Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincsen még melóm, de baba az...

Nincsen még melóm, de baba az összejött (5. hét még csak) Megyek állásinterjúra. Na de ha megmondom, akkor nem vesznek fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ti mit tennétek a helyemben? Baba van, állás nincs. Eddig suli volt, úgyhogy e hónap végéig megvannak a biztosított napjaim. De GYEDet csak akkor fogok kapni, ha legalább egy munkanapom van. Persze én végig szeretném dolgozni a hátralévő időt. De hát ha most nem mondom meg, és mikor kiderül, mit fognak szólni? ÁÁÁÁÁ Nem szeretnék senkit se átvágni, de melóra meg szükségem van.
2010. jan. 27. 17:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szükség nagy úr. Ne mondd meg szerintem és reménykedj, hogy nem álmaid cége lesz mert az biztos, hogy a babázásból visszatérve az első dolguk az lesz, hogy kipenderítenek. És főleg nagyon vigyázz arra, hogy ne derüljön ki a próbaidő alatt! Mindenesetre jó babázást!
2010. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám meg, csak egy pár hét múlva. Hivatkozhatsz az első 12 hét-féle dologra, hogy addig miért nem szóltál.(szóval, hogy addig sajnos semmi sem tuti)-Úgy látom, amúgy sincs sok választásod...
2010. jan. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek, az első hozzászólóval. Nem mindegy, hogy mennyit fogsz kapni, ha otthon leszel a kicsivel. Gondolom, hogy egy becsületes embernek ez nehéz, de ez van. Szerintem se mond el. Szurkolok, hogy megkapd az állást, s minél tovább tudj a babóddal együtt dolgozni! Hogy mit fognak szólni? Most szerintem az a lényeg, hogy Te nyerjél. Helyetted úgyis kapnak majd mást.

Boldog babavárást!

2010. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tehát próbaidő alatt kirúghatnak ha megtudják? Mármint tegyük fel, hogy olyan munkakör (amúgy nem az, de tegyük fel) aminél rögtön kiírják az anyát táppénzre (Pl: nehéz emelgetős meló) akkor is a próbaidőn belűl repülhet annak ellenére hogy bemutatja a táppénzes paírt?
2010. jan. 27. 17:54
 5/27 anonim ***** válasza:
46%
Mondd meg pár hét múlva, úgysem tudják leellenőrizni, hogy tudtad-e már, hogy jön a baba. Esetleg megbeszélheted velük, hogy kiíratod magad táppénzre, azt nem nekik kell fizetni, és felvehetnek helyetted valaki mást, te viszont biztosítva vagy. És próbaidő alatt is védett vagy a baba miatt.
2010. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Betegállomány alatt nem, de az első munkanapon azonnal kirúghatják, úgy tudom.
2010. jan. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a próbaidő alatt teljesen kötetlen a dolog. Te is indoklás nélkül felmondhatsz és neked is felmondhatnak. Ez sajnos ilyen.
2010. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Én úgy tervezem, hogy a próbaidőt megvárom, és ha megtartanának amúgy is, akkor utána mondom, meg. Azt mondom majd, hogy megjött. Szerencsére semmi tünetem nincs, nem hátráltat a munkában semmi. Na meg biztos vagyok benne, hogy még az uccsó napon is tudok dolgozni, mert az előző terhességemet is nagyon jól viseltem. Szülés napján 10 km séta! És jó esett. (bár kényszerből) Nem koraszülött.
2010. jan. 27. 17:59
 9/27 A kérdező kommentje:
De akkor is kirúghatnak próbaidő alatt, ha vinném a táppénzes papírt? Nem szándékozom, csak sose lehet tudni, hogy hogyan alakul az ember élete.
2010. jan. 27. 18:01
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt kirúghatnak még ha terhes is vagy akkor is ha elmész táppénzre akkor is.
2010. jan. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!