Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan szerelitek le a tanácso...

Hogyan szerelitek le a tanácsokat osztógatókat?

Figyelt kérdés

Már ki készülök anyámtól, állandóan tanácsot ad, hogy mit kell csinálni ha megszületik a pici. Persze örülök neki, de azért néha már túlzásba viszi. Múltkor mondtam, hogy 6 hónapig inkább csak anyatejjel táplálnám a kicsit, erre ő azt mondta, hogy Úristen, ő már 2 hónaposan nyomta belém a tejbegrízt és azt így kell csinálni. na meg hasonlók...

És nem csak ő az egyetlen tanácsadó...


2010. jan. 28. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem használ, hogy jelzem én másképpen gondolom, akkor mosolygok és az egyik fülemen be a másikon ki:) Az értelmes hasznos dolgok, azért megragadják a figyelmem.
2010. jan. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
szia!elejen en is kikeszultem az ilyenektol most pedig van egy jo bevalt szovegem:AMIERT TE UGY CSINALTAD NEM BIZTOS,HOGY EPP AZ A JO!ezt szoktam mondani azoknak akiknek a tanacsat nem akarom megfogadni!
2010. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én egy darabig mosolygok, hogy igen, meg persze, aztán ha ráunok a témára, akkor elkezdek másról beszélni.

Ezért nem akarom, hogy az első pár napban bárki is legyen nálunk, majd a párommal megoldjuk, vagy inkább egyedül, ha a páromnak dolgoznia kell, minthogy a plafonon legyek anyukám tanácsaitól. Így is már párszor kiakasztott. Meg olyan tanácsokat mond, hogy én már tudom és lehet, hogy neki újdonság, de nekem már nem és ez olyan idegesítő tud lenni időnként.

38+1 hetes

2010. jan. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
attól függ milyen a kapcsolatotok. én anyóssal próbáltam ezt, amit az előző írt, de erre mindig a sértődött hangnemű válasza jött, hogy nem biztos!!! és mondta tovább. úgyhogy már csak azt csinálom, amit anyámnál is. ANYU! és csúnyán nézek! meg Marika néni! és csúnyán nézek.... egy ideig még próbálkoznak, aztán feladják. gondolom azzal a fejükben, hogy milyen makacs! majd jön még az én utcámba! de könyörgöm, hogyne mennék! de az tök más, akkor én kérek tanácsot és nem kéretlent kapok...
2010. jan. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Meg azért ők is tudhatnák, hogy azért változnak a dolgok, pl. tehéntejet nem adunk a babának 1 éves kora előtt, ők még fele víz-fele tejet adtak nekünk (már akik idősebbek, mint én).
2010. jan. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bólogass mindenkinek, aztán majd úgy csinálod ahogy te akarod. Úgysem lesz ott veled senki hogy ellenőrizze hogy csinálod.

Nálam is ez a helyzet, legszívesebben felrugnám a sok okoskodót, mintha tök hülye lennék...

2010. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ELőször mondtam szépen megbeszélve, aztán ott hagytam őket a mondatuk közepén, aztán mondtam néha nem túl szépen, és egy év után felfogták nagyjából mindenki, hogy az én véleményem (és a férjemé) már mint az övék,és máshogy fogjuk csinálni mint ők. A sógornőm nem beszélt egyrészt ezért velünk fél évig kb. És ezért nem bízom senkire a gyereket, mert nem bízom bennük. Ha valakire bízom, az max anyu, mert ő nem csinál mást vele,mint amit én is tennék. (őt is kicsit nevelni kellett, de megértette sértődés nélkül)
2010. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

sziasztok! mondjuk el kéne gondolkodni a tanácsokon, és amit arra érdemesnek gondolsz, azt megfogadni. enyhén szólva furcsa, hogy itt vadidegenek tanácsát kéred, a saját anyádét meg élből elutasítod...miből gondolod, hogy nagyobb hülyeséget mond, mint amiket pl. itt lehet olvasni, meg a kismama magazin, és hasonló műremekekben? na, most lehet lepontozni...


(4 éves kislány anyukája)

2010. jan. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért baj, ha valaki egy kis megértésre vágyik és elege van a nem kért "jó" tanácsokból? Láthatod többen hasonló cipőben járunk, mint a kérdező. Vannak ilyen erőszakos nagymamák, akik addig mondogatják a magukét, míg az ember már a falra nem mászik a sok tanácstól.
2010. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem utasítom el anyám tanácsait, csak hát én ismerem őt és emiatt. Amikor náluk vagyok simán rágyújt előttem és hiába kérem, hogy oltsa el. Vagy például Wc használat után mindig elfelejt kezet mosni és ez gáz. Sajnos ez van.

Hát ezért voltam kíváncsi a véleményekre, és nyugi nem leszel lepontozva.

2010. jan. 29. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!