Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztás! Hogyan győzzem...

Névválasztás! Hogyan győzzem meg a párom, vagy engedjek neki?

Figyelt kérdés

35 hetese vagyok, de elég komplikált a várandóságom.Valószínű hogy ha betöltöm a 36 hetet és abba hagyom a gyógyszereket amiket szedek,hamarosan elindul kifelé a pocaklakó.

De...

Nem tudunk megegyezni a nevében.Kisfiúnk lesz.

Apa a Zente vagy Csanád nevet szeretné,de nekem egyik sem tetszik.

Én a Barnabás vagy Botond nevet szeretném,ezekről viszont ő hallani sem akar,Sőt..semmilyen másik névről...

Tegnap is kértem hogy akkor nézze át a fiúneveket és egyezzünk meg egy névben ami mindkettőnknek tetszik,de csak morgott hogy Vagy Zente vagy Csanád,vagy majd elnevezik a kórházban!:(

Van már egy kislányunk,amit akkor szerettem volna neki adni nevet azt sem engedte!De azért akkor elég hamar megegyeztünk.

Most viszont még csak Öcsike van a pociban:(


2011. nov. 1. 11:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Hű, pedig a Zente tök jó név. Nekem tetszik. :)


Mindenesetre azzal érvelhetnél a párodnak, hogy nem szándékozol egy életen keresztül olyan néven szólítani a fiadat, amitől kiráz a hideg. Gondoljon bele ő, milyen lenne. Kotorj elő még 5-6 nevet, amit el tudnál képzelni, és akkor egy se-nekem-se-neked-nem-100%-os kompromisszumot csak tudtok kötni.


vagy még egy lehetőség: felírjátok a négy nevet négy papírra, kalapba dobjátok és egy harmadik személy kihúzza. És megegyezni előre, hogy nincs vita, az a név lesz, amit dob a gép...

2011. nov. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
58%
20.57 vagyok. Mégy egy gondolat: A férjednek annyiból igaza van, hogy Barnabással és Botonddal is Dunát lehet rekeszteni... Mondjuk a Csanád is egyre divatosabb.
2011. nov. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Nincs valami borzalmas fiú név. Mondjuk olyan mint a lány nevek közül a Kunigunda. :) És akkor azt mondhatnád, hogy akkor .... lesz és kész. Na ettől jól kikészülne és beleegyezne a Barnabásba.
2011. nov. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A kérdéshez érdemben nem tudok hozzászólni, csak annyit, hogy anyukám megtette, hogy más nevet mondott a szülőszobán, mint amit megbeszéltek, és máig hálás vagyok érte. (Dzsenifer lettem volna...)
2011. nov. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
61%

Soha, de soha nem adnék úgy nevet a gyerekemnek, hogy abba az apja nem egyezett bele! Szerintem undorító, amiket írtok, hogy úgyis ő diktálja be a nevet, bezzeg az már nem tetszene, ha az apa diktálna be olyat, amit az anya nem szeretne...

Szerintem gyűzd meg a párod, hogy legyen két neve. Miért pont a fiú kapna egyet? A kislányotoknak is kettő van, és a másik lánynév is összetett volt, ebből a későbbiekben akár még féltékenykedés is lehet.

Ha ez nem megy, akkor beszéljétek meg, hogy senkinek ne legyen igaza, írjátok össze mindketten a 10 legjobban tetsző nevet (a Zente, Csanád, Botond és Barnabás nem kerülhet bele). Biztosan lesz legalább egy, ami mindkettőtöknek tetszik. :)

Esetleg kérdezzétek meg a lányotokat, válasszon ő nevet.


Sok boldogságot a picihez, kérlek írd majd meg a nevét. :)

2011. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

A szüleim között is ugyan ez volt, amikor öcsémet várta anyu. annyi különbséggel, hogy lányt jósoltak :)


Apum az UH után azt mondta, nem érdekli, mi lesz a neve, ha még egyszer lány lesz. Amúgy ha fiú lett volna, apu Pétert vagy Botondot akart, anyu Richárdot.


Végül meglett az öcsém, és anyu nem merte apa beleegyezése nélkül a Richárdot adni... Viszont utálta a Pétert és a Botondot, így apum nevét kapta (Ferenc).

2011. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Nálunk is kemény dió volt a fiúnév,de aztán kiderült,hogy kislány!:)Szerintem is sapkába a nevekkel,húztok és azt elfogadjátok. Bár ha más névről hallani sem akar,az nem túl bíztató. Na semmi okosat nem írtam végül.Nehéz ez,de csak megegyeztek! :)
2011. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt vita, ő adta a vezetéknevet, én a keresztnevet, mindkét fiúnknál.

de mondtam lehet választani, legyen az én vezetéknevem és ő választhat keresztnevet.

Nahát ez egy cseppet sem tetszett neki. És így Botond lett a fiam. De nekem tetszik a Csanád is.

2011. nov. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne adjatok neki olyan nevet, amelyiket valamelyikőtök nem érez magáénak, kínkeserves lesz a hozzászokás. Én megzsarolnám h úgyis tőled kérdezik, és ha nem akar meglepődni, akkor igenis üljön le veled és találjátok meg a középutat,vagy a 2 névvel vagy egy 5. befutóval. Itt is írt már ki vki olyan kérdést, h hogyan változtathatná meg a 6hetese nevét, mert mellényúltak. Kettőtök gyereke, ketten döntsétek el, nem akarhat olyat ami neked sehogy sem megy. Legvégső esetben mondd be a kórházban a Zente Barnabást és akkor senki nem ítélhet el, apa akarta a Zentét... könnyű szülést, sok boldogságot!
2011. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nekem a 4 név közül csak a Zente tetszik! Habát tudom nem engem kell meggyőzni :) Szerintem minden nevet lehet becézni, sőt mi olyan beceneveket kitalálunk, aminek már semmi köze a névhez :)Azért durva, hogy felajánlod neki a 2 nevet is,de ő meg nem hajlandó engedményt tenni!

Mondjuk az, hogy a kórházban azt a nevet adod amit te akarsz, az is túlzás lenne, de ijesztgetésnek jó lehet....bár nem hiszem, hogy meghatja :(


Kíváncsi vagyok végül mi lesz a babó neve! :) (amúgy a sapiból kihúzos névválasztás nekem tetszene, de szerintem a férjed nem fogja díjazni)

2011. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!