Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt észrevenném, ha valami...

Azt észrevenném, ha valami hüvelyi fertőzésem lenne? Gomba, baktérium, vagy bármi vírusos?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok, és még soha nem volt semmi efféle problémám, illetve nem tudok róla, hogy lett volna. Vajon elképzelhető, hogy nincs tünetem?
2010. jan. 29. 22:22
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, és a másik aggódó kismama belekérdezését is. Nekem is pont ez jutott eszembe, a felszálló fertőzés meg a koraszülés...

Ami ihletett még, hogy feltegyem a kérdést, hogy volt itt egy olyan kérdés egyik nap, hogy ...

Szóval ez:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Tehát akkor? Sok kismamának nem vesznek, ahogy olvastam, egyedül nekem vettek, 20 hetesen. Most akkor hogy a manóban van ez? Ezek után nyugtasson meg bennünket, aki tud! ;)

Persze, nem a rosszra kell gondolni, de jobb félni, mint hogy baj legyen.

2010. jan. 30. 14:16
 12/24 anonim ***** válasza:

Azt azért valaki mondja el nekem, hogy hogyan lehet koraszülés egy fertőzéstől? Én úgy tudom, hogy a babát teljesen védi a magzatburok és a magzatvíz, oda a hüvelyből fertőzés nem jut be. A fertőzések csak a szülés megindulása után okozhatnak gondot a babának (pl. szemgyulladás ilyesmi szokott lenni), amikor áthaladnak a szülőcsatornán, és közvetlenül érintkeznek vele, nem?

Érdekelne, hogy akinek 6 héttel előbb beindult, annak ténylegesen mitől indult be... Ha tényleg fertőzéstől, akkor milyentől, és az orvosa miért nem bukkant rá korábban?

Bocs, kicsit szkeptikus vagyok... (továbbra is hiszek benne, hogy jól ki van találva a "rendszer"...)

2010. jan. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Remélem kedves utolsó igazad van! :)

Úgy terjedhet át, hogy a fertőzés felszáll és "megsebesíti" a magzatburkot, ami megrepedhet. Így olvastam. Kár volt! :D

2010. jan. 30. 15:32
 14/24 anonim ***** válasza:

A felszálló hüvelyi fertőzés megfrertőzheti a magzatburkot, ami begyulladhat. A gyulladt, sérült magzatburok nagyon könnyen megreped, akár egy szeretkezéskor is, és ez koraszüléshez vezethet.


[...]


A várandósság alatt a nők kb 8%-nak vizeletéből tenyészthető ki nagy mennyisélgű baktérium, elsősorban kóli. Ezek a baktériumok olyan mérget (endotoxin) tartalmaznak, amely a méhlepényt károsítja. A leépny károsodása és működési zavara miatt a magzat nem tud kellően fejlődni, A következmény a magzat súlygyarapodásának misszamaradása és/vagy koraszülés.


Czeizel Ebdre: Születésünk titkai 213. o.


Na, ezért fontos kikezelni a terhesség alatti hüvelyi és húgyúti fertőzéseket. Inkább antibiotikum és antimiotikum, mint koraszülés.

2010. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ááááááá. Na ezt kár volt elolvasnom. :) Köszi az infót.

Az "segít" ha a védőnő nézi a vizeletet gyorsteszttel? Vajon az ezeket a kólikat kimutatja?

2010. jan. 30. 15:55
 16/24 anonim ***** válasza:

Na de ez éppen a vizeletből tenyészthető ki, nem? Ahhoz nem kell kenetet venni, hanem vizelet mintát, amit a védőnő is havonta (minimum) megcsinál, és minden trimeszterben van labor is, ahol szintén nézik a vizeletet. Tehát megint ott tartunk, hogy rendes gondozásban részesülő kismamával ez nem történik meg, mert ha találnak alamit, akkor kezelik is...

(még mindig a szkeptikus)

2010. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nekem ilyen szkeptikus barátnő kéne, aki minden nap elmondja nekem, hogy miért nem kell megijedni. :)


Amúgy nekem most volt a terheléseskor a 2. vérvétel, az első pedig 9 hetesen. Nem kéne gyakrabban? :P

2010. jan. 30. 16:41
 18/24 anonim ***** válasza:

Minden a legnagyobb rendben. Trimeszterenként egy komplett laborvizsgálat (vér,vizelet), ez volt a második.

Nézd az ablakon át a hóhegyeket a fotelból egy csésze tea mellett, tedd fel a lábaidat, és örülj a babádnak! :o)

2010. jan. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A czeizeles vagyok. Szintén kismama. :-) de nem aggódom szét magamat. Igaza van az előttem szólónak: trimeszterenként egy vérvizsgálat és hüvelyi kenet elég. Minden panaszoddal - ha van - azonnal fordulj nőgyógyászhoz, egyébként meg próbálj megnyugodni, mert a babának is ez használ a legjobban.


Jó babavárást!

2010. jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Megint a másik aggódó kismama vagyok. :) 22 hetes vagyok, de még egyszer se vett kenetet a doki! Most akkor így hogy lehet megnyugodni? Legközelebb 24 hetesen megyek, kíváncsi vagyok fog-e akkor kenetet venni? Vagy én világosítsam fel, hogy kéne?? :)
2010. jan. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!