Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincsen még melóm, de baba az...

Nincsen még melóm, de baba az összejött (5. hét még csak) Megyek állásinterjúra. Na de ha megmondom, akkor nem vesznek fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek a helyemben? Baba van, állás nincs. Eddig suli volt, úgyhogy e hónap végéig megvannak a biztosított napjaim. De GYEDet csak akkor fogok kapni, ha legalább egy munkanapom van. Persze én végig szeretném dolgozni a hátralévő időt. De hát ha most nem mondom meg, és mikor kiderül, mit fognak szólni? ÁÁÁÁÁ Nem szeretnék senkit se átvágni, de melóra meg szükségem van.
2010. jan. 27. 17:47
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Köszi! remélem nem jön semmi közbe, és megvallom magam, megtartanak, felvesznek állandóba. Bizonyítani akarok. Nem mások munkájából élni. Na meg lehet, hogy telefonon is tudnám folytatni egy részét, bár ez majd pénteken kiderül, hogy pontosan milyen beosztást is kínálnak.
2010. jan. 27. 18:11
 12/27 anonim ***** válasza:
32%

Gratulálok, majd az ilyenek miatt nem fognak más anyákat felvenni, mert a mardék bizalmuk is elveszik az anyákban...

Inkorrekt és undorító dolog...

Én is táppénz és gyed nélkül nevelem a gyerekem, és kibírom...

És igen, próbaidő alatt kirúghatnak, akkor is ha terhes vagy.

És az oké, hogy most jól vagy, de mi lesz 2 hét mulva? Lehet minden nap rosszul leszel, és már nem jön be a terved, de valaki más elől elvetted a munkát...

És ha már van egy babád, hogy hogy suliba jártál? Ha csak pár hónapot dolgozol, nem lesz nagyobb a gyeded, mint amit gyest alanyi jogon, tiszta lelkiismerettel kapnál.

Meg sosem tudhatod, hogy ez a terhességed hogy alakul, pl én sem terveztem, hogy bevérzek...

2010. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
A próbaidő alatt a munkáltató azonnali hatállyal és indoklás nélkül küldheti el a foglalkoztató a kismamát. Ugyanez vonatkozik a táppénzen lévő munkavállalókra is, vagyis minden következmény nélkül, jogszerűen megszüntetheti a foglalkoztatást a munkáltató.
2010. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

A 18:16-kor üzenetet küldött Személynek írom a válszomat:

Tök megértem, csak tudod az nagyon nem fer, hogy mivel terhes vagyok (5hetes) Már tuti nem lesznek tünetek) ezért ebben a kilenc hónapban sem kereshetek pénzt? Tehát 9 hónapig a semmiből éljek? Na ne. Ezt te se

gondolhatod komolyan.

Suli? meg hogy miért nincs melóm?

Hát részletezem:

Egyetem utolsó évében becsúszott a baba, de eszembe se jutott hogy elvetessem, és mivel pont a szülés közeledtére végeztem a sulival, így munkát sem találtam. Így beletörődtem, hogy csak gyes jár, mert az eddigi munkáim amiket végeztem nem számítottak főállásnak, (pedig rendesen adóztam) mert az az egyetem volt (fura, de ez van). De ezt csak a végefelé tudtam meg, akkor meg azt ajánlották, hogy keressek melót, de ez nem jött össze (nagy poci). Aztán megszületett a kislányom, és 15 naposan meghalt!

Azóta munkát keresek, (mivel hát igy gyes sincs (persze ez jogos)), csakhogy eddig majd fél éve nem találtam, és már nem bírjuk anyagilag, hogy csak a Párom keres.

A babát azért vállaljuk, mert máshogy nem tudom feldolgozni a veszteséget. De nem zavar, ha ezt nem érted meg, ezt csak az értheti igazán, aki került ilyen helyzetbe.

De azt ne mond, hogy nem illet meg a munka!!!

Nem ingyenélő vagyok. Nemkevés pénzt beadóztam annak ellenére, hogy tanuló voltam mellette.

Nekem nem csak a GYED miatt kell a munka, hanem a születéséig valamiből meg kell élnem, (na meg a TB se mindegy) és NEM munkanélküli segélyből szeretnék!

Vagy szerinted jobb ha az állam tart el, mint hogy én saját magam. Így azt a pénzt kapnám csak vissza gyedként amit leadóztam. A munkahely meg felvesz mást. Annyi hogy plussz adminisztráció. Biztos veszít vele egy keveset, de nem sokat, és én azt neki rendesen meg fogom dolgozni. És igen is bírni fogom. Mindig vannak olyan helyzetek, amik közbejöhetnek, de kérlek, akkor senki ne menjen dolgozni, mert holnap elütheti egy autó, és akkor jól kiszúrnak a munkáltatóval.

Úgyhogy HALHATATLANOK és SÉRTHETELENEK, rajtatok a világ szeme, dolgozzatok! Mert mi halandók sajnos túl sok kockázatot jelentünk egyesek számára!

2010. jan. 27. 18:59
 15/27 anonim ***** válasza:

Emlékszem Rád, leírtad már ide szomorú történeteteket!

Gratulálok, hogy újból Babát vársz, és nagyon vigyázz magadra meg a csöppségre.

Azt mondják inkorrekt amire készülsz.........manapság mi korrekt.

Sajnos az ember sokszor olyan helyzetbe kényszerül, amit muszáj meglépni és bizony valóban igaz az, hogy valamiből élni és tervezni kell.

Engem is kiírtak táppénzre még a terhességem elején, de ha ez nem így lett volna, akkor is levédettem volna magam, mert kis cég, és féltem, hogy kirúgnak. A könyvelő és egyéb ehhez értő személyek azt mondták, hogy csak ez véd le engem. És igen, lehet ha visszamegyek első dolguk lesz kirugni, de addig is ketyeg a munkaviszonyom, és van miből megélnem. Korrekt vagy nem korrekt 24 éves létemre már 5 éve adózom, fizetek minden sz@rt......úgyhogy engem is bátran meg lehet kövezni.

Viszont a próbaidő alatt valóban minden ok nélkül kirúghatnak Téged azonnali felmondással.

Kívánom, hogy kibírd ezt az időt. Nekem nem ment volna, mert az első 3 hónapban naponta többször hánytam, így nem is tudtam sokáig titkolni.

Remélem gondtalan, boldog terhességed lesz.

Üdv: 31 hetes kismami

2010. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Azt hittem törölték a kérdésem, mert becsúszott egy csúnya szó véletlen.

Köszi szépen! Hát nehéz helyzet, de nem tartathatom el magam a párommal, csak mert van baba. Szerintem a munka megillet, és én teljesíteni fogok, amíg csak bírok! HA meg próbaidő után kirúgnak, akkor ez amúgy se nekem való munka. De teszek róla, hogy jó munkaerő legyek. :)

2010. jan. 27. 19:45
 17/27 anonim ***** válasza:
nem kell megmondanod, ez magánügy, vannak személyiségi jogaid. anyagi hátrányuk nem lesz belőled, majd felvesznek mást ha már nem bírod a munkát, megoldják. egyáoltalán nem inkorrekt.
2010. jan. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jó hallani, hogy valaki a kérdésnek minden oldalát megvizsgálva válszol. És nem a saját szerencsétlenül alakult helyzetét kívánja másnak is. Mégegyszer köszönöm az összes ésszerű és jóindulatű válszt!
2010. jan. 27. 20:06
 19/27 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz most csak a saját életetekkel. Kell a munka, meg kell élni valamiből, s majd a babának is sok minden kell, s sajna nem olcsó dolog egy gyereket felnevelni. Korrekt munkahely, ritka, mint a fehér holló. Titkold el a terhességedet.Próba idő alatt mind a két fél indokás nélkül felmondhat, nem vagy védve. Ha lejár a próbaidőd, s véglegesítenek, akkor viszont írásban közöld velük, úgy, hogy tértivevényesen add fel a leveled. Szó elszáll... Így nem tudják letagadni. Ennyire kell vigyázni, ennyit a korrekt cégekről:-( Saját tapasztalat. Határozatlan idejű legyen a szerződésed, akkor védve vagy törvényileg.Nagyon sok sikert, s boldog babavárás kívánok neked.
2010. jan. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. jan. 27. 22:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!