Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog az, hogy 21...

Normális dolog az, hogy 21 hetes terhesen már most rettegek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Első baba lesz, 31 éves vagyok. Június közepére vagyok kiírva. De már most rettegek a szüléstől :(

Alacsony a fájdalomküszöböm, fóbiám van már a vérvételtől is...

Próbálok abban bízni, hogy császárral szülhetek, a szemem mondjuk nem indokolja, bár -4 dioptriás. De biztos meg lehet beszélni az orvossal.

Most fogok majd pszichológushoz elmenni, hátha Ő ad valami praktikus tanácsot a félelem leküzdésére.


Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy annyira rettegek minden orvostól és vizsgálattól, hogy pl nőgyógyásznál sem voltam csak 31 évesen (életemben először), amikor pozitív lett a terhességi tesztem. De a baba tervezett baba, nagyon várjuk.


2010. febr. 1. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát azt hiszem jót fog tenni az a pszichológus. Jó hogy beláttad. Én is elmennék a helyedben. Ne aggódj!
2010. febr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is pszichológus lesz a legjobb és - ilyet soha senkinek nem mondtam vagy írtam - de atlán tényleg jobb lenne a császár. (nem azért mert kevésbé fáj, hanem a kiszámíthatóság miatt)
2010. febr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg jó lenne egy pszichológus! Én pont fordítva vagyok ezzel a dologgal alig várom a szülést:)

Mindenesetre sok siker és boldog babavárást kívánok!

19+4 hetes kismama.

2010. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggodj tul lehet elni:))))

Nekem is baromi alacsony a fajdalomkuszobom, a vervetelt utalom, pedig nekem minden honapban menni kellett sajnos.Az volt a szerencse, hogy soron kivul fogadtak, igy nem kellett sokat varnom.

Ha a szulesre gondoltam paraztam, de amikor menni kellett nem volt mar ido ilyenekkel foglalkozni.

A szules gyorsan lezajlott, burokrepesztes utan kb. ket es fel ora alatt, szerintem nem is birtam volna tovabb. Ha gondolod beszelj pszichologussal, hatha segit, engem a vedonom lebeszelt rola. Nyugi masok is tuleltek:))))

A kisfiam mar 15 honapos.

2010. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeteket! Sokat segített ez is. Legalább "támogatást" kaptam a pszichológus miatt. Nekem ez is sokat számított.


Egyébként "selejtnek" érzem magam emiatt a nagy félelem miatt :( Pedig értelmes nőnek tartanak mások, középvezetői állásom van ( jelenleg veszélyeztetett terhesként vagyok itthon ), felsőfokú a végzettségem, emellett cikkeket, verseket publikálok. Tehát alapból nem vagyok egy hülye nő. És mégis...látjátok...

Mégegyszer köszönöm Nektek! És boldog babavárást mindenkinek.

2010. febr. 2. 09:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Ezen nem az "értelmen" múlik.

Sőt, nekem az a tapasztalatom, hogy a tudatlanság miatt kisebb a stressz, terhesen és szülésnél pedig ez jobb.


Én is nagyon féltem a szüléstől. Azzal tudlak bíztatni, hogy nagyon hamar elrepül az az idő. Én pl államvizsga előtt voltam nagyon ideges és azzal vígasztaltam magam, hogy ez is csak idő, ami eltelik, nem lassabban, mint máskor és mindjárt túl leszek rajta. Szülésnél ugyanezt alkalmaztam, néztem az órát, néztem ahogy tellik az idő és így nem volt olyan vészes.

Kitartás :)

2010. febr. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
ez nem az értelmen múlik, ezt akartam írni... :D
2010. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia.én is nagyon nagyon félek tőle,már egy jó pár hete,de viszont én ennek ellenére nagyon várom,és semmi esetre sem vállalkoznék császárra a természetes szüléssel szemben.


25 hetes km

2010. febr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj, nem vagy gyogyós! :-)


Én most 21 hetes vagyok. Az első időkben jobban féltem a szüléstől. rengeteget olvastam róla, és valahogy megbarátkoztam a gondolottal. Már nagyon várom, hogy a pici fiunkkal a karomban jöhessünk ki a kórházból. Ez a gondolat nagyon sokat segít nekem.


(Meg az is, hogy császár előtt kötelező az epidurális érzéstelenítés, amit ugye a gerincűrbe adnak. Na ettől, aztán jobban parázok mint a természetes szüléstől. Édesanyám mikor engem megszült, 5 óra múlva sorban állt a büfében olyan éhes volt :-D császárral meg hónapokig lábadoznak a kismamák, nagyon lassan gyógyulnak sajnos, és a kábulat miatt a babát sem adják oda csak később, illetve aluszékony is lehet az altatók miatt.)


Na remélem azért nem a frászt hoztam rád! :-) Csak annyit akartam mondani ezzel, hogy én úgy vagyok vele, hogy fájdalom ide vagy oda, hamar elmúlik, és ott lesz neked a baba.


Hát....remélem segítettem! :-D

2010. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm a bíztatást! :))) Mosolyt csalnak az arcomra a hozzászólások. (pozitív értelemben)

Valahol belátom én, hogy annyi millió nő túlélte, sőt, sokan gyerek-fejjel is szülnek...

A császárnál tudom van epidurális érzéstelenítés, de úgy tudom, indokolt esetben lehet altatást is kérni. Én is úgy születtem, hogy anyukámat altatták császár közben.

Majd beszélek az orvosommal, fogadott orvosom van, és képzeljétek, egy nagyon kedves afrikai férfi, töri a magyart, és mindig vicceket mesél, ezzel is oldja a hölgyek feszültségét.

Végülis van még szülésig több mint 4 hónapom, és a Párom elvileg hajlik arra hogy bejönne a szülésre... úgyhogy próbálom magam addig is győzködni.

Mégegyszer köszi Nektek! :)

2010. febr. 2. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!