szíved minden szeretetével, akkor minden rendben lesz!!!!!!!!!!!!!

Ne aggódj, szeresd a kicsit, gondolatban beszélj hozzá, öleld meg!

Igazad van, nem véletlenül van a pocakodban!

Minden jót kívánok!

Boldog babavárást!

14 hós kis legény anyucija

2011. jan. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Szia!

Nekem az első terhességemnél a 36. hétben meghalt a baba,DE szülés után 4 hónappal már volt egy pocaklakóm,és ez olyan erőt adott,h mindent átvészeltünk.Nem mondom ,h könnyű volt,DE tényleg csak a jó dolgokra gondolj.Mai napig azt mondja a dokim,akivel végigcsináltam mindkét terhességet,h Ő ennyire még soha nem félt a 30 éves praxisa során,mint Nálam a második terhességnél,de jó volt látnia,h minden alkalommal vidám vagyok,mosolygós és csak a 36. hét után mondtam azt,h most már szüljünk,az sem baj,ha 2 kilós lesz a baba,csak legyen már a karomban.Hallgatott rám illetve a leletekre és a 37. hétben szültem egy egészséges 2,60 dekás kislányt,aki most itt mosolyog mellettem,17 hónapos és 12 kiló.Szóval fel a fejjel és tényleg ne gondolj butaságokra,mert 'bevonzod'

Sok sikert,élvezd a terhességet és csak ++++++ gondolatok.

2011. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Részvétem az előzőnek, nekem a 37. hétben halt meg a babám, 10 hónapja, most vagyok 8 hetes. Én járok pszichológushoz, és meditálok. Nincsenek rossz gondolataim, de szeretném megelőzni. Mellesleg a net nagyon-nagyon káros!!! Sok jó is olvasható, de nagyon rossz is tud lenni. Én próbálok csak néha-néha nézelődni...
2011. jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, és nagyon sajnálom a szomorú tapasztalataitokat. Sajnos pont az ilyen válaszok vezettek oda, hogy félek, ne haragudjatok...

És igen, a net, de főleg ez az oldal irtó káros.

Úgyhogy még kb. 1-2 napig elolvasom az erre a kérdésre küldött válaszokat, aztán magát az oldalt is kerülöm, és nagyon megválogatom, mit olvasok el, maradok a mindmegette.hu-nál, és a női oldalaknál, lakberendezés, kézimunka, testi/lelki egészség, stb.

Ezt javaslom a 12 hetes kismaminak is! Ha a 12 hetes vizsgálatok rendben lesznek, elkezdek kötögetni. :-) Babatakarót, ruhácskákat, stb. Ha béna leszek, még lesz időm tanulni, mert eddig csak sálat kötöttem... :-D

És tényleg elképzelem Őt, akit Odafentről küldtek hozzánk, hogy nagyon szeresse az egész család, de főleg mi, a leendő szülei.

Tényleg nem véletlen, hogy szinte egyszerre értünk révbe mindketten a barátnőmmel. Oka kell, hogy legyen. Még imádkozni is szoktam. ;-)

Vigyázzatok magatokra, és köszönöm még egyszer!

2011. jan. 20. 18:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Na figy! :) a statisztikakat es a forumokat igy kell nezni, ha mar rajuk akadtal.

- "a felismert terhessegek 20%-a er veget az elso trimeszterben" Huuu, ez igy eleg magas nem??? Forditsd meg: 80%-a viszont megmarad, ami minden iskolaban meg 5-osnek szamit, szoval nagyon jo arany :)

- a forumokra foleg olyanok jonnek, akik felnek, vagy volt mar rossz tapasztalatuk, esetleg az utobbi miatt mindketto. ergo, aki eleve elkeruli az ilyen helyeket, (mert nem fel) nincs itt, tehat nem tud neked sok pozitivval szolgalni. amit mondani szeretnek, hogy itt suritve talalod meg a szomoru eseteket. pont olyan, mint amikor egy repulogep-katasztrofarol hallasz: rengetegen halnak meg egyszerre, maris felelmetesnek tunik a repules, holott mindenki tudja, hogy a kozlekedes legbiztonsagosabb formaja. :)

- csak szamold ossze, hogy hany gyerek szuletett a kornyezetedben, es hany veteles volt. (nalam a statisztika: rengeteg gyerek, 1 veteles, az sem kozeli ismerosom, es allitolag nagyon nem kimelte magat... ugyhogy szerintem nem is rossz a helyzet, plane, hogy az utobbi 20 evet kellett alapul vennem, hogy azt az egy vetelest is "megtalaljam")


bocsi, ha kicsit bonyolult voltam, de remelem sikerult kihamoznod a lenyeget. en igy gondolkozom :))

boldog babavarast!

19+5hkm

2011. jan. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ja, meg valami! :) dednagymamam 7 egeszseges gyereket szult, parom nagymamaja 9-et (az elsot 17, az utolsot 41 evesen! minden tiszteletem :) ), es mit volt olyankor meg ez a sok okossag mint ma, meg ultrahang, meg vitaminok, meg afp, meg 100 vervetel, meg jajistenem? akkor meg mas allapotnak hivtak, aldott allapotnak (nem terhessegnek... szerintem se teher egyebkent ;)) ), es ebben a tudatban tettek-vettek, keszultek a babakra. nem is lett semmi baj. :) ugyhogy nekem tetszik a kotogetos otleted :))
2011. jan. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem, állandóan paráztattam magam. A 12. hét után kezdtem egy kicsit megnyugodni.

Szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy nagy ívben elkerülöd a fórumos oldalakat! Én is itt olvasgattam, hogy kivel mi történt, és persze így nekem is azon járt az agyam, hogy mi van, ha....

Majd egy pár hónap múlva nézz vissza, ha gondolod.

Magadban pedig mondogasd , hogy minden rendben!!!!

Kellemes várandós hónapokat és könnyű szülést kívánok Neked!

(Holnaptól pedig nincs fórumozás!!) :)

2011. jan. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!