Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem túl aggódós anyukák? Ti...

Nem túl aggódós anyukák? Ti hogyan "szerelitek" le a túl aggódósak sértődés nélkül?

Figyelt kérdés

Párommal nem sokára babát tervezünk. A baráti körben többen vannak, akik kb. szintén akkor szeretnének neki állni, ill. már most terhesek. Szóba került egy beszélgetés alkalmával,hogy én nem vagyok ez a túl aggódós, jajmileszhakoszosleszakeze nő! Hogy én biztos csak azért nem vetetem le a vendéggel a cipőt a házunkban, mert 4 hónapos terhes vagyok, majd leveszik, ha már meg lesz a baba. Na kaptam is több hölgytől az ívet, hogy hát ez felelőtlenség stb. Annyira mondjuk nem akartam belebonyolódni,mert még nem is aktuális. Csak engem kiakaszt, hogy pl. a férjem kollagenője azért nem akar kezet fogni senkivel, mert 6 hetes terhes!

Szóval én tiszteletben tartom, ha valaki ilyen, de hogy hárítsam a beszólásokat, anélkül,hogy megbántanám őket!

köszi


2010. dec. 7. 08:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Én senkit sem bírtáltam, ahogy írtam is, nem akarom őket megbántani. De azt hiszem,hogy ennek fordítva is igaznak kellene lennie. Nem kell azt sem bántani,aki nem hypózza a kezét percenként!

2010. dec. 7. 11:21
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt szoktam mondani, hogy a gyerekneveléshez egy nagy adag humor és lazaság kell, mert különben belehülyül az ember :)! Nekem van egy 3 éves és egy 2 hetes fiam. Ha túlparáznám az életünket, biztosan már a belgyógyászaton vagy a sebészeten feküdnék - jobb esetben :D - szívinfarktussal. Megtanultam az évek során, hogy gyereknevelésről, szoptatásról, szülésről és a tökéletes anyának levésről nem beszélgetek másokkal. Biztos lehetsz benne, hogy ahányan vagyunk, annyiféle képen látjuk ezeket a kérdéseket. Tisztelettudóan egy két általános mondatot mondok, de nem avatok be senkit abba, hogy hogyan jutalmazok vagy büntetek, mikor kezdtem a hozzátáplálást stb. Azt tudom tanácsolni, hogy csinálj mindent úgy, ahogy az értékrendszered diktálja, ahogy az ösztönöd súgja, és más anyukákkal ne törődj! Úgyis csak idegeskedés lesz belőle meg a vita.


Amikor a nagyfiam 14 hónapos volt, elmentünk Majálisozni. Vettem magamnak egy nagy csülköt, és elkezdtem enni. Kért belőle a fiam, adtam neki egy falatot. Majd rájöttem, hogy inni is kellene valami, így otthagytam az apjával őket, és elszaladtam innivalóért. Mire visszaértem a gyerek a csülök nagy részét megette, és még teli szájjal tömte magába a maradékot :). 2 éves kor alatt tilos füstölt húst adni a gyereknek. Nem volt szándékos a részemről, hogy megegye a csülköt, de ha már így történt, nem rohantam sehová. Poénkodtunk, hogy a védőnők ajánlásával történt a dolog :D. Ezt más anyukáknak nem meséltem el, mert tömeghiszti lett volna a játszótéren. A gyereknek semmi baja nem lett, és azóta is az egyik kedvenc étele a csülök túrós csuszával.


Ne foglalkozz senkivel, csak magadra hallgass és a gyereked igényeire!

2010. dec. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

off:

kedves utolsó: miért tilos 2 éves korig a füstölt cucc? Az én fiam kolbin él már régóta... :)

2010. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
12:40-es vagyok. Még annyit akartam írni, hogy nekem olyan a munkám, hogy rendszeresen rühatkás, lapostetves, szifiliszes, TBC-s, Hepatitises emberekkel találkoztam. Sokszor csak 1-2 óra leforgása után derült ki, hogy milyen bajuk van. Jobb esetben már maszkban, gumikesztyűben került elém, rosszabb esetben végig fogdostam a papírjait, mire kiderült a problémája. Nekem mindig volt egy kézfertőtlenítő a kis dobozkámban, amit vittem magammal, és "kontakt" után lefertőtleníttetem a kezem, majd megmostam. De ezek az emberek nem megfázva voltak. Azt is próbálja kerülni az ember, de sajnos egy tömegközlekedésen vagy bevásárló központban is nagyon nagy esélye van elkapni valamit az embernek. 35 hetes koromig dolgoztam és nyilván odafigyeltem a higiéniára, de nem eszement módon. Most például a nagyobbik hozott haza valami fantasztikus vírust az oviból... Elszeparálódni nem tudunk, csak betartjuk, hogy a kicsit nem puszilgathatja agyon a nagy, és én is csak a kicsi homlokára adok puszit, nehogy átkerüljön valami. Steril környezet nincs...
2010. dec. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
12:50-esnek. Fogalmam sincs :). A védőnői szobában van kitéve egy táblázat, hogy mikor mit ehet a gyerek. Ott van lerögzítve, hogy füstölt húst, csokit, szénsavas üdítőt két éves kor alatt tilos... Hát én ezt a részt átugrottam :))
2010. dec. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk biztos nagyon kicsi betűkkel volt kiírva... :D
2010. dec. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a terhességem során és a szülés után kaptam a rengeteg "jótanácsot" azzal kapcsolatban, hogy mikor mit, hogyan kell csinálni. Mindegyiket meghallgattam, de csak azokat fogadtam meg, amelyek nekünk, a mi életvitelünknek, napirendünknek megfeleltek. Természetesen megkaptam, hogy ezt vagy azt miért nem úgy csinálom, ahogy azt javasolta. Erre egyszerű választ adtam (az előbbi mondatomon kívül): mindenkinek megadatik az életben, hogy úgy nevelje a gyermekét és úgy éljen, ahogy ő akarja, ahogy neki tetszik. Mi egy másik család vagyunk, más igényekkel, más fontossági sorrenddel és nekünk így jó.

Szerintem ennél többet nem kell hozzá tenni. Nálam legalábbis bevált. :)

Sok sikert!

2010. dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Pontosan én is úgy gondolom,hogy mindenki maga dönti el,hogy kezeli a terhességét, hogy neveli később a gyerekét. Ezért nem értettem,hogy miért kapom a beszólásokat!

2010. dec. 8. 09:14
 19/20 anonim ***** válasza:

10.22. vagyok, az egyetlen lepontozott :)

Mivel én is az inkább féltő anyákat megértő kategóriában vagyok, csak én lettem lepontozva.

Ez mindent elárul a toleranciáról :)

2010. dec. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
ÉN senkit nem pontoztam! Sem fel, sem le!
2010. dec. 9. 12:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!