Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azt észrevenném, ha valami...

Azt észrevenném, ha valami hüvelyi fertőzésem lenne? Gomba, baktérium, vagy bármi vírusos?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok, és még soha nem volt semmi efféle problémám, illetve nem tudok róla, hogy lett volna. Vajon elképzelhető, hogy nincs tünetem?
2010. jan. 29. 22:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A hüvelygyulladásnak nem mindig érzi az ember a tüneteit, a gombának azonban igen, pl viszketés. Orvos szokott látni, igaz? Kérdezd meg tőle a következő vizsgálatkor.
2010. jan. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szokott látni, de kezes vizsgálat még nem volt. Hüvelyi uh volt csak, azzal néz a lepényt meg a méhszájat. 1 hónapja vette le a kenetet, annak nem tudom az eredményét.
2010. jan. 29. 22:25
 3/24 anonim ***** válasza:
Azt, hogy gombás vagyok, nekem sem vizsgálta a doki, csak elmondtam, hogy mik a tüneteim, ő "elhitte", és felírta a gyógyszert. Nekem fájt a hüvelybejáratom, éreznéd...
2010. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Nekem csak egyszer volt gombám, de borzasztóan viszketett. Folyamatosan vakarnom kellett. És tanár vagyok, képzelheted... Hogy vakarjam meg óra közben, vagy milyen ürüggyel menjek ki a folyosóra percenként? Kínszenvedés volt.


A Canesten Combi szerencsére hatott, tényleg csak három napba került.

2010. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Én is tanítok... A tetű ezerszer jobb akkor ;)

Csak "félek" mert sok bajom volt már, aminek tünete nem volt, csak a labor igazolt.

2010. jan. 29. 22:38
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem most a kenet eredményem pozitív lett gombára. Hát eléggé furán éreztem magam,mert még sosem volt ilyen problémám. De nekem semmi tünetem. Sem viszketés, sem égő érzés.
2010. jan. 30. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFFért, de én is ezen aggódom! Egyik előző válaszoló írta, hogy nem volt semmi tünete, mégis gombája volt. De ha nincs tünet, akkor hogy vesszük észre? És mire legközelebb dokihoz megyünk, addig nem lesz belőle baj? Mert én havonta 1x járok, gondolom más se jár hetente. És ettől parázok én is, hogy mi van ha van fertőzésem, és nem veszem észre? Mégegyszer bocsi, de én is kíváncsi lennék erre. :)
2010. jan. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Elárulok egy nagy titkot :o) (Nem én vagyok ilyen okos, a dokim elmagyarázta, amikor terhes voltam, és gombás...)

A gomba mindegyikünk szervezetében ott van (ezt most nem más fertőzésre írom, hanem kifejezetten gombára!), csak kérdés, hogy milyen mennyiségben. A várandós szervezet sok szempontból legyengül, ezért ilyenkor hajlamosak ezek kicsit jobban elszaporodni.(Egyéb esetben is megtörténhet persze, de sokan ilyenkor találkoznak vele először...) Ez problémát nem igazán jelent, és vagy okoz tüneteket, vagy nem. Nekem mindig azt mondta, ha gondom van vele, csak szóljak, "nem kell szenvedni" viszketés vagy fájdalom miatt, lehet kezelni kúpokkal/és vagy krémekkel.

Annál a kismamánál, akinél a vizsgálat kimutatta, de nincs vele gond, nem kell foglalkozni vele, valószínűleg az orvos is ezért nem teszi szóvá, de rá lehet kérdezni egy következő vizsgálat alkalmával. Azokra a fertőzésekre, amik esetleg gondot okozhatnak a babának, külön szűrés van a terhesség vége felé.

Jó babavárást mindenkinek!

2010. jan. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

9.37-es vagyok megint.

De itt írtak már olyat is, hogy valakinek felszálló fertőzés miatt volt vetélése/koraszülése! És én ettől félek nagyon-nagyon! Szóval más fertőzés is veszélyes lehet, nemcsak az amit a vége felé szűrnek! Szóval emiatt vagyok annyira beijedve! Mi van ha nem veszem észre a fertőzést???

2010. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

9:49-es

Szerintem ha valaki normális orvosi felügyelet alatt áll, akkor ez nem történik meg csak úgy, hiszen éppen ezért veszik azt a kenetet (asszem minden trimeszterben egyszer, nem? de erre már nem emlékszem). Továbbá egy vetélés nem történik meg "csak úgy", borzasztó jó a "rendszer", a babák (és a mamák is) rengeteget kibírnak, jól össze vagyunk rakva... HA elvetél egy baba, akkor szerintem a fertőzés maximum pont az "-i"-re, ott valami másnak is lennie kell... (De ez" tudománytalan" magánvélemény!)


Off: Jó ez az oldal, mert a kismamák sok mindent megtudhatnak, ami aggasztja őket, de veszélyes is, mert elkezdenek parázni olyan dolgok miatt, amik addig eszükbe sem jutottak, és 1 000000-ből egyel történik meg...

2010. jan. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!