Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát szeretnék, de még...

Babát szeretnék, de még nagyon fiatal vagyok! Mit tegyek hogy kiverjem ezt a fejemből?

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Talán gondolj arra, hogy egy babát nem csak szeretni kell. Rengeteg pénz egy gyerek felneveléséhez. Ez neked gondolom most nem áll a rendelkezésedre. Minden anya a legjobbat szeretné a gyerekének, és nem nyomorban nevelni.
2012. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Elég jó anyagi helyzetbe vagyunk!A párom dolgozik jó fizetést kap!Szóval a pénz nem akadály, csak félnék az emberektől mert egy fiatal pocakos lányra elég furcsán néznek!Tudom mi kell egy gyereknek, van egy kisöcsém akit én neveltem 2 évig mert anyukám nagyon beteg volt apukám meg kint dolgozott külföldön!Napközbe a nagyi délután meg hétvégén én voltam vele velem tette meg az első lépéseit.Nagyon megérintetek ezek a dolgok ezért szeretnék én is egy picit!
2012. máj. 2. 20:16
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy még mit szeretnél elérni az életben, és előbb tanulj, dolgozz. Nem kell várni a kacsalábon forgó palotára, de azért legyenek meg a megfelelő alapok, mert önmagában a szeretet nem fogja befűteni a lakást, és nem fog ételt tenni a gyerek elé.

Nagy felelősség, nagy aggódás, ami szerintem teljes elkötelezettséget jelent. Erre fel kell lelkileg és anyagilag is készülni. Hogy ez mikor jön el, mindenkinél más. De ha kételyek vannak benned, mint ezt a kérdésed is tanúsítja, akkor érdemes még várni.

Amúgy meg nézz meg valami videót a rosszcsont gyerekekről, akik végigordítják a napot, lebontják a ház falát, és hátha nem fogod egyelőre ezt akarni magadnak. :) Persze viccelek, de tudatosítsd magadban, hogy a gyerekek hangosak és sokat sírnak, hátha ez elveszi a kedved. :)

2012. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ha van párod, jó anyagi körülmények között éltek és "tapasztalatod" is van a kicsik terén, azaz tudod mi vár rád, akkor nem értem mi a kérdés. Vállaljatok babát,ha ennyire de ennyire vágysz már rá, azzal meg ne foglalkozz, hogy más mit mond, régen, ha 17-18 évesen szültek,az teljesen elfogadott volt.

Nem értem mi a kérdés. Amúgy hány éves vagy? (mert ha 14 akkor a tanácsomat vedd tárgytalannak:)

2012. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?Én 22 a párom 25 és 5 éve együtt vagyunk.Most várjuk az első babánkat,és nem érzem magam fiatalnak hozzá.19 éves korom óta külön vagyunk és eltartjuk magunkat.Szerintem a gyerekvállalás nem kor,hanem érettség függő.

11hkm

2012. máj. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok!
2012. máj. 2. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem még fiatal vagy. Párod most dolgozik, oké, de veled mi a helyzet? Nem akarsz egy szakmát legalább, mielőtt babád lesz?

Amúgy két fizetésre jobb alapozni szerintem, így nem árt ha dolgozol is egy kicsit mielőtt jön a baba.

Amúgy az anyagiak lényeges, de nem minden. Ha véletlen teherbe esnél, biztos nem akarnálak lebeszélni arról, hogy megtartsd, de az is tuti, hogy nem fogok egy 17 éves fiatal lányt biztatni, hogy most azonnal szüljön. Majd pár év múlva, addig meg tanulj, dolgozz, élvezd az életet. Pár év hamar elrepül, ennyit szerintem megéri várnod, hogy minden tekintetben elég érett legyél hozzá.

22 évest én már nem tartok fiatalnak, de egy 17 évest igen. Persze lehetsz most is felelősségteljes, viszont szerintem minden szempontból (testileg, érzelmileg, anyagilag, társadalmilag) is érdemesebb később szülnöd, és nem tiniként.

2012. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17évesen még érettségid sincs.Az legalább legyen meg.Én 21 éves vagyok és 18hetes terhes.Érettségi után halasztottam 2évet,dolgozni akartam,de nem volt semmi csak fél évig.Most újra tanulok.Október 2-án szülök,és lenne még 1 évem a suliból(szakképzés).És ne tudd meg hónapok óta mit össze nem agyalok hogyan oldjam meg a sulit majd.És zárójelbe megjegyzem,kapok gyest és családit majd,párom munkanélküli.Ez egy jó rossz helyzet,de mások is megoldják,mi is meg fogjuk.Ne támaszkodj anyagilag másra,visszaüt!!!Tapasztalat.Exemmel nem jött össze a baba 10hónapig.Anyagilag megengedhettük volna simán,mert külföldön dolgozik.Amikor szakitottam vele,kaptam mindent,hogy igy meg ugy eltartott.ÉS pedig ez nem is igaz,mert a mamám házába élt ő is,nem dolgozott fél évet,mert nem volt munka magyarba.Én dolgoztam egy bizonyos gyorsétterembe,és azt a fizetést is feléltük.Tehát amig nem volt lehetősége a külföldi cégnél,addig az ő előző tartalékát és az én fizetésemet éltük fel.ÉS mégis azzal jött,hogy eltartott...Majd gondold át ezt azért,mert én is 16éves korom óta szeretnék gyereket.Most nagyon örülünk,hogy lesz,bár nem tervezett volt.De nem vállaltam volna én se 17-18évesen.Nem jó a picinek se egy gyerekanya még.
2012. máj. 3. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha 17 éves vagy akkor még nagyon korai.Azt hittem már dolgozol.Előbb éld ki magad és helyezkedj el,dolgozz pár évet és utána semmi akadálya.Addig pedig babázz ismerősnél.:)
2012. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!