Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Névválasztás. Szerintetek mi...

Névválasztás. Szerintetek mi a megoldás?

Figyelt kérdés
A kisfiunknak próbáltunk nevet választani.Rövid kell,olyan amit nem lehet agyonbecézgetni,MAGYAR név,nem tucat,nem divat,de nem is lestrapált...Nem egyszerű! Végül döntöttünk,Zete lesz.. a rokoNYok nem voltak eldőlve tőle,de némi ízlelgetés után megszokták :) És itt jön a pofáraesés:Bár a Zétény ebből a névből eredeztethető...mégis...a Zétény szerepel a naptárban,a Zete viszont nem.De utánanéztem,és dec.23. ,épp csak nem említik.. :( Namármost én azt találtam ki,hogy ha már úgyse szerepel,akkor tartsuk febr.22.(Zétény),és legalább nem tudja le senki a karácsonnyal együtt.Háát az ötletem nem aratott osztatlan sikert..Az apuka név- és szülinapja között 2 nap van,és szerinte nem gáz az egy ajándék..meg majd tőlünk kettőt kap...stb. Szerintetek?
2010. jan. 26. 13:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
ha tetszik a Zete név ne habozzatok! az meg hogy hogyan ajándékoztok úgyis kialakul az évek során, szerintem ne ez legyen a meghatározó.
2010. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én még csak most hallom előszőr ezt a nevet,de nekem nagyon tetszik!!Nekem a szülinapom van együtt a karácsonnyal(dec.28)És hát igen!!Volt olyan,hogy 1 ajándékkal letudtak a rokonok mikor kicsi voltam és nagyon rossz volt!!Anyukámék soha nem csinálják ezt mindig külön megünnepeljük!18 hetes kismama
2010. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem egy napon van a szüli és névnapom is. Két ajándékot szoktam kapni, vagy egy nagyobbat. A férjem dec. 27-én tartja a névnapját, amit a nagy család dec. 24-én ünnepel együtt. Ő is két ajándékot kap. Ezt meg lehet oldani, nem olyan rossz. mondjuk, mikor kicsi voltam, akkor volt hogy rosszul esett hogy engem csak egyszer ünnepelnek, de túltettem magam rajta.

A Zete szerepel A Ladó János féle Utónévkönyvben? Mert csak akkor adhatod neki. Más esetben külön engedély kell.

2010. jan. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Na igen,én is így gondolom.. Felnőttként könnyen mondja az ember,hogy nem az ajándék a lényeg,meg így szokja meg...meg hasonlók.Én emlékszem kislány koromból,hogy a barátnőim (két Éva),hányszor mondták,hogy milyen jó nekem... Tehát emiatt szeretné kólün szedni.De szerintetek gáz ha febr-ra tesszük?
2010. jan. 26. 13:36
 5/24 A kérdező kommentje:

Külön szedni-ezt az előbbiben nem sikerült leírni.. :)

A Ladó féle ..nak hol tudok utánanézni?Ha ősmagyar név,nem egyértelmű ,hogy szerepel?

2010. jan. 26. 13:39
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok!Szerintem nem gáz!Jobb lezs a gyereknek ha nem egybe lesz tartva!!A család meg majd megszokja!
2010. jan. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szép ez a név :) Legyen a névnapja, amikor te akarod, ne szóljon ebbe bele senki.

2010. jan. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Egyetértünk. És képzeld azzal érveltek,hogy senki se fogja tudni ,hogy akkor tartja,és akkor nemhogy egy ajándék lesz,de fel se lesz köszöntve sokak által.. Na ez...... Szerintem ha már úgyse jegyzik :( ,kb mindegy :) ,akivel olyan a viszony az úgyis megkérdezi mikor van,akivel meg nem,az meg úgyse akarja majd köszöntgetni.. :) /és megtaláltam a Ladó utónévkönyvben,szabad az út :) /
2010. jan. 26. 13:50
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
A név választással mi is gondba vagyunk mert én ezt nem akarom a párom meg azt.nálunk már alapba itt a baj, mert én nem szeretnék különleges nevet adni a gyereknek,mert amit a párom kitalált arra egyből nemet mondtam ez volt az Edin.Az ünneplést meg lehet oldani mert anyukámnak is (Éva) anévnapja meg a karácsony eset egybe a rokonok egybe tartották a szűk családi kör meg külön.
2010. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nálunk a választás úgy zajlott,hogy az alapokban(amit a kérdésben felsoroltam)szerencsére egyetértettünk.Ekkor elkezdtük kiírni,kinek mi tetszik(külön-külön)majd az összehasonlításkor az egyetlen metszéspont a Zete volt.Tehát nem volt kérdés :) Viszont emiatt(névnap) rágódtam napok óta,amióta egy unkedves rokon célzásokat tett... De mivel itt is megerősítést kaptam,boldogan várom továbbra is,hogy így szólíthassam. És nagyon örülök,hogy mások is szépnek találják. :)
2010. jan. 26. 14:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!