Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Algopyrin vagy Panadol?

Algopyrin vagy Panadol?

Figyelt kérdés
6 hónapos kismama vagyok,2 napja náthás,egyenlőre szerencsére láz nélkül.Felhívtam a háziorvost,ő az Algopyrint mondta,mivel annak már ismertek a hatásai/mellékhatásai, a gyógyszertárban viszont a Panadolt javasolták,mindkettőt vettem,de melyeket kezdjem szedni?
2010. jan. 28. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom csak Panadolt lehet. Algopyrint az első 12 hétben meg az utolsó 4 ben bizti h nem lehet.
2010. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az algopyrin betegtájékoztatójában az van, hogy az első három és az utolsó három hónapban nem szabad szedni.

Nekem a paracetamol tartalmú fájdalomcsillapítók (így pl. panadol) egyáltalán nem használnak.

Valahol azt olvastam, hogy paracetamolos fájdalomcsillapítót lehet, valahol azt, hogy tilos kismamáknak. Na, légy okos! Nekem mind a háziorvosom, mind a nőgyógyászom azt mondta, hogy azt szedjem, ami terhesség előtt bevált.

2010. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a paracetamol tartalmúakról tudom, hogy szabad, szalicilsav és ibuprofen tartalmút meg nem.


Ha nincs lázad, akkor próbáld meg kihúzni gyógyszer nélkül: tea, ágynyugalom, méz, fokhagyma, tudod te is. Fájdalomcsillapításra sok kismama javasolta már a Paramax Rapid-ot, ami terhesség és szoptatás alatt is szedhető.

2010. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2010. jan. 28. 12:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első 12 hétben is az Algopyrint javasolta az orvos. Fejfájós vagyok, időnként bevettem fél-1 szemet, de semmi baja nem lett a babának.
2010. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Paramax.5 perc alatt hat,láz és fájdalomcsillapító.Terhesség és szoptatás alatt is lehet szedni,és nekem a gyógyszertárban azt mondták,hogy ez az egyetlen olyan gyógyszer amit biztonsággal lehet szedni.Nálunk annyira bevált,hogy még a férjem is ezt szedi be ha fáj valamije:)
2010. jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én Efferalgant kaptam (paracetamol), a védőnők nálunk a Panadolt javasolják, az Algo-t nem.
2010. jan. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!