Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem túl aggódós anyukák? Ti...

Nem túl aggódós anyukák? Ti hogyan "szerelitek" le a túl aggódósak sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Párommal nem sokára babát tervezünk. A baráti körben többen vannak, akik kb. szintén akkor szeretnének neki állni, ill. már most terhesek. Szóba került egy beszélgetés alkalmával,hogy én nem vagyok ez a túl aggódós, jajmileszhakoszosleszakeze nő! Hogy én biztos csak azért nem vetetem le a vendéggel a cipőt a házunkban, mert 4 hónapos terhes vagyok, majd leveszik, ha már meg lesz a baba. Na kaptam is több hölgytől az ívet, hogy hát ez felelőtlenség stb. Annyira mondjuk nem akartam belebonyolódni,mert még nem is aktuális. Csak engem kiakaszt, hogy pl. a férjem kollagenője azért nem akar kezet fogni senkivel, mert 6 hetes terhes!

Szóval én tiszteletben tartom, ha valaki ilyen, de hogy hárítsam a beszólásokat, anélkül,hogy megbántanám őket!

köszi


2010. dec. 7. 08:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
38%

Szia, én is ilyen voltam, vedd be a lecarom tablettát és kész. Viszont amikor megszületett a gyerek teljesen megváltoztam, mindenkivel levetettem a cipőjét és koszos kézzel senki nem nyúlhatott a gyerekhez és náthásan még a közelünkbe se jöhetett, szóval az ember változik ám.

Én sem fognék senkivel kezet ha újra terhes lennék, ki tudja előtte hol járt a keze?:)

2010. dec. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Huuu, en rengeteget valtoztam a kisfiam szuletese utan, nem is gondoltam volna. :) Egyaltlan nem voltam tulaggodo tipus de ahogy a babam megszuletett rettentesen elkezdtem felteni. Sajnos en mar betegesen. :( Mostmar egyre jobb, segitseget is kaptam de hihetetlen, hogy az elet milyen fordulatot vesz es egy anya, hogy megtud valtozni. Egyebkent a ferjem ugyan az a laza tipus maradt, gyerekneveles teren is. Ot nem erdekli a cipo levetele vagy a makulatlan tisztasag a gyerek korul. Ugyogy ilyen is van. :)

10 honapos a kisfiam

2010. dec. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
ismerős helyzet:) én azt szoktam mondani, hogy mi is felnőttünk fertőtlenítőszerek és uniós játszótér nélkül, makkegészséges vagyok és legalább az én immunrendszerem megerősödött, nem úgy mint annak akit a széltől is óvnak és egy kis levegőt kap rögtön megfázik.a csapvíztől sem haltam meg és 2 hónaposan anyám kiflit majszoltatott velem.soha nem volt egy megfázásnál nagyobb bajom, az is max 3-4 évente van 2 napig:)
2010. dec. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi!

Jaj, persze ezek nyilvánvalóak, hogy levetetem a cipőjét, ha baba van, meg az is,hogy koszos kézzel ne nyúlkáljon hozzá. Én arról beszélek, hogy ha valaki terhes, azt miért kell túl aggódni! Komolyan mondom, majdnem meghaltam, amikor a kolleginától kérdeztem,hogy hány hetes terhes és mondta,hogy 6! Majdnem kiszaladt a számon,hogy ezért nem akar-e kezefogni velem, de végül is hallgattam, mert az ő dolga, tiszteletben tartom.

De én pl. biztos,hogy nem fogok azon aggódni,hogy mondjuk a gyereknek két hónappal hamarabb evett szilárd kaját, mint ahogy "meg van írva"! Nekem ilyenkor mindig azt jut eszembe, hogy szegény nagyim engem 6 hónaposan megetetett paprikás krumplival és még sem haltam bele. Sőt, ha anya egy perci nem figyelt, marékkal ettem a földet az udvaron!:)

2010. dec. 7. 09:01
 5/20 anonim ***** válasza:
8.59-es vagyok ismét.hozzáteszem van két fiam 4 éves és 2 hónaposak.a tisztaságot betartom körülöttük, féltem is őket de egyáltalán nem viszem ám túlzásba, nem látom értelmét.
2010. dec. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántóan, de azért határozottan kell az ilyen dolgot elintézni. Én is hasonló helyzetben vagyok. A lecarom tabletta (mint ahogy az első válaszoló írta) ebben az esetben nekem nem jött be, azt sugallták folyamatosan a károgók, hogy rossz anya vagyok/leszek.
2010. dec. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Én igyekszem elkerülni az olyan embereket, akik a saját szokásaikat tartják az egyetlen helyes viselkedésnek. Ha nem lehet, akkor a kényes témákat kerülöm, ha tudom. Ha minden kötél szakad, akkor arra gondolok, hogy az én gyerekem nem lesz majd mindenre allergiás szemben azokéval, akik túlfertőtlenítik a gyerek környezetét. Így könnyebben magamban tartom a visszaszólásokat. Úgysincs értelme vitatkozni. :o)

2010. dec. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát igen, tényleg nincs értelme vitatkozni. Csak ezen az ominózus beszélgetésen már némelyik hölgy annyira vérre ment, hogy megijedtem!:) Mondjuk én alapjáraton ilyen vagyok, hogy ha tüsszentek kettőt nem szaladok az orvoshoz rögtön! Csak ültem ott és kezdtem összemenni, hogy én milyen felelőtlen leszek,hogy esetleg terhesen megpuszilom mondjuk a barátnőmet!:(

2010. dec. 7. 09:24
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

szerintem pont azért nem fog kezet, mert 6 hetes. Az első 10-12 hét a kritikus olyan szempontból, hogy nagyon árthat neki egy vírus. PL. elvetélsz, vagy károsodik a baba. Ha ez megtörténne, akkor hogy számolnál el magaddal? Nyilván, ha ki tudsz védeni valamilyen fertőzést, akkor megteszed. Ettől függetlenül a kézfogás elkerülését túlzásnak tartom...

Mi egyébként nem vagyunk azok a szülők, akik túlóvják a gyereket, nem szed vitamint sem, de eszik gyümölcsöt. Ha megkóstolja a homokot, hát megkóstolja...

Én pl. nyáron mindig bejövök papucsba, mert hogy nincs sár. Aztán később gondoltam át, hogy oké, de kint beleléphetsz megszáradt hányásba, kakiba, pisibe... Nem kéne, hogy ez legyen a szőnyegen, mikor a gyerek azt nyalogatja... :)

A másik, hogy nem lehet a mát összehasonlítani a régi időkkel. Igen nem volt gyerekülés sem. Na de kb. 90%-al kevesebb autó volt, és azok sem 200al mentek. És ez kb mindenre igaz...

Leszerelni egy nagyon aggódós anyukát úgy, hogy ne bántódjon meg, úgy tudsz, hogy nem szólsz neki. Ő is hisz az igazában, meg Te is, szerintem ha nem nagyon jó barátnő, akit a te dolgod felvilágosítani arról, hogy beteges amit csinál, akkor felesleges belemenni. Én azért egy fintort vágnék :) de nem szólnék. Hadd gondolkodjon. :)

2010. dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

Minden anya, kismama más. És változik is mindenki. Pl. én amikor terhes lettem, nem mentem cigiző emberek közelébe, nem futottam busz után, állandóan fertőtlenítettem a kezemet bkv után, stb. Rokonom is akkor lett terhes, ő ment a füstbe, bárokba, kondizni, stb, engem furcsállt mindenki hogy milyen aggódós vagyok.

Aztán amikor megszülettek a picik, én 3 hetesen a Margitszigeten sétáltam vele, ölbe veheti minden barátnőm (már 4 hónapos), stb., a másik kisbabát majdnem két hónapos koráig nem is láthatta senki, ölbevenni pláne, szóval fordult a kocka :)


Minden anya/kismama úgy csinálja a dolgait ahogy akarja, nincs gusztustalanabb és bántóbb mint egy magzatát/gyermkét féltő anyát bírálni. Mindenkinek az anyai ösztöne mást súg, hadd kövesse! Ha velem valaki nem fog kezet mert terhes hát istenem, nekem attól még nem lesz nehezebb az életem, neki viszont jobb lesz mert nem kell aggódnia hogy esetleg a kezére került egy baci amit én egy buszon szedtem össze. Sosem lehet tudni..

2010. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!