Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincsen még melóm, de baba az...

Nincsen még melóm, de baba az összejött (5. hét még csak) Megyek állásinterjúra. Na de ha megmondom, akkor nem vesznek fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek a helyemben? Baba van, állás nincs. Eddig suli volt, úgyhogy e hónap végéig megvannak a biztosított napjaim. De GYEDet csak akkor fogok kapni, ha legalább egy munkanapom van. Persze én végig szeretném dolgozni a hátralévő időt. De hát ha most nem mondom meg, és mikor kiderül, mit fognak szólni? ÁÁÁÁÁ Nem szeretnék senkit se átvágni, de melóra meg szükségem van.
2010. jan. 27. 17:47
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Én tavaly megkaptam életem álmai munkáját, tökéletes fizetéssel.Épp kezdtem volna, amikor kiderült, hogy terhes vagyok.Visszamondtam a melót, mert így éreztem becsületesnek a dolgot.Rá két hétre miss.ab. volt.Sem állás, sem gyerek.De nem bántam meg, mert rosszul éreztem volna magam, ha nem vagyok korrekt a munkáltatóval.Meg aztán szerintem a próbaidő alatt minden kiderül.Te döntsd el, hogy Neked mi a jó!Próba, szerencse.Hátha sikerül az állás.
2010. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt táppénzen is kirughatnak.

Ha próbaidő után mondod el akkor a nyakadba akaszthatnak pert, persze te meg mehetsz az egyenlő bánásmód hatósághoz, de terhesen erre kinek van szüksége? Apósom és a férjem is jogászok, meséltek már hasonló esetekről. Nem mondta meg, hogy terhes, próbaidő alatt derült ki. Kirúgták, de a pert a nő nyerte meg.

Nehéz eset, mindkét félt megértem. Én nem mernék kockáztatni, jobb az őszinteség. Inkább készülj fel abból, hogy a cégnek milyen fizetni valói lennének utánad ha már nem dolgozol (a legtöbb dolgot a TB állja) és próbáld megértetni velük, hogy még így is jól járnak majd veled, mert addig szuper munkaerő leszel.

2010. jan. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Tegnap 22:33-kor válszolt valaki. Érdekelne, hogy Te amúgy miből akartad fenntartani magad, miután visszamondtad a munkát, mert hát úgy gondoltad, hogy ez így fer. Na meg miért is mondtad vissza? Lehet, hogy ígyis megtartottak volna! Lehet, hogy ennek ellenére pont rád volt szükségük.

Tényleg nagyon érdekelne, hogy miből akarják eltartani magukat azok akik ilyen NAGYLELKŰ döntéseket hoznak. Mert hát ugye munkából nem lehet, hisz akkor kiszúrnánk a munkaadóval.

Szeretnék én is olyan Bölcs lenni mint Te! Mi a titka a pénz nélküli életnek? Hogy csinálnád? Sajnos én még nem jöttem rá, hogy pénz nélkül hogyan lehet élni. Persze kérlek annál jobb tanácsot adj, hogy pl menjek el egy benszülött törzshöz és ott majd a tözsközösségben a kis gyüjtögető életmódomból megélek. Ennél azért nagyobb álmaim vannak. Bár minden tiszteletem az övék! De ez nem nekem való. A családom itt van!

De te biztosan tudod a megoldást! Oszd meg velünk kérlek, biztosan nem csak én vagyok rá kíváncsi.


Ja, meg ajánlom, hogy írj belőle egy könyvet is, mert biztos kasszasiker lenne!!!

2010. jan. 28. 12:21
 24/27 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nagyon sajnálom ami veled történt, mármint hogy a babó... Sajnos ez az első három hónap ilyen kegyetlen, én jobb örülnék annak, ha addig még én se tudnám meg, hogy van e baba. De sajnos ez nem így van. Biztosan lesz, vagy már van is kistesója. Vigyázz rá. De ha majd tanítgatod az élet nehézségeinek leküzdésére, kérlek gondold át újra azt az álláspontodat, hogy mindig őszintének kell lenni. Mert szerintem ez nagyon nem igaz! Az életben fontos az őszinteség, de ez üzlet, és ez nem az őszinteségen alapszik. Sosem alapult ezen. Szerintem az életet és az üzeletet nem szabad összekeverni. Tényleg nagyon várom a válaszodat.
2010. jan. 28. 12:28
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem értem min akadtál ki így, a 2. kérdésed az, hogy más mit tenne. Tedd azt amit te jónak látsz, más véleménye úgyis csak egy vélemény és ne akadj ki ezen, mert nem vagyunk egyformák.

Biztos volt valami más lehetősége (segítette a család pl.) ami miatt becsületes maradhatott. Szerintem jó, hogy vannak akik így állnak hozzá, még akkor is ha ez nem mindenkinek megoldható.

Ne húzd fel magad, mert Te kérdeztél és számíthattál rá, hogy nem mindenki azt fogja írni amit te jónak látsz.

Amúgy sem jó most neked az idegeskedés, épp elég más dolgot kell megoldj, amihez sok szerencsét és minden jót kívánok! Valóban nem irigylésre méltó a helyzeted...

37 hetes kismama

2010. jan. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Kösz az őszinteséget. Tényleg igazad van! Számíthattam volna arra, hogy úgy válaszol valaki, hogy csak a saját magára gondol. Csak hát ezt nehéz belátni. De amúgy nem húztam fel magam, csak egyszerűen szívesen megkérdezném a válaszolót, hogy Ő hogy csinálta? Ennyi. Sajnos megszoktam az életbe, eddig, hogy mindeent meg lehet beszélni, és ebbe a vita is belefér, akkor is ha nem lesz megegyezés a végén, hisz tényleg mások vagyunk. De azt még nehéz volt megszoknom, hogy valaki csak odabök valamit, aztán nem hajlandó a választ meghalgatni. Pedig nem kell igazat adnia nekem. Csak válaszolna.

De ez van. A munkát megszereztem, szerencsére felvettek. Hétfőig kell eldöntenem, hogy válalom e. Még várok mára egy másik visszajelzést, és utána döntök :)

Jó babázást!

Vigyázz magatokra! :)

2010. jan. 29. 11:56
 27/27 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Gratulálok a munkádhoz, remélem minden jól alakul majd!

Szerintem is mindent meg lehet beszélni egymással, ha mindkét fél akarja... összesen csak egymás véleményét kell tiszteletben tartani.

Nehéz döntést kellett hoznod, amiben úgyis az a lényeg, hogy a babádnak minél jobb legyen. Ehhez sokszor át kell lépni másokon...

Nektek is minden jót, sok szerencsét a munkához!

2010. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!