Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor beszéltetek először az...

Mikor beszéltetek először az orvossal a szülésről? Hogy milyen érzéstelenítővel szeretnétek, stb.

Figyelt kérdés

Szeretnék császárral szülni, nem tudom sikerül-e. 21 hetes vagyok, az orvossal még nem beszéltem erről. Rettegek a szüléstől, ezért is gondolkozok a császáron.

Tudom, ez nem kívánságműsor, de én attól tartok, hogy nem leszek képes sima szüléssel világra hozni a babát.

De úgy tudom, császárnál is lehet érzéstelenítést választani, sőt, altatást is.

Fogadott orvosom van egyébként.


2010. febr. 6. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már most is megbeszélheted az orvossal, majd ő szépen elmondja neked, hogy miért nem lehet. Mitől félsz ennyire és miből gondolod, hogy a császár jobb? Normális esetben nem kell császározni, mivel az egy komoly nagyműtétnek számít, átvágják a hasad, egy csomó komplikáció lehet. Fájni lehet, hogy közben nem fáj annyira, de az utána lévő napok húzósabbak mint a hüvelyi szülés után. És ezt úgy mondom neked, hogy én természetes úton szültem, kis komplikáció is volt és elég sokáig lábadoztam. Mikor a szülőszobán felmerült, hogy esetleg császároznak olyan sírógörcsöt kaptam, hogy beküldték a párom megnyugtatni.


Hidd el, ki lehet bírni, itt az oldalon nagyon sok élmény van mindkettőről. Mitől félsz a legjobban?

2010. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Igen, sokat olvasgatok itt is az oldalon, rengeteg vélemény van pro és kontra.

A fájdalomtól félek. Eleve tűfóbiám van, a sima vérvételeknél is rosszul vagyok. És alacsony nagyon a fájdalomküszöböm :(

A baba tervezett, a Párommal nagyon várjuk, csak a szüléstől rettegek, de attól nagyon. Pedig tudom, hogy sok millió nő túl van rajta.

Sajnos mindenféle orvostól ilyen nagy félelmem van. 31 éves vagyok és nőgyógyásznál is 4 hónapja voltam életemben először (!), akkor amikor a terhességi teszt pozitív lett.

Március közepén megyek pszichológushoz, aki talán segít egy kicsit lelkileg. És Ő adhat egy papírt hogy a félelmek miatt a császárt javasolja.

A nőgyógyásszal még nem beszéltem erről, de ha legközelebb megyek, szóba hozom.

2010. febr. 6. 14:03
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szia! bocsika, de ha tűfóbiád van, ne akarj császárt, mert utána napokig kapod az oxitocint. Mivel injekció, így tűvel adják. Tudom, mert volt hozzá szerencsém. Ja, és plusz vérvétel, infúzió...És utána az is fáj. nem csak pár napig. de persze a te dolgod. Minden jót!
2010. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok

Egyem a szíved... :) Ez nagyon rossz lehet. Csak sajna a szülést nem lehet igazán előre pontosan kiszámítani, mint ahogy azt sem, hogy melyik fog jobban fájni. Próbáld a lelked trenírozni. Én úgy készültem, hogy életem legfájdalmasabb élménye lesz, de úgyis elmúlik, ha meglátom a kisbabám. Mindenhol mindenki ezt mondta. Szerintem nálam ez működött, azt mondta a szülés után a doki, hogy tudjak róla, hogy nagy a fájdalomküszöböm. Tehát nálam a félelem valahogy átlendült és erőt adott. A nődokitól nekem is fóbiám volt, de nekem más ok miatt, pár nappal szülés előtt az egyik vizsgáló orvos azt mondta, hogy még a terhességre sem vagyok felkészülve, nemhogy a szülésre, mert jajongtam meg pattogtam vizsgálat közben...

2010. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz a fájdalomtól, ne válaszd a császárt. Lehet, maga a szülés nem fog így fájni, de utána! A falkat lemartam volna szívesen, borzasztó volt feküdni, ülni, menni. A sima szülés után már reggel ültem, semmi bajom nem volt! Azért a császár csak egy hasi műtét, inkább attól félj! A hasi műtét után nem regenerálódsz olyan gyorsan, mint szülés után, hidd el, maga a szülés kevésbé fáj, mintha felvágnak! Remélem a dokid jó szakember és indokolatlanul nem vagdos fel, hanem elmagyarázza, hogy nem kell félned!
2010. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én császárral szültem mindkét gyerekemet(nem azért mert akartam:-)))

Szörnyen rossz!!!!! A seb nagyon fáj! Én nem a tüktől fobiázom hanem úgy minden fajta seb, fájdalom, betegség megrémít!

Hát a császárom után 1 hétig szinte minden nap hánytam, mert arra gondoltam hogy egy óriási seb(ami nem volt azért olyan nagy) van a hasamon ami húzodik, egy drót van benne, vérzik stb... A varrat-szedésnél elájultam mert akkor láttam meg először! Szóval maga voltam a komédia:-))

Ha hüvelyi úton szülök ,ebből csak azt tapasztalom hogy egyszer megszúrják a gerincem(amitől szerintem ugyan úgy rosszul lettem volna) és utánna nem nagyon érzek fájdalmat a szülés alatt!

Megértem teljesen hogy min mész keresztül, mert nekem is hasonló érzéseim voltak, de én ha választhatnék a hüvelyi szülést választanám:-(!!!!!

Főleg úgy hogy a második császárom után 1 hónapig lábadoztam mert nem akart begyógyulni a seb:-(( Na AZ FÁJT!!!!:-(

AZÉRT MINDEN JÓT KÍVÁNOK NEKED, ÉS REMÉLEM MEGOLDÓDIK A GOND ÉS KÁRPOTOL A SZENVEDÉSÉRT EGY GYÖNYÖRŰ GYERMEK:-)))

2010. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Őszintém, én teljes szívemből megértelek. Első babám hüvelyi szüléssel született, rettenetes volt. Sőt, a következő hetek is. Nem bírtam ülni sem. SZörnyű volt. Újra terhes vagyok, és már mostrettegek, hogy mi vár rám megint. Úgy irigyeltem a mellettem fekvő császáros kismamát. Semmi baja nem volt, vígan, vidám töltötte el a benti napokat, semmi panasza nem volt.

Sajnos nekem nincs figadott orvosom, így előreláthatólag semmi esélyem a császárra. De majd csak túlélem valahogy ezt a szülést is!

Neked pedig szurkolok, hogy minden úgy alakuljon ahohy szeretnéd, így, vagy úgy szülsz is!

2010. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szia! nekem császár volt, altatásban, semmi panaszom nem volt, az első felkelés utána mondjuk rossz volt. ez sem mindenkinek egyforma, nekem pl. jó volt így, van, aki meg sokat szenved utána, ahogy hüvelyi szülésből sincs két egyforma. én kb. félidőben beszéltem erről a dokival először.
2010. febr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

14.15-nek üzenném, hogy hallottam az oxitocinról, de nem tudtam, hogy azt folyamatosan adják utána napokig :( Jaj.

2010. febr. 6. 19:11
 10/13 A kérdező kommentje:

14.21-nek: ez az, hogy nem lehet pontosan kiszámítani, mi fog történni a szülésnél :( Abban igazad van, hogy a baba kárpótol majd utána minden fájdalom miatt. Én is gondolok erre. És elég sok szüléstörténetet elolvastam, direkt, hogy azokból is erőt merítsek. A baj az, hogy a terhesség felénél járok még csak, máris "megmérgezi" ez a nagyfokú félelmem az egész terhességet. De köszi a tanácsot, ez biztosan hasznos lesz.


14:35-nek: uh, hát most már tényleg nem tudom mi legyen, ha a császár után ekkora fájdalmak vannak, vagyis lehetnek. Az orvosom jó szakember és határozott, ezért is nem mertem előhozni neki még a császárt, mert attól tartok, visszautasítaná. Nem tudom most már hogy mi legyen :(


14.44-nek: nagyon köszönöm a bíztatást. Drót van az ember hasában császár után? Na eddig ezt sem tudtam. A varratszedésre pedig azt gondoltam eddig, hogy a mai fejlett világban már felszívódó varratok vannak. Ezek szerint nem :( Tudom, hogy hüvelyi szülésnél lehet EDA-t kérni, azt is tudom, hogy az csak 1 szúrás, utána nem fáj. De előtte a vajúdás :( Vannak ismerőseim, akik napokig kínlódtak.


16.37-nek: köszönöm. Én is drukkolok Neked! Én is azért vártam 31 éves koromig a szüléssel, mert eddig rettegtem. Most is, csak mindenképp szerettem volna babát, és nem akartam kicsúszni az időből. Sajnálom, hogy a szülés Neked ilyen trauma volt, szerintem nekem is az lesz. Én június 20-ra vagyok kiírva.


16.47-nek: legutolsó mentsvárként nekem is megfordult a fejemben az altatás, de azt már nem hiszem, hogy azt is lehet kérni :( Egyébként én is úgy születtem, hogy altatásos császárral. Köszönöm Neked is, hogy írtál.

2010. febr. 6. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!