Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aggódom a babám miatt folyamat...

Aggódom a babám miatt folyamatosan. Lassan 24 hetes leszek. Hogyan lehetnék ezen úrrá?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok, nagyon nehezen jött a baba. Bármi kis apróság történik, megijedek, nem tudom természetesnek tartani. Eddig nem volt semmi baj, kivéve egy nagy ijedtség rózsaszín folyás miatt, aminek meg is lett az oka, el is lett hárítva, alá lett támasztva még 4d-s uh-val is, hogy nincs semmi baj.

Nem keresem a bajt, de nagyon sok rosszat olvasni, és nem csak a koraterhességben történt tragédiákról. Túráztatom az agyam, hogy minden rendben, nem lesz baj... de mégis olyan hülye vagyok, hogy nem tudok nem aggódni.

A baba sokat mocorog, aktív, a szívhang, uh minidg rendben van, mégis, amikor fél napig nem mozdul, szó szerint elfancsalodok, kifordulok magamból, hogy mi lehet vele.

Aggódom, hogy ne haljon meg bennem, hogy ne legyen koraszülött, hogy a lepény rendesen tápláljon, ne szakadjon le, hogy a köldökzsinórral minden rendben legyen... :(


2010. jan. 26. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi!Minden rendben van!!Ezzel sokkal többet ártasz a babának!Ő is érzi,hogy feszült és ideges vagy!18 hetes kismama
2010. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden kismama aggódik a gyermeke miatt, mert az a természetes. De nem szabad túlzásba vinni, mert az már stresszt okoz s az nem jó a babának.

Én is aggódós vagyok, először a méhen kívüli miatt aggódtam, utána nem volt szívhang csak 2 héttel később, aztán rossz lett az AFP eredményem.... aggódni való mindig akad. Most pl 20 hetes vagyok, de a baba mozgását még nem érzem...

DE!!! A pozitív gondolat pozitívat szül és bevonzza magához a jó dolgokat. Próbálj meg pihenni, lazítani, hallgass zenét, esetleg olvass el egy jó könyvet. Relaxálj, meditálj, ezek mind segítenek. És hidd el, hogy minden rendben van. Ez a baba TÉGED választott, azt szeretné, ha Te lennél az Édesanyja, s Ő érzi azt, hogy Te mennyire szereted, óvod, véded Őt.

Hidd el, ha probléma lett volna, már kiderült volna. Nem lesz semmi de semmi baj.

2010. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon kivagyok, egyszerűen nem tudom mit csináljak, hogy jobb legyen. Havonta járok dokihoz, minden nyavajámmal fordulhatok hozzá, rengeteget pihenek, szinte egész nap ülök vagy fekszem...
2010. jan. 26. 15:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

az előző író azt mondta Hidd!

hiszel valamiben? valakiben? legyen az Isten, vagy egy vallás, vagy istenek, vagy a Sors? mindegy miben hiszel, az a lényeg hogy higgy abban, hogy mindennek van oka. ha egy felsőbb hatalom akarja úgy, akkor amiatt, vagy ha te teszel valamit, akkor amiatt történik valami. véleményem szerint elsősorban magunkban kellene hinnünk hogy jók vagyunk, és mindent megteszünk hogy ne legyen baj. de fontos hogy helyre tedd magadba ezt a dolgot, mert nem akarom a falra festeni az ördögöt, de mi van akkor ha baj lesz? én sokat gondolkoztam ezen, mert tudom nem vagyok olyan erős hogy kibírjam, hogy elveszítem, vagy a picit vagy az apját. de mit csinálnék akkor ha bekövetkezne? a másik ott maradna, és szüksége lenne rám. szóval én semmiképp nem adhatom fel. ezért én hiszem, ha valami rossz történik, biztos azért hogy tanuljak belőle. és ha minden rendben, hálát adok. minden nap. :)

2010. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ja, és talán csak a hormonok játszanak az idegeiddel.. :) nem vigasz tudom. de próbálj kikapcsolódni, hogy eltereld a gondolatokat. makacsold meg magad, és mondd meg a fránya Aggódásnak, hogy te vagy a főnök, márpedig te nem akarsz aggódni, mert minden rendben! vonuljon vissza!!! :)
2010. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez már filozófia vagy vallás. Nemtudom. Valami van... valamiben hiszek. De nemtudom, hogy miben, és semmit nem tudok.

Abban nagyon hiszek, hogy mindennek oka van, ha így történik, ha úgy történik. Megmagyaráztam, hogy miért most fogant ez a baba, holott csodaszámba megy, ahogyan az se volt véletlen, hogy annak idején a férjemmel megismerkedtem.

Az a baj, hogy még bízni is félek a jóban, mert mi van, ha nagyon elbíztam magam, és ... jaj nekem. Orvosi eset vagyok?

2010. jan. 26. 15:27
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

dehogy vagy! :) te legalább már meg tudod fogalmazni magadnak amit gondolsz, és érzel. de azt ne gondold hogy mások nincsenek így, hogy aggódnak, és fogalmuk sincs miben hisznek, stb. csak nem merik kimondani. még halkan sem, nemhogy neten!

ez már szerintem haladás. hogy ezen meditálsz. a terhesség mit ki nem tud hozni belőlünk, mi? :)

és bocsánat a filozófikusság miatt. nem tudok leszokni róla...

2010. jan. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rettegek, hogy bevonzom a bajt. :(
2010. jan. 26. 16:06
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos akkor lesz is baj,ha ennyire perázol!:(Nem szabad!Próbáld élni a mindennapokat úgy,hogy ne csak a babára gondolj minden percben!Biztosan vannak tennivalóid,talizz barátokkal,rokonokkal,menj moziba stb...

Én nem gondolok soha arra,hogy bármi baja lehet,pedig eddig kétszer volt vérzésem a terhesség alatt!

25h terhes

2010. jan. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

ugyanazt élem át mint Te:)

nagyon nehezen jött a baba és az elejétől kezdve parázok minden apróságon.Nem akarom elvenni a kedved de nem nagyon tudsz mit tenni ellene,nem nagyon fog megváltozni ez az érzés,de azért próbáld megnyugtatni magad hogy úgysem lesz gond,hidd el fontos a pozitív hozzáállás!

Ahogy írod minden rendben van,és hidd el igy is marad:)

boldog babavárást!!!

35 hetes kismama.

2010. jan. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!