Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztás! Hogyan győzzem...

Névválasztás! Hogyan győzzem meg a párom, vagy engedjek neki?

Figyelt kérdés

35 hetese vagyok, de elég komplikált a várandóságom.Valószínű hogy ha betöltöm a 36 hetet és abba hagyom a gyógyszereket amiket szedek,hamarosan elindul kifelé a pocaklakó.

De...

Nem tudunk megegyezni a nevében.Kisfiúnk lesz.

Apa a Zente vagy Csanád nevet szeretné,de nekem egyik sem tetszik.

Én a Barnabás vagy Botond nevet szeretném,ezekről viszont ő hallani sem akar,Sőt..semmilyen másik névről...

Tegnap is kértem hogy akkor nézze át a fiúneveket és egyezzünk meg egy névben ami mindkettőnknek tetszik,de csak morgott hogy Vagy Zente vagy Csanád,vagy majd elnevezik a kórházban!:(

Van már egy kislányunk,amit akkor szerettem volna neki adni nevet azt sem engedte!De azért akkor elég hamar megegyeztünk.

Most viszont még csak Öcsike van a pociban:(


2011. nov. 1. 11:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első babánál az ő szava számított akkor most a tiéd legyen a mérvadó. Ez nagyon gáz hogy a férjed ilyen vaskalapos. Gondolom nem ez lesz az egyetlen dolog amit ő fog meghatározni az életedben.
2011. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Legyen 2 neve a babának :) Az egyik a Te a másik pedig a párod választott neve-talán akkor megenyhül:)


Boldog babavárást kívánok!!!

2011. nov. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

És ezen nem akadtál ki? Mármint eleve a hozzáállásán. Mi a kislány neve és mit szerettél volna? :)


A Barnabás a legszebb.

2011. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha ilyen makacs nem tudom mit tudsz vele csinálni. Mond meg neki, hogy a te gyereked is, és amint látja a te pocakodban van, szóval jogod van ahhoz, hogy a választott név neked is tetsszen. Bírd rá valami kompromisszumra. Ha ez esélytelen, akkor próbálj a Zentének vagy a Csanádnak kitalálni valami olyan becenevét, ami legalább picit tetszik. Amúgy nekem is a te neveid tetszenek:) sok boldogságot a picihez:)
2011. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
66%
Jó lehet a férjeddel élni.... És ha második névnek adnátok azt a borzaszto Zentét,vagy Csanádot(talán utóbbi jobban hangzik) Mi az hogy már a lányodnál is ez volt???Akkor épp itt lenne az ideje hogy a sarkadra állj,ha a lánynál az ő akarata érvényesült,akkor itt érvényesüljön a tiéd!!Mellesleg ugyis azt iratsz be amit akarsz,ha nem tetzsik neki akkor nem visz haza titeket a kórházból,vagy mi??Maximum abba mennék bele a helyedben hogy második névként megkapja azt amit ő javasol,de nehogy már megint csak az legyen amit ő akar!!Te vagy az anya. Egyébként szerintem elsősorban az anya döntésének kéne hogy legyen a név.
2011. nov. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Amúgy mindig mindenben én döntök itthon..Nagyon kevés a vita köztünk,de amióta kiderült hogy fiúnk lesz azóta ragaszkodik a ehhez a 2 névhez.20.héttől van így.


Csengét szerettem volna a lányomnak,de ő akkor nem akarta.Zoé Dorina lett,de végül is ezeket is én választottam,ő pedig belegyezett mert neki is tetszettek ezek a nevek.Most a lánynévben egyből sikerült megállapodnunk,csak hát kisfiúnk lesz...

Arról sem akar hallani hogy 2 neve legyen,mert én is feldobtam,hogy akkor legyen Zente Barnabás,de így sem akarja..Mert tudja hogy legtöbben Barninak/Barnusnak hívnák majd és akkor a Zente feleslegessé válna.

Igazából olyan nevet szeretnék neki adni amit lehet becézni,ő viszont azt mondja hogy egy fiút/férfit nem kell becézgetni..

2011. nov. 1. 11:25
 7/24 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell becézgetni? Hogyne kellene, ők is épp úgy vágynak a babusgatásra mint a kislányok. Te szülöd meg, te adod neki a nevet is. Majd beletörődik. Szerintem ha te most beadod a derekad, akkor innét egy életre behódolt leszel és a szavad másodlagos lesz.
2011. nov. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló volt a helyzet nem tudtunk megegyezni a lánynévben. Egyikünknek sem igazán tetszett a másik által favorizált név. Fiúnévvel nem volt gondunk soha. Kisfiunk Botond, a kistesó pedig Barnabás lett volna ha fiú. Egyszer mondtam neki, hogy úgyis engem kérdeznek meg a szülőszobán, és akkor bediktálom a kedvenc nevemet. Így is tettem! Ma már Ő is azt mondja, hogy jó döntés volt.
2011. nov. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi kiegyeztünk kompromisszumosan a Boglárkában és mikor kiderült, hogy valóban kislány lesz, mindenki Bogizta a pocaklakót.Így 2 nap alatt megutáltuk de nem szólt egyikőnk sem, csak a 3.napon apa rám nézett boci szemekkel:szerintem hagyjuk a Boglárkát, annyira nem is jó.Újabb 1 hét gondolkodás után kibökte:akkor nem lehet más, csak Fruzsina, amitől engem a hideg is kirázott,de ő sem volt hajlandó átlapozni az utóneveket, csak kötötte az ebet a karóhoz.

Nekem az Izabella volt a szerelmem, de arról ő hallani sem akart.

Az lett a vége, hogy azt mondtam:lehet Fruzsina, ha a második neve lehet Izabella és akkor nem mondok azt a szülőszobán amit akarok :)

Beleegyezett így a lányunk Fruzsina Izabella, és most már nekem is tetszik a Fruzsina, mert igazi kis Fruska a kislányunk :)

Kisfiúnak egyértelműen a Gábort adtuk volna apa után, amihez én hozzátettem volna az Olivért, de ő nem engedte így azt nem mondtam a szülésznőnek, de ha lesz kistesó és fiú lesz akkor Isten az atyám, ott lesz az Olivér is:)

Ha meg lány lesz akkor bajban leszünk :P

10 hós Fruska anyuja

2011. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nekünk ha lány lett volna Boglárka Csenge lett volna!:)

Apa nevét egyikőnk sem akarja mert a papa is apa is meg a fiúnk is éljen ugyanazzal névvel?ááá...

Szóval nem tudom mi lesz de legkésőbb 7 végéig el kell döntenünk.

Azért nem szeretnék még a szülőszobán is ezen veszekedni!:)

2011. nov. 1. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!