Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Karmoló, harapó 15 hós babátok...

Karmoló, harapó 15 hós babátokat hogyan "szerelitek le"?

Figyelt kérdés
Lányom direkt azt nézi hogyan reagálom le, ha pl megkarmol. Próbálom leszídni meg elmagyarázni, hogy ez fáj, de mindig elmosolyodik én meg alig bírom ki nevetés nélkül. Lehet, látja rajtam, hogy nem is haragszom rá?
2009. okt. 13. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Tegyél úgy mintha sírnál4

Akkor ő is sírni fog.


CSapj rá nyugodtan, mert nem lehet karmolni meg harapdálni.

2009. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
41%
Egyrészt nagyon fontos hogy lássa, hogy komolyan gondolod a szidást, mert ha majdnem elneveted magad, azt megérzi a baba, és játéknak fogja venni az egészet. Mivel ez tényleg olyan dolog amiről mielőbb le kell szoktatnod, mert nem lenne jó, ha mondjuk a kortársaival is, más gyerekekkel így viselkedne (nekik valószínűleg jobban fájna mint Neked :) ) nem árt egy pici szigor. Egyet értek az első válaszolóval, az sem baj ha picit odasuhintasz, és nagyon komolyan rászólsz. Elhiszem hogy aranyos, és meglágyul a szíved amikor kincog az egészen, de ha nem reagálod le komolyan, akkor azt fogja gondolni, hogy ez miylen jó játék...
2009. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
nem szabad nevetni, vagy lefogod, vagy ráütsz egy picit, de lássa, hogy ez nem vicc, ha nem veszed komolyan, ő bíztatásnak gondolja és egyre inkább csinálja, másokkal is, ami már kevésbé vicces, pl. ha egy másik gyerkkel kezd ki. jobb ezt hamarabb leszerelni, később nehezebb fizikailag és lelkileg is.
2009. okt. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk még nincs ilyen gond, mert a fiam még csak 11 hónapos, de anyum mesélte hogy kicsinek én is harapós voltam. Bár nálam az oviban jött ki. Ő akkor úgy oldotta meg, hogy egyik alkalommal amikor megharaptam ő visszaadta (persze nem erőből, de érezhetően) és akkor döbbentem rá, hogy az fáj. Akkor már nekem sem volt vicces. Tényleg igazuk van az előttem szólónak, nem szabad ráhagyni, mert akkor később nem fogod tudni megfékezni. Bármennyire is fáj az anyai szívnek a szigor kell és szükséges, hiszen akkor milyen felnőttek lennénk, ha mindent ránk hagytak volna?

Sok sikert és kitartást.

2009. okt. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, igyekszem szigorúnak lenni.
2009. okt. 14. 21:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!