Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog az, hogy 21...

Normális dolog az, hogy 21 hetes terhesen már most rettegek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Első baba lesz, 31 éves vagyok. Június közepére vagyok kiírva. De már most rettegek a szüléstől :(

Alacsony a fájdalomküszöböm, fóbiám van már a vérvételtől is...

Próbálok abban bízni, hogy császárral szülhetek, a szemem mondjuk nem indokolja, bár -4 dioptriás. De biztos meg lehet beszélni az orvossal.

Most fogok majd pszichológushoz elmenni, hátha Ő ad valami praktikus tanácsot a félelem leküzdésére.


Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy annyira rettegek minden orvostól és vizsgálattól, hogy pl nőgyógyásznál sem voltam csak 31 évesen (életemben először), amikor pozitív lett a terhességi tesztem. De a baba tervezett baba, nagyon várjuk.


2010. febr. 1. 19:15
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Hátha valaki kíváncsi és visszaolvas.

A kérdésem kiírása óta eltelt 3,5 hónap. Még 4 hetem van a szülésig. Elmentem szemészhez, és végül tényleg orvosi indokkal (valós!!!) lesz császárom. Nem ép a szemfenék. Úgyhogy császárra készülök lelkileg. Az orvosomban maximálisan megbízok, voltam szülőszoba látogatáson, sok kismama élményét elolvastam a császárról. A tű-fóbiám továbbra sem múlt el, de a Párom bent lesz velem és tudom, hogy képes leszek végigcsinálni.

Spinális érzéstelenítés lesz, végig magamnál leszek.

Csak azért írom le, hogy hátha más félős kismama is olvas. Tényleg igaz az, hogy a saját fejünkben kell helyretenni a dolgokat. Nehéz, de ott az "út" végén egy édes kisbaba.

Nem mondom, hogy nem félek, de már jobb a hozzáállásom. És nekem az is sokat segített, hogy az orvosom minden mozzanatot elmondott lépésről lépésre, tehát tudom, mi fog történni.

Szülés után jövök és beszámolok :)

2010. máj. 16. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!