Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztás. Szerintetek mi...

Névválasztás. Szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A kisfiunknak próbáltunk nevet választani.Rövid kell,olyan amit nem lehet agyonbecézgetni,MAGYAR név,nem tucat,nem divat,de nem is lestrapált...Nem egyszerű! Végül döntöttünk,Zete lesz.. a rokoNYok nem voltak eldőlve tőle,de némi ízlelgetés után megszokták :) És itt jön a pofáraesés:Bár a Zétény ebből a névből eredeztethető...mégis...a Zétény szerepel a naptárban,a Zete viszont nem.De utánanéztem,és dec.23. ,épp csak nem említik.. :( Namármost én azt találtam ki,hogy ha már úgyse szerepel,akkor tartsuk febr.22.(Zétény),és legalább nem tudja le senki a karácsonnyal együtt.Háát az ötletem nem aratott osztatlan sikert..Az apuka név- és szülinapja között 2 nap van,és szerinte nem gáz az egy ajándék..meg majd tőlünk kettőt kap...stb. Szerintetek?
2010. jan. 26. 13:19
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

az én fiamat Efraim Dominiknak hívják mindig is két nevet akartam a dominik biztos volt az Efraimot a párom választotta a beleegyezésemmel sztem szép név,na mármost a család mint nállatok nállunk sem örült a névválasztáskor de ragaszkodtunk az elveinkhez,a magyar naptárba nem szerepel de a magyar utúnévkönyvben igen tehát engedélyt sem kellett kérni ráadásul ahoz képest hogy senki nem halott rolla 1980 óta létezik,a lényeg hogy január 28.-án van a névnapja a család tudni fogja meg akivel kapcsolatban áll,a többi nem érdekel és sztem téged se,ha meg ti ugy ünneplitek majd hogy 2 ajándékot vesztek az is jó éskülön szóljatok a nagyszülöknek érvekkel hogy ezt szeretnétek idövel megszokják majd,nállunk akét név ugye elvileg 2 névnap namármost a nagyszülök kérdezték melyiket tartjuk mondták hát az Efraimot de mi külön majd a Dominikot is tartjuk,amugy sztem meg akinek van manója az ha legalább egy kicsi csokit nagykorában vagy kicsinek kis csörgöt stb kap az is ajándék.üdv egy 3 hós kicsifiú anyukája

2010. jan. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Ne haragudj, tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de nekem ez a név nem tetszik. Én zalai vagyok, és mindig a ZTE jut róla eszembe, mert a csapatot hívják úgy hogy Zete.

Bocs még egyszer.

A névnapra visszatérve. Szerintem a névnap tartása nem úgy működik, hogy akkor tartom amikor akarom.

2010. jan. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
67%

nem kötözködésképp.

Zete, azaz ZTE FC Zalaegerszegi Torna Egylet

Zete, azaz Székelyföldön a Felső-Nagy-Küküllő mentén a Zete tanösvény


dec 23. a névnapja de alakváltozatként a Zétény febr 22, dec 23.

szerintem a névnap tartás mindenki egyéni joga, amikor akarja.

2010. jan. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
67%
utsó vagyok. azért gondolom így, mert van pár ismerősöm, akik egyáltalán nem tartják a nevük napját. mert állításuk szerint nem ők választották, és a születésük napja sokkal fontosabb. a név csak név. ünnepelni, minek? (az ő véleményük)
2010. jan. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Az egerszegiek és a sportrajongók valószínűleg erre asszociálnak,de kérdem én a Virág,Alma,Angyalka,Ajándék stb. mivel másabbak/jobbak? És itt bocsi a nevek viselőitől! Amúgy meg csak mondják zetének, leírva ZTE ugyebár. Plussz,nem mondtam,hogy hívd így a fiad :) ,nekünk tetszik. A barátnőm aki egerszegi,már felvilágosított... Hja és a komikusság abban van,hogy békéscsabai vagyok,ami ugye Csaba.. akkor senki se legyen Csaba se,mert az a lakhelyem? :)))
2010. jan. 26. 17:12
 16/24 A kérdező kommentje:
Efraim! Boldog névnapot előre is!!!! :)
2010. jan. 26. 17:14
 17/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is akkor tartjátok a névnapját amikor akarjátok, ebbe nem szólhat bele senki!

Nekünk Zétény lesz a fiunk. :)

2010. jan. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésképpen, de köszi a felvilágosítást!

Ha nem írod le, hogy minek a rövidítése a ZTE akkor hülyén halok meg. Nem néztem vissza, de azt hiszem azt írtam, hogy úgy mondják hogy Zete.

2010. jan. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Abszolút nem veszem kötözködésnek,de megjegyzem,nem írtam le minek a rövidítése.. De nem is az volt a kérdés.. Ha neked nem tetszik,na bumm!Bizonyára nem vagy és nem is leszel ezzel egyedül.Igen nehéz lenne nevet választani a gyermekeinknek,ha még az is szempont lenne,hogy mindenkinek tetszen. :)
2010. jan. 27. 09:29
 20/24 A kérdező kommentje:

Upsz,most visszanéztem amiket írtatok,és az utolsó azt hiszem nem nekem szánta azt,hogy köszi,hogy leírtad mit jelent stb. De szerintem aki leírta ,ő is nekem címezte, nem neki. Viszont a véleményem ugyanaz ,amit az előbb leírtam. És mindenkinek köszi a válaszokat!

Zétény anyukájának: Akkor majd "együtt" ünneplünk ;)

2010. jan. 27. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!